(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / تزریق چربی به روش نانوفت چیست و چه مزایایی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تزریق چربی به روش نانوفت چیست و چه مزایایی دارد؟

به بافت های چربی فیلتر شده که حالتی مایع دارد و از غلظت بالایی از سلول های بنیادی برخوردار است، نانوفت گفته می شود. این سلول ها به دلیل آن که دارای سلول های بنیادی هستند می توانند با ایجاد تغییر شکل در بافت های آسیب دیده، امکان ترمیم را دارند.

تزریق چربی نانو و یا نانوفت

تزریق چربی با نانوفت

یکی از روش های جوانسازی صورت و دست که امروزه بسیار مور استقبال می باشد، نانوفت است. بسیاری از مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می دهد که بعد از گذشت 6 ماه از تزریق چربی با تکنیک نانوفت، لایه های پوستی که تزریق در آن ها صورت گرفته است، تغییرات زیادی کرده و کیفیت پوست افزایش شایانی پیدا کرده است.

مزایای تزریق چربی با نانو فت

نانوفت به دلیل داشتن سلول های بنیادی همواره تاثیر گذاری زیادی دارد. در ادامه به برخی از مزایای مهم این روش جوانسازی می پردازیم. یکی از مهمترین مزایای تزریق چربی با نانوفت، ماندگاری این روش نسبت به سایر روش های تزریق چربی و فیلر است. استخراج چربی از بدن فرد به میزان مورد نیاز و تزریق آن به بخش های مورد نیاز بدن است که دارای کمترین عوارض است.
تزریق چربی با نانوفت یک روش جراحی سرپایی است و با حداقل عوارض بوده و به استراحت کوتاه مدت احتیاج دارد. به منظور خارج کردن چربی از بدن و تزریق آن ممکن است برش های بسیار ریزی ایجاد شود. از جمله مزایای مهم این روش میتوان این را بیان نمود که استفاده از این روش کمترین کبودی، تورم ودرد را به همراه دارد. همچنین باعث ایجاد کیست و آبسه ها و سایر عوارض نمی شود.

مراحل تهیه چربی نانوفت

همانطور که می دانید چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود فرد خارج می شود. که بیشتر از بافت های دارای چربی اضافی مانند ران ها، شکم، پهلو ها و …. برداشته می شود. چربی های خارج شده از بدن، توسط دستگاه مخصوصی شستشو داده و بافت های چربی زنده از آن ها جداسازی می شود. سپس در سرنگ های مخصوص قرار گرفته و تزریق آغاز می شود.

چه افرادی می توانند از تکنیک چربی نانوفت استفاده کنند؟

تمامی خانم ها و آقایانی که در پوست صورت و دست خود احساس پیری می کنند، کاندید مناسب تزریق چربی هستند. هچنین افرادی که به موارد مانند آفتاب سوختگی، جای زخم یا آکنه دچار هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

میزان چربی مورد نیاز برای تزریق

برای جوانسازی صورت و تزریق در کل آن به چیزی حدد 30 الی 40 سی سی چربی احتیاج است. همچنین می توان از این تکنیک برای تزریق چربی در پشت دست ها و نواحی بالای سینه مورد استفاده قرار گیرد. می توان این روش را در کنار سایر روش های جراحی زیبایی و به صورت بی حسی موضعی انجام می شود.

چه زمانی اثرات تزریق چربی با نانوفت مشخص می شود؟

اثرات جوانسازی با نانوفت، کمی با تاخیر نسبت به سایر روش ها، خود را نشان می دهد. که بسته به شرایط فرد و جایی که مورد استفاده قرار گرفته است، بین 4 هفته الی 3 ماه زمان می برد.

تزریق چربی با نانوفت به صورت

تزریق چربی سال هاست که به عنوان یک روش جوانسازی شناخته شده است. از این روش برای تقویت عضله ها، کاهش خطوط و عمق آن ها و همچنین اصلاح ناهنجاری های صورت استفاده می شود. چربی ها سرشار از سلول های بنیادی هستند که دارای فاکتورهای رشد بوده و این امر باعث می شود تا فاکتورهای رشد افزایش پیدا می کند و در نتیجه کیفیت پوست تا حدود زیادی بهبود پیدا می کند.

تزریق چربی با نانوفت به صورت

 مزایای تزریق چربی به صورت

از آنجا که پیوند چربی به صورت از بتفت چربی بدن خود فرد بوده،  پس احتمال ایجاد عوارض جراحی بسیار کاهش پیدا می کند.  زیرا دیگر از مواد خارجی استفاده نمی شود تا واکنش ایجاد نماید. همچنین در برخی از افراد نتیجه ی تزریق چربی تا 10 سال ممکن است ماندگار باشد. در صورتی که در سایر روش های جوانسازی و استفاده از پر کننده ها نیاز به تزریق های مجدد و پر هزینه است.

بیشتر بدانیم
جذابیت و زیبایی با "لیفت ابرو با بوتاکس"

وظیفه سلول های بنیادی در نانوفت ها

سلول های بنیادی آزاد شده از تزریق چربی با نانوفت، می توانند کمک به ساخت چربی، عضله و سلول های استخوانی جدید نمایند. این همان بافت هایی هستند که به دلیل افزایش سن، با کاهش حجم رو به رو می شوند و یا از بین می روند. که تنها با تزریق چربی با نانوفت به صورت، بازسازی مورد نظر انجام می شود.

چه چیزی در تزریق چربی به صورت دخیل است؟

دکتر افسانه ثنایی در پاسخ به افرادی که علاقه مند به جوانسازی و تزریق چربی با نانوفت هستند، مشاوره می دهد تا مشخص شود که آیا این روش بهترین و تنها روش درمان است یا خیر. افرادی که سیگار می کشند، داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، بیماری های خاص دارند، دارای اختلال بد شکلی بدن هستند واجد شرایط تزریق چربی نیستند.

چربی مورد نیاز از کدام بخش های بدن خارج می کنند؟

به گفته دکتر افسانه ثنایی، اغلب سعی می شود تا از شکم و پهلوها چربی استخراج شود. به دلیل آن که بافت چربی زنده ممکن است به میزان کافی در دسترس نباشد، میزان چربی هایی که خارج می کنند، کمی از میزان مورد نیاز بیشتر است.

دکتر ثنایی با استفاده از روش بی  حسی، ساکشن چربی ها را انجام می دهد. این کار باید با دقت انجام شود تا چربی ها سالم خارج شوند. سپس بعد از تصفیه کردن و شستن چربی ها، آن را به صورت و یا هر جای دیگر که نیاز است با استفاده از تکنیک نانوفت، تزریق می کنند.

نواحی ای که از آن ها چربی خارج شده است، معمولا به دلیل تغییراتی که در آن انجام شده، به برخی از عوارض مانند درد، کبودی و تورم دچار می شوند؛ که بعد از گذشت چند روز به طور طبیعی کاهش پیدا می کند.

البته این میزان از عوارض و بهبود آن به شرایط فیزیکی بدن فرد نیز بستگی دارد. ممکن است فرد بتواند بعد از گذشت 3 روز از تزریق به فعالیت های اجتماعی خود باز گردد. شاید هم نیاز به مدت زمان بیشتری داشته باشد ولی این عوارض به حدی کم هستند که باعث خودداری از انجام فعالیت های روزانه نمی شوند.

مشکلات یا عوارض احتمالی در انتقال چربی چیست؟

هر بیمار واکنش متفاوتی نشان می دهد و نتایج انتقال چربی نسبت به پرکننده های پوستی دیگر کمتر قابل پیش بینی است. یک قاعده کلی این است که میزان بهبودی و رسیدن به نتجه ی مطلوب مد نظر بیمار، سه ماه پس از تزریق چربی خود را نشان می دهد.

احتمالاً ماندگاری نتیجه تزریق تا ده سال نیز طول خواهد کشید؛ اما ممکن است  در برخی از افراد مدت زمان خیلی کمتری این ماندگاری وجود داشته باشد. افراد علاقمند به درمان انتقال چربی باید بپذیرند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود ممکن است نیاز به تکرار درمان و تزریق داشته باشند.

همانند سایر روش های پر کننده، عوارض جانبی این روش شامل، خونریزی و کبودی خفیف در محل تزریق یا برداشت چربی ایجاد می شود. مانند هر تزریق کننده دیگری عدم تمیز بودن محل تزریق باعث می شود تا محل تزریق یا برداشت چربی عفونت کند و این در صورتی است افراد به متخصص ماهر و با تجربه مراجعه نکنند و عفونت در محل برداشت و تزریق چربی بروز کند، این اتفاق نادر ولی اجتناب ناپذیر است اما در صورت مراجعه به بهترین دکتر برای تزریق چربی می توان از بروز هر گونه عارضه ای جلوگیری کرد.

چربی نانوفت تاثیر بسیار معجزه آسایی بر جوانسازی و ترمیم پوست دارد. از این روش تقریبا در تمام جهان به عنوان یک روش موثر و کارآمد مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل باقی نگذاشتن هیچ عارضه در بدن بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است. 

چرا به همه افراد تزریق چربی توصیه نمی شود؟

در برخی از افراد تزریق چربی ممکن است کمک کننده نباشد. مخصوصا افرادی که دارای بانک چربی کمی هستند، نیز انجام این روش جراحی پاسخ گونیست. همچنین افرادی که می خواهند خیلی سریع نتیجه را ببینند، بهتر است از سایر پر کننده ها استفاده کنند. دربرخی از افراد در کنار تزریق چربی متخصص توصیه می کند که از فیلر یا ژل نیز بهره برد. تزریق چربی با نانوفت بیشتر به عنوان روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و مدت زمان زیادی می برد تا نتیجه ی درمان مشخص شود ولی اثری ماندگار دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

بیشتر بدانیم
بهترین دکتر برای تزریق چربی در تهران

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر ثنایی