جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه عبارت است از قرار دادن ماده ای به نام پروتز در داخل سینه (روی عضله قفسه سینه) جهت برجسته کردن،بزرگ کردن و فرم دادن به سینه. جراحی بزرگ کردن سینه از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی در سراسر دنیا می باشد و نتایج عمل با رضایتمندی بسیار زیادی همراه است. کسانی که این جراحی را انجام می دهند می توانند رضایت بیشتری از اندام و ماهیت زنانه خود بدست آورند و انجام آن را قویاً به دیگران توصیه می کنند.

افراد مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه چه کسانی هستند؟

– کسانیکه سینه های کوچکی دارند و می خواهند سینه بزرگتری داشته باشند.

– کسانیکه می خواهند عدم تقارن و اختلاف سایز و اختلاف شکل دو سینه را اصلاح نمایند.

– کسانیکه بر اثر شیردهی و یا لاغر شدن سینه های آنها کوچک و شل شده است.

چه کسانی بهتر است عمل بزرگ کردن سینه را انجام ندهند؟

– کسانیکه بیماری داخلی جدی دارند.

– کسانیکه تصورات و انتظارات غیر عادی و غیر واقعی از انجام جراحی دارند.

– کسانیکه سابقه سرطان پستان در افراد فامیل درجه ۱ و۲ قویاً شدید است. به علت تداخل احتمالی پروتز در تصاویر ماموگرافی (رادیوگرافی سینه) بهتر است این عمل را انجام ندهند،گرچه در مطالعات مختلف علمی ثابت شده پروتز تاثیری در تصاویر ماموگرافی با روش های خاص ایجاد نمی کند.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

عمل بزرگ کردن سینه در چه محدوده سنی قابل انجام است؟

محدوده سنی وجود ندارد. از زمانی که بلوغ سینه کامل شده باشد این عمل قابل انجام است. هم چنین در سنین بالا و در سنین بعد از یائسگی مشکلی ایجاد نمی کند ولی بیشترین متقاضیان عمل بزرگ کردن سینه بین  ۲۰ تا ۴۰ سال می باشند.

بخوانید  تزریق چربی به دست ها

انواع پروتز سینه کدام است؟

دو نوع پروتز وجود دارد:

  • آب نمک
  • gel cohesive یا سیلیکون که جراح بنا به دلایل مختلف هر کدام از این دو نوع را می تواند بکار برد.

انواع مدل های پروتز (پروتز گرد و پروتز اشک)

چگونه سایز پروتز سینه انتخاب می شود؟

بیماران می توانند حدودا سایز پروتز و میزان بزرگی سینه هایشان را خودشان انتخاب کنند. در عین حال دکتر ثنائی معتقد است مهمترین نکته در جراحی پروتز سینه آن است که نتیجه بسیار طبیعی به نظر برسد، که دکتر ثنائی طی اندازه گیری قفسه سینه و میزان جثه هر فرد بهترین و طبیعی ترین سایز را به بیمار پیشنهاد می نماید، با این حال هر فرد می تواند تا حدودی نظر خودش را اعمال نماید.

مسلماً کسانیکه جثه کوچک دارند اگر پروتز خیلی بزرگی انتخاب کنند نتیجه طبیعی به نظر نخواهد آمد، یکی از نکاتی که دکتر ثنائی حین عمل رعایت می کند استفاده از تخت های عملی می باشد که بیمار را ضمن بیهوشی می توان به وضعیت کاملاً نشسته در آورد. چنانچه این کار در حین عمل انجام شود جراح با دیدن بیمار حین عمل در موقعیت نشسته می تواند مطمئن شود که بهترین سایز را انتخاب کرده و از نتیجه واقعی عمل از نظر طبیعی بودن و تقارن سینه ها مطمئن می شود.

آیا افرادی که افتادگی سینه دارند می توانند عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهند؟

کسانیکه افتادگی سینه دارند ، نیاز دارند علاوه برقرار دادن پروتز، پوست اضافی سینه هم برداشته شود،  که جراح درباره این عمل و جای عمل مربوطه به شما توضیح می دهد.

عمل بزرگ کردن سینه چگونه  انجام می شود؟

عمل بزرگ کردن سینه  در کلینیک خصوصی انجام می شود و تمام مراحل توسط دکتر ثنائی انجام می گیرد.

محل قرارگیری پروتز سینه کجاست؟

پروتز سینه می تواند روی عضله یا زیر عضله پکتورال باشد. دکتر ثنائی یک تکنیک اختصاصی دارد که طی آن پروتز سینه عمدتا زیر عضله قرار داده می شود ولی تفاوتهایی با روش قدیمی دارد که باعث می شود نتایج بسیار بهتر و طبیعی تر باشد. اصولاً بهتر است پروتزسینه در زیر عضله باشد بدین ترتیب پروتز در لایه عمیق تری قرار می گیرد و نتیجه طبیعی تر می شود و عوارض پروتز به میزان قابل توجهی از بین می رود.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

آیا سینه با گذاشتن پروتز سینه  طبیعی به نظر خواهد رسید؟

میزان رضایت مندی به دنبال عمل پروتز سینه بسیار بالا می باشد. هر چه سایز پروتز سینه مناسب با اندازه سینه و جثه فرد باشد نتیجه طبیعی تر خواهد بود. ولی مسلماً کسی که سینه خیلی کوچکی دارد و پروتز خیلی بزرگ استفاده کند، نمای طبیعی به دست نمی آید. از نظر لمس چنانچه پروتز سینه درزیر عضله قفسه سینه قرار گیرد معمولاً شخص اصلاً آن را لمس نمی کند و سینه قوام و حالت کاملاً طبیعی دارد فقط سفت تر و پرتر شده است ولی خود پروتز به هیچ وجه لمس نمی شود.

بخوانید  تزریق چربی به سینه آری یا خیر؟

قرار دادن پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه

نحوه ویزیت ،  قبل از عمل بزرگ کردن سینه توسط پروتز:

بهتر است بیماران طی دو نوبت قبل از تعیین زمان عمل، ویزیت و مشاوره شوند. بیمار باید تمام خواسته ها و انتظارات خود را از عمل اظهار نماید و توضیحات کاملی از نتایج عمل به وی گفته شود. عکس های قبل و بعد از عمل پروتز سینه بیماران دیگر می تواند مثالهای خوبی برای فهمیدن نتایج عینی بعد از عمل ها باشد طی مشاوره با پزشک معلوم می شود که کدام افراد انتظارات غیر ممکن دارند که باید به آنها گفته شود. هم چنین سایز پروتز با مشورت بین بیمار و پزشک تعیین می شود.

نحوه بیهوشی و بستری عمل پروتز سینه چقدر است؟

عمل بزرگ کردن سینه با بیهوشی عمومی انجام می شود، پزشک متخصص بیهوشی از ابتدای عمل تا بیداری کامل بیمار در کنار وی می باشد. جراحی باید حتماً در اتاق عمل مجهز و استریل انجام شود. بهتر است بیمار یک شب بستری در کلینیک یا بیمارستان داشته باشد.

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از عمل پروتز سینه یک هفته استراحت در منزل به بهبودی سریعتر کمک می کند. بهتر است یک نفر در انجام امور خانه و بچه داری کمک کند. حرکات بازوها تا حدودی محدود می شود. ورزش های پایین تنه ای بعد از یک هفته قابل انجام است، ولی حرکات بالا تنه و سنگین بعد از ۶ هفته قابل انجام است.

بخوانید  هشدار: رعایت مراقبت های بعد از پروتز سینه را جدی بگیرید!!!

محل برش عمل پروتز سینه به چه شکل است؟

– برش دور هاله.

– برش در چین زیر سینه به مقدار محدود (حدودا ۴ سانتی متر)

– از داخل ناف با استفاده از عمل آندوسکوپی

– از زیر بغل که بهتر است با کمک آندوسکوپی باشد.

انتخاب محل عمل پروتز سینه به عهده جراح می باشد و جراح محل برش را به شما توضیح می دهد. معمولاً اسکار به جا مانده از عمل پروتز سینه  از نظر زیبائی بسیار قابل قبول است. مگر در موارد کلوئید و اسکار هیپوتروفیک که برای پیشگیری از آن باید تا چند ماه تحت نظر جراح باشید.

دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک شکم ، سینه و لیپوماتیک با بهره گیری از تکنیک های بروز و نوین به انجام جراحی های پلاستیک بدن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۶۶۲۲۷۶ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

محل قرار گیری پروتز سینه ( روی عضله  و یا زیر عضله)

نتایج پروتز سینه  به چه شکل است؟

به نظر دکتر ثنائی نتیجه جراحی پروتز سینه باید کاملاً حالت طبیعی داشته باشد و وضعیت سینه ها متناسب با جثه هر فرد باشد . وجود پروتز هیچگونه تداخل و مزاحمتی در زندگی آینده و فعالیت های شخصی، شغلی و ورزشی ایجاد نمی کند.

عوارض عمل پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه از اعمال بسیار کم عارضه و با رضایت مندی بالا است. ولی هیچ گونه جراحی در انسان به طور مطلق بدون عارضه نمی باشد. در مورد پروتزها عارضه نادر بوجود آمدن کپسول در اطراف پروتز می باشد ، که باعث سفت شدن آن می شود و درمان های متعددی دارد ولی در نهایت می توان پروتز را خارج نمود.

به ندرت کرختی و بی حسی نوک سینه ممکن است رخ دهد. پروتز سینه به هیچ وجه عارضه خطرناک از قبیل سرطان ایجاد نمی کند و برای بررسی بافت سینه ماموگرافی با روش خاص و همچنین سونوگرافی کافی می باشد. همچنین پروتز هیچ اختلالی در حاملگی، شیر دهی و باروری ایجاد نمی کند. گرچه تقریباً قریب به اتفاق کسانیکه این عمل را انجام می دهند هیچ مشکل جدی پیدا نمی کنند ولی باید عوارض نادر به افراد گوشزد شود. فشار آوردن و ضربه زدن به سینه با داشتن ژل cohesive هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند.

برچسب ها:

پاسخ

10 − چهار =

Call Now Button