(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / هزینه جراحی پروتز سینه چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه جراحی پروتز سینه چقدر است؟

هزینه جراحی پروتز سینه زمانی به طور قطعی مشخص می‌شود که بیمار توسط پزشک معاینه شود. زیرا پارامترهای بسیاری در افزایش هزینه جراحی پروتز سینه موثر هستند که در ادامه این مقاله به بررسی این عوامل آن خواهیم پرداخت.

هزینه-جراحی-پروتز-سینه

بیشتر بخوانید: بهترین جراحی پروتز سینه در تهران

عوامل موثر بر هزینه جراحی پروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه به عوامل مختلفی مانند: جنس پروتز، اندازه پروتز، دستمزد جراح، تجهیزات و… بستگی دارد.آشنایی با عوامل موثر بر هزینه به شما کمک می کند تا بتوانید آگاهانه در این خصوص انجام این جراحی تصمیم گیری کنید و طبق عوامل پیش بینی شده برنامه ریزی کنید در این ادامه این مطلب به بررسی عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی پروتز سینه اشاره خواهیم کرد:

تبحر جراح

تبحر و تجربه جراح از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه نهایی جراحی پروتز سینه است.هرچه پزشک شما متخصص‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد طبیعتا دستمزد بالاتری دریافت خواهد کرد. این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است بنابراین تجربه و مهارت کافی پزشک، ریسک جراحی را کاهش داده و نتیجه دلخواه و مطلوب تری ارائه خواهد کرد.

جنس پروتز 

پروتز‌های سینه، جنس و برندهای متنوعی دارند که انتخاب هر کدام تاثیر بسیاری در هزینه جراحی دارند. به طور مثال: قیمت پروتز آب نمکی  پایین تر از قیمت پروتز سینه سیلیکونی است و اینکه پزشک شما چه نوع پروتزی را برای شما لازم بداند هزینه نهایی شما را تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید: مراقبت‌های بعد از عمل پروتز سینه

حجم پروتز مورد استفاده

اگر هدف شما از انجام جراحی پروتز سینه بزرگ کردن سینه ها باشد؛ شکل و حجم پروتز‌های در هزینه جراحی تاثیر خواهد داشت پروتزهای سینه موجود در بازار دارای اندازه‌های متنوعی هستند. تعیین سایز پروتز سینه توسط پزشک و با توجه به هدف مورد انتظار شما انجام می شود.

محل انجام جراحی

با توجه به اینکه جراحی پروتز سینه در کلینیک یا بیمارستان انجام شود، هزینه آن متفاوت خواهد بود جراحی پروتز سینه در بیمارستان ها در شرایط ایمن و با تجهیزات کامل تر انجام می شود. بنابراین بهتر است در انتخاب بیمارستان یا کلینیک که جراحی در آن صورت می‌گیرد دقت کنید و سلامتی را فدای هزینه نکنید.

روش انجام جراحی

جراحی پروتز سینه با روش های مختلفی انجام می شود به طور مثال: پروتز می توان زیر عضله یا روی عضله قرار گیرد که بهتر است پروتز زیر عضله قرار گیرد زیرا نتیجه آن طبیعی تر خواهد بود و عوارض آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند، بنابراین اینکه پزشک از چه روشی برای شما استفاده کند پس از معاینات مشخص می‌شود درنتیجه هزینه جراحی پروتز سینه در هر کدام از روش‌ها متفاوت خواهد بود.

تست‌های و آزمایش‌ها

پزشک پیش از انجام جراحی پروتز سینه آزمایش‌های روتین و ماموگرافی اولیه را برای شما تجویز می کند که این آزمایشات و تست‌ها هزینه‌های را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین بعد از جراحی چکاپ‌های دوره ای باید انجام شود به طور مثال در جراحی هایی که از پروتزهای سیلیکون استفاده می شود، فرد طی مدت زمان مشخص باید اسکن MRI انجام دهند. تا پزشک از احتمال پارگی پروتزها مطلع شود و در صورت نیاز تعویض یا برداشته شوند.

هزینه بیهوشی

جراحی پروتز سینه معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود بنابراین حضور متخصص بیهوشی در اتاق عمل از ضروریات این جراحی است در نتیجه بخشی از هزینه‌های جراحی به متخصص بیهوشی و تیم بیهوشی تعلق می گیرد.

بیشتر بخوانید: شیردهی بعد از پروتز سینه

داروهای مصرفی

پزشک، داروهایی برای قبل از عمل، حین عمل و پس از عمل با توجه به شرایط جسمانی فرد تجویز می‌کند که بخشی از هزینه نهایی جراحی پروتز سینه را در بر می گیرد.

لباس‌های مخصوص بعد از جراحی

بعد از جراحی پروتز سینه، جراح سوتین‌های مخصوص تجویز می‌کند تا فرد در دوران نقاهت بپوشند و از واجبات مراقبت‌های بعد از جراحی به شمار می‌رود. این سوتین‌ها و لباس‌های مخصوص قیمت قابل توجهی دارند بنابراین در هزینه جراحی پروتز سینه تاثیر گذار هستند.

هزینه-جراحی-پروتز-سینه-با-بیمه

هزینه جراحی پروتز سینه با بیمه 

بیمه‌ها به طور معمول هزینه جراحی‌های زیبایی را پرداخت نمی کنند. جراحی پروتز سینه عموما با هدف زیبایی انجام می‌شود و بیمه‌ها حمایت چندانی از این نوع جراحی انجام نمی‌دهند. ممکن است برخی بیمه ‌های تکمیلی بخشی از این هزینه را جبران کنند.بنابراین قبل از انجام این جراحی با شرکت بیمه خود ارتباط برقرار کرده و مشورت دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

سوالات متداول هزینه جراحی پروتز سینه

نتیجه گیری

عوامل موثر بر هزینه جراحی پروتز سینه را در این مقاله به‌ صورت کلی مورد بررسی قرار دادیم خیلی از پزشکان مدعی انجام جراحی پروتز سینه با هزینه کم هستند اما نباید کیفیت و سلامتی را فدای هزینه کرد بنابراین بهتر است در انتخاب پزشک و برند پروتز سینه دقت کرده تا دچار عوارض ثانویه و هزینه‌های مضاف نشوید.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

عمل همزمان لیفت سینه و پروتز سینه یک روش جراحی است که در آن فرآیند تغییر شکل، اندازه و بهبود افتادگی سینه‌ها به صورت همزمان انجام می‌شود. این روش معمولاً برای افرادی که تمایل به افزایش اندازه و حجم سینه و همچنین بهبود شکل و جلوگیری از افتادگی سینه دارند، به کار...

پارگی پروتز سینه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پارگی پروتز سینه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پارگی پروتز سینه به شکاف و ترک در پروتزهای اطلاق می‌شود که به منظور جایگزینی سینه‌های طبیعی استفاده شده است. این پارگی ممکن است ناشی از فشار، ضربه، سایش یا عوامل دیگری باشد که باعث آسیب به پروتز سینه می‌شود. پارگی پروتز سینه می‌تواند باعث کاهش زیبایی و تغییر شکل ظاهری...

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی موضوعی است که ذهن بسیاری از زنان را که قصد انجام این جراحی را دارند، درگیر کرده است. تاثیرات این جراحی بر شیردهی با توجه به نوع جراحی، میزان برش‌ها و تغییرات ساختاری سینه متفاوت است در برخی موارد، ممکن است جراحی ماموپلاستی بر روی سیستم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *