جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه عبارت است از قرار دادن ماده ای به نام پروتز در داخل سینه (روی عضله قفسه سینه) جهت برجسته كردن،بزرگ كردن و فرم دادن به سینه. جراحی بزرگ کردن سینه از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی در سراسر دنیا می باشد و نتایج عمل با رضایتمندی بسیار زیادی همراه است. كسانی كه این جراحی را انجام می دهند می توانند رضایت بیشتری از اندام و ماهیت زنانه خود بدست آورند و انجام آن را قویاً به دیگران توصیه می كنند.

افراد مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه چه كسانی هستند؟

– كسانیكه سینه های كوچكی دارند و می خواهند سینه بزرگتری داشته باشند.

– كسانیكه می خواهند عدم تقارن و اختلاف سایز و اختلاف شكل دو سینه را اصلاح نمایند.

– كسانیكه بر اثر شیردهی و یا لاغر شدن سینه های آنها كوچك و شل شده است.

چه كسانی بهتر است عمل بزرگ کردن سینه را انجام ندهند؟

– كسانیكه بیماری داخلی جدی دارند.

– كسانیكه تصورات و انتظارات غیر عادی و غیر واقعی از انجام جراحی دارند.

– كسانیكه سابقه سرطان پستان در افراد فامیل درجه 1 و2 قویاً شدید است. به علت تداخل احتمالی پروتز در تصاویر ماموگرافی (رادیوگرافی سینه) بهتر است این عمل را انجام ندهند،گرچه در مطالعات مختلف علمی ثابت شده پروتز تاثیری در تصاویر ماموگرافی با روش های خاص ایجاد نمی كند.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

عمل بزرگ کردن سینه در چه محدوده سنی قابل انجام است؟

محدوده سنی وجود ندارد. از زمانی كه بلوغ سینه كامل شده باشد این عمل قابل انجام است. هم چنین در سنین بالا و در سنین بعد از یائسگی مشكلی ایجاد نمی كند ولی بیشترین متقاضیان عمل بزرگ کردن سینه بین  20 تا 40 سال می باشند.

بخوانید  جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

انواع پروتز سینه كدام است؟

دو نوع پروتز وجود دارد:

  • آب نمك
  • gel cohesive یا سیلیكون كه جراح بنا به دلایل مختلف هر كدام از این دو نوع را می تواند بكار برد.

انواع مدل های پروتز (پروتز گرد و پروتز اشک)

چگونه سایز پروتز سینه انتخاب می شود؟

بیماران می توانند حدودا سایز پروتز و میزان بزرگی سینه هایشان را خودشان انتخاب كنند. در عین حال دكتر ثنائی معتقد است مهمترین نکته در جراحی پروتز سینه آن است كه نتیجه بسیار طبیعی به نظر برسد، كه دكتر ثنائی طی اندازه گیری قفسه سینه و میزان جثه هر فرد بهترین و طبیعی ترین سایز را به بیمار پیشنهاد می نماید، با این حال هر فرد می تواند تا حدودی نظر خودش را اعمال نماید.

مسلماً كسانیكه جثه كوچك دارند اگر پروتز خیلی بزرگی انتخاب كنند نتیجه طبیعی به نظر نخواهد آمد، یكی از نكاتی كه دكتر ثنائی حین عمل رعایت می كند استفاده از تخت های عملی می باشد كه بیمار را ضمن بیهوشی می توان به وضعیت كاملاً نشسته در آورد. چنانچه این كار در حین عمل انجام شود جراح با دیدن بیمار حین عمل در موقعیت نشسته می تواند مطمئن شود كه بهترین سایز را انتخاب كرده و از نتیجه واقعی عمل از نظر طبیعی بودن و تقارن سینه ها مطمئن می شود.

آیا افرادی كه افتادگی سینه دارند می توانند عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهند؟

كسانیكه افتادگی سینه دارند ، نیاز دارند علاوه برقرار دادن پروتز، پوست اضافی سینه هم برداشته شود،  كه جراح درباره این عمل و جای عمل مربوطه به شما توضیح می دهد.

عمل بزرگ کردن سینه چگونه  انجام می شود؟

عمل بزرگ کردن سینه  در كلینیك خصوصی انجام می شود و تمام مراحل توسط دكتر ثنائی انجام می گیرد.

محل قرارگیری پروتز سینه كجاست؟

پروتز سینه می تواند روی عضله یا زیر عضله پكتورال باشد. دكتر ثنائی یك تكنیك اختصاصی دارد كه طی آن پروتز سینه عمدتا زیر عضله قرار داده می شود ولی تفاوتهایی با روش قدیمی دارد كه باعث می شود نتایج بسیار بهتر و طبیعی تر باشد. اصولاً بهتر است پروتزسینه در زیر عضله باشد بدین ترتیب پروتز در لایه عمیق تری قرار می گیرد و نتیجه طبیعی تر می شود و عوارض پروتز به میزان قابل توجهی از بین می رود.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

آیا سینه با گذاشتن پروتز سینه  طبیعی به نظر خواهد رسید؟

میزان رضایت مندی به دنبال عمل پروتز سینه بسیار بالا می باشد. هر چه سایز پروتز سینه مناسب با اندازه سینه و جثه فرد باشد نتیجه طبیعی تر خواهد بود. ولی مسلماً كسی كه سینه خیلی كوچكی دارد و پروتز خیلی بزرگ استفاده كند، نمای طبیعی به دست نمی آید. از نظر لمس چنانچه پروتز سینه درزیر عضله قفسه سینه قرار گیرد معمولاً شخص اصلاً آن را لمس نمی كند و سینه قوام و حالت كاملاً طبیعی دارد فقط سفت تر و پرتر شده است ولی خود پروتز به هیچ وجه لمس نمی شود.

بخوانید  لیپوماتیک بازو

قرار دادن پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه

نحوه ویزیت ،  قبل از عمل بزرگ کردن سینه توسط پروتز:

بهتر است بیماران طی دو نوبت قبل از تعیین زمان عمل، ویزیت و مشاوره شوند. بیمار باید تمام خواسته ها و انتظارات خود را از عمل اظهار نماید و توضیحات كاملی از نتایج عمل به وی گفته شود. عكس های قبل و بعد از عمل پروتز سینه بیماران دیگر می تواند مثالهای خوبی برای فهمیدن نتایج عینی بعد از عمل ها باشد طی مشاوره با پزشك معلوم می شود كه كدام افراد انتظارات غیر ممكن دارند كه باید به آنها گفته شود. هم چنین سایز پروتز با مشورت بین بیمار و پزشك تعیین می شود.

نحوه بیهوشی و بستری عمل پروتز سینه چقدر است؟

عمل بزرگ کردن سینه با بیهوشی عمومی انجام می شود، پزشك متخصص بیهوشی از ابتدای عمل تا بیداری كامل بیمار در كنار وی می باشد. جراحی باید حتماً در اتاق عمل مجهز و استریل انجام شود. بهتر است بیمار یك شب بستری در كلینیك یا بیمارستان داشته باشد.

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از عمل پروتز سینه یك هفته استراحت در منزل به بهبودی سریعتر كمك می كند. بهتر است یك نفر در انجام امور خانه و بچه داری كمك كند. حركات بازوها تا حدودی محدود می شود. ورزش های پایین تنه ای بعد از یك هفته قابل انجام است، ولی حركات بالا تنه و سنگین بعد از 6 هفته قابل انجام است.

بخوانید  واقعیت هایی در مورد عوارض لیپوماتیک

محل برش عمل پروتز سینه به چه شكل است؟

– برش دور هاله.

– برش در چین زیر سینه به مقدار محدود (حدودا 4 سانتی متر)

– از داخل ناف با استفاده از عمل آندوسكوپی

– از زیر بغل كه بهتر است با كمك آندوسكوپی باشد.

انتخاب محل عمل پروتز سینه به عهده جراح می باشد و جراح محل برش را به شما توضیح می دهد. معمولاً اسكار به جا مانده از عمل پروتز سینه  از نظر زیبائی بسیار قابل قبول است. مگر در موارد كلوئید و اسكار هیپوتروفیك كه برای پیشگیری از آن باید تا چند ماه تحت نظر جراح باشید.

دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک شکم ، سینه و لیپوماتیک با بهره گیری از تکنیک های بروز و نوین به انجام جراحی های پلاستیک بدن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

محل قرار گیری پروتز سینه ( روی عضله  و یا زیر عضله)

نتایج پروتز سینه  به چه شكل است؟

به نظر دكتر ثنائی نتیجه جراحی پروتز سینه باید كاملاً حالت طبیعی داشته باشد و وضعیت سینه ها متناسب با جثه هر فرد باشد . وجود پروتز هیچگونه تداخل و مزاحمتی در زندگی آینده و فعالیت های شخصی، شغلی و ورزشی ایجاد نمی كند.

عوارض عمل پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه از اعمال بسیار كم عارضه و با رضایت مندی بالا است. ولی هیچ گونه جراحی در انسان به طور مطلق بدون عارضه نمی باشد. در مورد پروتزها عارضه نادر بوجود آمدن كپسول در اطراف پروتز می باشد ، كه باعث سفت شدن آن می شود و درمان های متعددی دارد ولی در نهایت می توان پروتز را خارج نمود.

به ندرت كرختی و بی حسی نوك سینه ممكن است رخ دهد. پروتز سینه به هیچ وجه عارضه خطرناك از قبیل سرطان ایجاد نمی كند و برای بررسی بافت سینه ماموگرافی با روش خاص و همچنین سونوگرافی كافی می باشد. همچنین پروتز هیچ اختلالی در حاملگی، شیر دهی و باروری ایجاد نمی كند. گرچه تقریباً قریب به اتفاق كسانیكه این عمل را انجام می دهند هیچ مشكل جدی پیدا نمی كنند ولی باید عوارض نادر به افراد گوشزد شود. فشار آوردن و ضربه زدن به سینه با داشتن ژل cohesive هیچ مشكلی برای افراد ایجاد نمی كند.

برچسب ها:

پاسخ

18 + 9 =

Call Now Button