(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / تکنیک های غیر جراحی / بازسازی حجم از دست رفته صورت و بدن با تزریق چربی

بازسازی حجم از دست رفته صورت و بدن با تزریق چربی

تزریق چربی یکی از انواع روش های زیبایی است که در اغلب نقاط بدن و صورت قابل انجام است. این روش ایمنی، دائمی و طبیعی ترین روش برای حجم دهی به بخش های مختلف بدن و جوانسازی صورت می باشد. تزریق چربی با توجه طبیعی بودن چربی ها و این که احتمال کمترین خطر را برای زنان دارد بسیار روشی ایمن و بی خطر است.

در واقع از کاربرد های تزریق چربی می توان به تزریق آن به صورت، سینه و باسن زنان و بخش های دیگر از بدن که دچار کاهش حجم شده اند، اشاره کرد که این روزها مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. هر ساله هزاران نفر تزریق چربی را انجام می دهند و نتایج خوبی را نیز دریافت می کنند.

عمل تزریق چربی توسط دکتر ثنایی

موارد کاربرد تزریق چربی

چربی هایی که از ناحیه شکم و پهلو ها برداشت می شود در محل و نقاط مختلفی از بدن قابلیت تزریق دارند. برای مثال سینه و باسن از مهم ترین نقاطی هستند که پزشکان می توانند چربی ها را به این نقاط تزریق کنند.

گونه ها و صورت نیز از دیگر نقاطی هستند که چربی ها را می توان با تکنیک های خاصی در این محل ها تزریق کرد.

چه زمانی نیاز به انجام تزریق چربی است؟

 • اگر در صورتتان چین و چروک نمایان شده است.
 • خواستار تغییر و ماندگاری دائمی بعد از تزریق فیلر هستید.
 • اگر می خواهید تا اندامتان زیبا تر، جای زخم ها بهبود پیدا کند و دست و صورتی جوانتر داشته باشید.

به منظور بهبود ظاهر سینه ها بهتر است از روش های دیگر مانند جراحی پروتز سینه و یا لیفت سینه انجام شود.

تزریق چربی چه مزایایی دارد ؟

چربی حاصل از بدن نیز از جمله پر کننده های عالی در بین مابقی فیلر هاست. زیرا احتمال بروز واکنش به مواد خارجی در این نوع از فیلر وجود ندارد.

از مهم ترین مزایایی که تزریق چربی به باسن و سینه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم دهی به سینه ها و باسن: در واقع زمانی که چربی ها به سینه و باسن تزریق می شوند فرم بهتری پیدا می کنند و زیبا تر به نظر می رسند.
 • حجیم سازی: زمانی که چربی ها به سینه و باسن تزریق می شود به حجم سینه و باسن افزوده می شود که آنها را گرد و بزرگ تر نشان می دهد.
 • افزایش اعتماد به نفس زنان: زنانی که سینه های کوچکی دارند می توانند از این روش به بهبود سایز و فرم سینه هایشان کمک کنند. البته باسن هایی که حجم قابل توجهی ندارند نیز زمانی که از این روش حجم دهی می شوند ظاهر زیباتر پیدا می کنند و به اعتماد به نفس زنان می افزایند.
تزریق چربی به باسن برای افزایش حجم

از این جهت که چربی های تزریق شده به باسن و سینه از بدن خود فرد برداشت شده است از این رو احتمال واکنش بدن زنان کمتر خواهد شد. از این رو روشی است که ایمنی بالایی دارد و می توان بدون نگرانی برای انجام آن اقدام کرد.

تزریق چربی برای چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق چربی یکی از محبوترین و پرکابردترین و همچنین یک روش غیر تهاجمی جوانسازی و حجم دهنده می باشد.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

نحوه تزریق چربی بدین شکل است که ابتدا باید چربی هایی از نواحی شکمی و پهلوهای فرد برداشت شود تا مراحل آماده سازی برای تزریق را پشت سر بگذارد. مرحله برداشت چربی ها با روش لیپوساکشن قابل انجام خواهد بود.

بعد از این که با تکنیک های خاصی چربی ها تخلیه شدند در یک مرحله سانتریفیوژ می شوند (شستشو داده می شوند) تا برای مرحله تزریق در محل مورد نظر آماده شوند.

سپس در مرحله تزریق، چربی ها با ابزارالات و سرنگ هایی مخصوص می توانند به نواحی از صورت و بدن مانند سینه و باسن تزریق شوند.

تزریق چربی به صورت

اگر صورت دارای خط خنده، خط اخم و یا چین و چروک است، چربی را از شکم، ران و یا سایر بخش های دیگر بدن استخراج کرده و به صورت تزریق می کنند. جراح پلاستیک شما نیز می تواند با تزریق چربی به خطوط بین بینی و دهان تزریق نماید و چین و چروک را در این نواحی کم کند. همچنین افرادی که دارای خطوط در پیشانی خود هستند نیز می توانند از این روش برای جوانسازی صورت خود استفاده نمایند.

در واقع از کاربرد های تزریق چربی می توان به تزریق آن به صورت، سینه و باسن زنان و بخش های دیگر از بدن که دچار کاهش حجم شده اند، اشاره کرد که این روزها مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. هر ساله هزاران نفر تزریق چربی را انجام می دهند و نتایج خوبی را نیز دریافت می کنند.

 

 

تزریق چربی به سینه ها

در صورتی که خواستار تزریق کمی چربی به این ناحیه هستید می توانید از تزریق چربی به سینه ها نیز استفاده نمایید. تزریق چربی بعد از بررسی بافت و پوست سینه ها انجام می شود. در برخی از موارد نیاز است تا فرد لیفت سینه و یا پروتز سینه انجام دهد  تا ظاهر سینه ها بهبود پیدا کند.

تزریق چربی به دست و سابر اعضای بدن انجام می شود که می توانید به مقالات مرتبط مراجعه نمایید.

تزریق ژل 

ژل از جمله معروفترین فیلرهاست که امروزه افراد زیادی برای جوانسازی بخش های مختلف صورت و یا بدنشان از آن استفاده می کنند.

 

مزایای تزریق چربی نسبت به تزریق ژل

هر کدام مزایایی دارند ولی در مجموع تزریق چربی خیلی بهتر از تزریق ژل می باشد. که 5 دلیل عمده دارد و عبارتند از :

 • در تزریق چربی محدودیت حجم وجود ندارد از 1-100 سی سی به صورت فرد می توان با توجه به میزان مورد نیاز برای جوانسازی صورت و حجم دادن استفاده نمود. که تمامی این چربی ها از بدن فرد بر داشته می شود. در خصوص استفاده از ژل نیز محدودیت وجود ندارد ولی باید از شرکت های معتبر تهیه شود.
 • نتیجه تزریق چربی دائمی است زیرا سلول های چربی به بافت صورت پیوند می شوند و برای همیشه باقی خواهند ماند. در صورتی که نتیجه تزریق ژل دائمی نیست. ژل های خوب همگی موقتی هستند و 6 ماه الی یکسال ماندگاری دارند و مجدد نیاز به تمدید تزریق ژل می باشد.
 • به صرفه بودن تزریق چربی نیز از دیگر مزایای تزریق چربی است. زیرا تزریق چربی 1 الی 2 با ر انجام شود کافی است و نتیجه دائمی است ولی در خصوص تزریق ژل باید تمدید تزریق باید بعد از 6 ماه الی یکسال انجام شود و هزینه زیادی را برای فرد ایجاد می کند. در نتیجه برای تزریق چربی هزینه کمتری نسبت به تزریق ژل می توان پرداخت نمود.
 • چربی های تزریقی از بافت بدن خود فرد می باشد، در نتیجه بدن فرد به آن ها واکنش بدی نشان نخواهد داد. از آنجایی که که ممکن است بدن به هر ماده خارجی عکس العمل نشان دهد. در این بین برخی از ژل هایی که معنبر نیستند عوارض خطرناک زیادی را ایجاد می کنند. در نتیجه استفاده از چربی در جوانسازی صورت بسیار بهتر از ژل می باشد و از نظر حفظ سلامت فردی نیز بهتر می باشد و جای نگرانی برای فرد ایجاد نمی کند.
 • دلیل اصلی این که تزریق چربی به تزریق ژل ارجحیت داده می شوداین است که ژل های مختلفی در بازار وجود دارد و ممکن است برخی از این ژل ها معتبر نبوده و از شرکت های متفرقه باشد و هیچ گونه استاندارد های بهداشتی و سلامت نداشته و عوارض زیادی را به همراه خواهد داشت. پس بهتر است برای تزریق فیلر، از تزریق چربی استفاده شود و تزریق ژل فراموش شود.
حجم دهی سینه ها با تزریق چربی

آیا تزریق چربی عوارض دارد؟

قطعا این عمل زیبایی همچون سایر روش های درمانی و زیبایی می تواند با عوارض و پیامدهایی همراه باشد که تمامی آنها جزئی از روند تزریق هستند.

برای مثال کبودی و تورم در محل هایی که چربی برداشت شده است از شایع ترین عوارضی است که رخ می دهد.

البته این عارضه نیز کاملا طبیعی است و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

هزینه تزریق چربی

واقعیت این است که این عمل زیبایی در طی چند مرحله انجام می شود.

ابتدا باید جراحی لیپوساکشن انجام شود تا چربی های اضافی بدن برداشت شود.

مرحله دوم شستشو و انتقال چربی ها می باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که گاها تزریق باید در چند مرحله انجام شود تا نتیجه ای مطلوب حاصل گردد.

از این رو قطعا چنین عملی هزینه ای در بر خواهد داشت که با روند طولانی و پیچیده آن تطابق داشته باشد.

اما در حالت کلی باید بگوییم که پزشکان در مساله هزینه های درمانی و زیبایی تا جایی که امکان دارد با مراجعین مماشات می کنند و هزینه های معقولی را دریافت می کنند.

بنابراین بهتر است که با پزشک مربوطه جلسات مشاوره ای داشته باشید تا بعد از بررسی های لازم هزینه جراحی شما تعیین گردد.

کلام آخر

بنابر مطالبی که گذشت بهتر است که برای انجام تزریق چربی در ابتدا با بهترین دکتر تزریق چربی مشاوره داشته باشید و سپس بعد از این که با شرایط آن آشنا شدید برای انجام تزریق اقدام کنید.

قطعا آگاهی از نقشه مسیر می تواند روند تزریق چربی را بهتر پیش ببرد و نتایج بهتری برای شما حاصل کند. زیرا که شما دقیقا می دانید که باید چه اقداماتی انجام دهید و چه مراقبت هایی داشته باشید.

منبع: https://www.smartbeautyguide.com/procedures/injectables/fat-transfer/

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق چربی به باسن از فریب تا واقعیت!

تزریق چربی به باسن از فریب تا واقعیت!

امروزه تبلیغات وسیعی درباره پیکرتراشی و تزریق چربی به باسن در بین پزشکان و بیماران رایج شده است. تصاویر کمرهای بسیار باریک همراه با باسن های بسیار برجسته در اینستاگرام به وفور دیده می شود. با دیدن این تصاویر، بیماران به شدت

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سلام
  وقتتون بخير
  تزريق چربي به ناحيه صورت داشتم پيشتون بعد از گذشت ٢٢ روز همچنان زير چشما متورم هست
  فرمودين شايد لازم باشه كورتون تزريق كنيد
  ممنون ميشم علت اين اتفاق و تزريق رو توضيح بدين

  پاسخ
  • سلام. این تورم کاملا طبیعی است و با گذشت زمان بهبود پیدا می کند. در صورت بروز مشکل خاصی لطفا به مطب مراجعه کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *