(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / تکنیک های غیر جراحی / نانوفت؛ جدیدترین تکنولوژی تزریق چربی

نانوفت؛ جدیدترین تکنولوژی تزریق چربی

به بافت های چربی فیلتر شده که حالتی مایع دارد و از غلظت بالایی از سلول های بنیادی برخوردار است، نانوفت گفته می شود. این سلول ها به دلیل آن که دارای سلول های بنیادی هستند می توانند با ایجاد تغییر شکل در بافت های آسیب دیده، امکان ترمیم را دارند. تزریق چربی به یکی از موثرترین و محبوب ترین روش ها برای کانتورینگ بدن می باشد. این روش با برداشتن چربی از ناحیه اهدا کننده بدن از طریق روش لیپوساکشن و تزریق آن به مناطق دیگر بدن با حجم کم عمل می کند. محبوب ترین موارد استفاده تزریق چربی به باسن، سینه و صورت است، اما این یک روش بسیار متنوع است و مزایای بسیار زیادی دارد. پیوند چربی نانو یک تکنیک جدید است که از جدیدترین تحولات سلول های بنیادی استفاده می کند که نتایج بهتر و مزایای بیشتری دارد. در این نوشتار آنچه در مورد این روش جدید پیوند چربی به روش نانوفت باید بدانید آورده شده است.

رفع جای جوش با روش نانوفت

تزریق چربی با نانوفت

یکی از روش های جوانسازی صورت و دست که امروزه بسیار مورد استقبال می باشد، نانوفت است. بسیاری از مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می دهد که بعد از گذشت 6 ماه از تزریق چربی با تکنیک نانوفت، لایه های پوستی که تزریق در آن ها صورت گرفته است، تغییرات زیادی کرده و کیفیت پوست افزایش شایانی پیدا کرده است.

مزایای تزریق چربی با نانو فت

نانوفت به دلیل داشتن سلول های بنیادی همواره تاثیر گذاری زیادی دارد. در ادامه به برخی از مزایای مهم این روش جوانسازی می پردازیم. یکی از مهم ترین مزایای تزریق چربی با نانوفت، ماندگاری این روش نسبت به سایر روش های تزریق چربی و فیلر است. استخراج چربی از بدن فرد به میزان مورد نیاز و تزریق آن به بخش های مورد نیاز بدن است که دارای کمترین عوارض است.
تزریق چربی با نانوفت یک روش جراحی سرپایی است و با حداقل عوارض بوده و به استراحت کوتاه مدت احتیاج دارد. به منظور خارج کردن چربی از بدن و تزریق آن ممکن است برش های بسیار ریزی ایجاد شود. از جمله مزایای مهم این روش می توان این را بیان نمود که استفاده از این روش کمترین کبودی، تورم و درد را به همراه دارد. همچنین باعث ایجاد کیست و آبسه ها و سایر عوارض نمی شود.

چگونه می توان از روش تزریق چربی نانوفت استفاده کرد؟

نانو چربی یک درمان جوانسازی فوق العاده موثر است که می تواند برای درمان بسیاری از مشکلات به خصوص از بین بردن علائم پیری استفاده شود. نانوفات که گامی بالاتر از درمان های پلاسمایی غنی از پلاکت است، می تواند خطوط و چین و چروک های ظریف، پوست آسیب دیده ناشی از آفتاب و حلقه های تیره اطراف چشم را برطرف کند. برخی از مزایای تزریق چربی این است که به مقدار کمی چربی از ناحیه اهدا کننده نیاز دارد یعنی بیماران خوش اندام و لاغر نیز می توانند از نتایج عالی این روش برخوردار شوند.

مراحل تهیه چربی نانوفت

همانطور که می دانید چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود فرد خارج می شود. که بیشتر از بافت های دارای چربی اضافی مانند ران ها، شکم، پهلو ها و …. برداشته می شود. چربی های خارج شده از بدن، توسط دستگاه مخصوصی شستشو داده و بافت های چربی زنده از آن ها جداسازی می شود. سپس در سرنگ های مخصوص قرار گرفته و تزریق آغاز می شود.

چه افرادی می توانند از تکنیک چربی نانوفت استفاده کنند؟

تمامی خانم ها و آقایانی که در پوست صورت و دست خود احساس پیری می کنند، کاندید مناسب تزریق چربی هستند. هچنین افرادی که به موارد مانند آفتاب سوختگی، جای زخم یا آکنه دچار هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

میزان چربی مورد نیاز برای تزریق

برای جوانسازی صورت و تزریق در کل آن به چیزی حدد 30 الی 40 سی سی چربی احتیاج است. همچنین می توان از این تکنیک برای تزریق چربی در پشت دست ها و نواحی بالای سینه مورد استفاده قرار گیرد. می توان این روش را در کنار سایر روش های جراحی زیبایی و به صورت بی حسی موضعی انجام می شود.

چه زمانی اثرات تزریق چربی با نانوفت مشخص می شود؟

اثرات جوانسازی با نانوفت، کمی با تاخیر نسبت به سایر روش ها، خود را نشان می دهد. که بسته به شرایط فرد و جایی که مورد استفاده قرار گرفته است، بین 4 هفته الی 3 ماه زمان می برد.

تزریق چربی با نانوفت به صورت

تزریق چربی سال هاست که به عنوان یک روش جوانسازی شناخته شده است. از این روش برای تقویت عضله ها، کاهش خطوط و عمق آن ها و همچنین اصلاح ناهنجاری های صورت استفاده می شود. چربی ها سرشار از سلول های بنیادی هستند که دارای فاکتورهای رشد بوده و این امر باعث می شود تا فاکتورهای رشد افزایش پیدا می کند و در نتیجه کیفیت پوست تا حدود زیادی بهبود پیدا می کند.

تزریق-چربی-نانوفت-

 مزایای تزریق چربی به صورت

از آنجا که پیوند چربی به صورت از بافت چربی بدن خود فرد بوده، پس احتمال ایجاد عوارض جراحی بسیار کاهش پیدا می کند. زیرا دیگر از مواد خارجی استفاده نمی شود تا واکنش ایجاد نماید. همچنین در برخی از افراد نتیجه تزریق چربی تا 10 سال ممکن است ماندگار باشد. در صورتی که در سایر روش های جوانسازی و استفاده از پر کننده ها نیاز به تزریق های مجدد و پر هزینه است.

وظیفه سلول های بنیادی در نانوفت ها

سلول های بنیادی آزاد شده از تزریق چربی با نانوفت، می توانند کمک به ساخت چربی، عضله و سلول های استخوانی جدید نمایند. این همان بافت هایی هستند که به دلیل افزایش سن، با کاهش حجم رو به رو می شوند و یا از بین می روند. که تنها با تزریق چربی با نانوفت به صورت، بازسازی مورد نظر انجام می شود.

سلول های بنیادی چگونه به افزایش حجم اندام کمک می کنند؟

برخی از آخرین پیشرفت ها در درمان سلول های بنیادی شامل استفاده از بافت چربی است. زیرا چربی حاوی مقدار زیادی غشای سلول های بنیادی مزانشیمی است که می تواند در تقویت عملکردهای بازسازی بدن بسیار مفید باشد. علاوه بر این، از عوامل رشد می توان برای تنظیم عملکرد سلول های بنیادی برای افزایش گردش و جوانسازی سلول ها استفاده کرد. بافت چربی جمع آوری شده را می توان با تکنیک های کم تهاجمی تر به بدن تزریق کرد تا بهترین نتابج را به همراه داشته باشد.

چه چیزی در تزریق چربی به صورت دخیل است؟

دکتر افسانه ثنایی در پاسخ به افرادی که علاقه مند به جوانسازی و تزریق چربی با نانوفت هستند، مشاوره می دهد تا مشخص شود که آیا این روش بهترین و تنها روش درمان است یا خیر. افرادی که سیگار می کشند، داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، بیماری های خاص دارند، دارای اختلال بد شکلی بدن هستند واجد شرایط تزریق چربی نیستند.

چربی مورد نیاز از کدام بخش های بدن خارج می کنند؟

به گفته دکتر افسانه ثنایی، اغلب سعی می شود تا از شکم و پهلوها چربی استخراج شود. به دلیل آن که بافت چربی زنده ممکن است به میزان کافی در دسترس نباشد، میزان چربی هایی که خارج می کنند، کمی از میزان مورد نیاز بیشتر است.

دکتر ثنایی با استفاده از روش بی حسی، ساکشن چربی ها را انجام می دهد. این کار باید با دقت انجام شود تا چربی ها سالم خارج شوند. سپس بعد از تصفیه کردن و شستن چربی ها، آن را به صورت و یا هر جای دیگر که نیاز است با استفاده از تکنیک نانوفت، تزریق می کنند.

نواحی ای که از آن ها چربی خارج شده است، معمولا به دلیل تغییراتی که در آن انجام شده، به برخی از عوارض مانند درد، کبودی و تورم دچار می شوند؛ که بعد از گذشت چند روز به طور طبیعی کاهش پیدا می کند.

البته این میزان از عوارض و بهبود آن به شرایط فیزیکی بدن فرد نیز بستگی دارد. ممکن است فرد بتواند بعد از گذشت 3 روز از تزریق به فعالیت های اجتماعی خود باز گردد. شاید هم نیاز به مدت زمان بیشتری داشته باشد ولی این عوارض به حدی کم هستند که باعث خودداری از انجام فعالیت های روزانه نمی شوند.


چربی نانوفت تاثیر بسیار معجزه آسایی بر جوانسازی و ترمیم پوست دارد. از این روش تقریبا در تمام جهان به عنوان یک روش موثر و کارآمد مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل باقی نگذاشتن هیچ عارضه در بدن بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است


مشکلات یا عوارض احتمالی در انتقال چربی چیست؟

هر بیمار واکنش متفاوتی نشان می دهد و نتایج انتقال چربی نسبت به پرکننده های پوستی دیگر کمتر قابل پیش بینی است. یک قاعده کلی این است که میزان بهبودی و رسیدن به نتیجه مطلوب مد نظر بیمار، سه ماه پس از تزریق چربی خود را نشان می دهد.

احتمالاً ماندگاری نتیجه تزریق تا ده سال نیز طول خواهد کشید؛ اما ممکن است در برخی از افراد مدت زمان خیلی کمتری این ماندگاری وجود داشته باشد. افراد علاقمند به درمان انتقال چربی باید بپذیرند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود ممکن است نیاز به تکرار درمان و تزریق داشته باشند.

همانند سایر روش های پر کننده، عوارض جانبی این روش شامل، خونریزی و کبودی خفیف در محل تزریق یا برداشت چربی ایجاد می شود. مانند هر تزریق کننده دیگری عدم تمیز بودن محل تزریق باعث می شود تا محل تزریق یا برداشت چربی عفونت کند و این در صورتی است افراد به متخصص ماهر و با تجربه مراجعه نکنند و عفونت در محل برداشت و تزریق چربی بروز کند، این اتفاق نادر ولی اجتناب ناپذیر است اما در صورت مراجعه به بهترین دکتر برای تزریق چربی می توان از بروز هر گونه عارضه ای جلوگیری کرد.

چرا به همه افراد تزریق چربی توصیه نمی شود؟

در برخی از افراد تزریق چربی ممکن است کمک کننده نباشد. مخصوصا افرادی که دارای بانک چربی کمی هستند، نیز انجام این روش جراحی پاسخ گونیست. همچنین افرادی که می خواهند خیلی سریع نتیجه را ببینند، بهتر است از سایر پر کننده ها استفاده کنند. دربرخی از افراد در کنار تزریق چربی متخصص توصیه می کند که از تزریق فیلر یا ژل نیز بهره برد. تزریق چربی با نانوفت بیشتر به عنوان روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و مدت زمان زیادی می برد تا نتیجه ی درمان مشخص شود ولی اثری ماندگار دارد.

بعد از تزریق چربی نانوفت چه انتظاری می توان داشت؟

تزربق چربی نانوفت دوره نقاهت بسیار کوتاه مدتی دارد، اگرچه ممکن است در محلی از آن چربی برداشته می شود کمی کبودی و تورم ایجاد شود. ممکن است از شما خواسته شود تا از یک لباس مخصوص به منظور بهبودی سریع استفاده کنید، اما به طور کلی می توانید ظرف یک هفته به فعالیت های عادی خود بازگردید. اکثر بیماران نتایج تزریق چربی به روش نانوفت را در دراز مدت مشاهده می کنند به همین دلیل است که نانو چربی یک روش جایگزینی بسیار ارزشمند در این حوزه می باشد.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق چربی به باسن از فریب تا واقعیت!

تزریق چربی به باسن از فریب تا واقعیت!

امروزه تبلیغات وسیعی درباره پیکرتراشی و تزریق چربی به باسن در بین پزشکان و بیماران رایج شده است. تصاویر کمرهای بسیار باریک همراه با باسن های بسیار برجسته در اینستاگرام به وفور دیده می شود. با دیدن این تصاویر، بیماران به شدت

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *