(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / افزایش حجم و زیبایی لب ها با تزریق چربی

افزایش حجم و زیبایی لب ها با تزریق چربی

افزایش حجم لب را می توان به عنوان پرطرفدارترین گزینه در بحث زیباسازی و جوانسازی صورت در نظر گرفت. اغلب متقاضیان تمایل دارند که بتواند حجم لب خود را به صورت کاملا طبیعی افزایش دهند. تزریق چربی به لب یکی از روش های بسیار موثر در افزایش طبیعی حجم لب ها است. به دلیل استخراج چربی از بدن خود فرد، هیچ نوع واکنش آلرژیک بعد از تزریق ایجاد نمی شود. تزریق چربی نه تنها باعث افزایش حجم از دست رفته لب می شود، بلکه می تواند چروک های ریز و درشت ایجاد شده اطراف لب را نیز از بین ببرد. در ادامه، هر آنچه که باید در مورد تزریق چربی به لب بدانیم بیان می کنیم.

بهترین روش حجم دادن به لب

تزریق چربی به لب چیست؟

افزایش سن بر روی لب و حجم آن تاثیر می گذارد. عمده ترین پیامدهای افزایش سن روی لب عبارتند از:

 • کاهش حجم لب
 • کاهش ارتفاع لب
 • کاهش برجستگی لب

لب فوقانی از دوقسمت سفید و قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا می شوند. حجم قسمت سفید لب در مقایسه با قسمت قرمز کمتر است. در نتیجه، چروک های عمودی و افقی بیشتر در قسمت سفید تشکیل می شوند. اگر دقت کرده باشید، افرادی که سن بالایی دارند وقتی از رژ لب استفاده می کنند خطوط عمودی فراوانی روی لب آنها قابل مشاهده است. که ظاهری ناخوشایند ایجاد می کند.

اگر به لب ها دقت کرده باشید، حالتی کاملا قرینه دارند. در نتیجه هنگام تزریق چربی یا ژل به لب ها باید قرینگی آنها حفظ و تقویت شود. چربی برای تزریق به هر نقطه از صورت از خود بدن فرد استخراج و خالص سازی می شود. در نتیجه، احتمال بروز واکنش های حساسیتی به شدت کاهش می یابد. برای زیباسازی صورت غالبا تزریق چربی لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب همراه است. این امر سبب برجستگی و نمایان شدن لب ها می شود.

چه افرادی کاندیدای تزریق چربی به لب هستند؟

 • افرادی مسنی که حجم لب آنها کاهش یافته است.
 • افرادی مبتلا به عدم تقارن لب ها
 • افرادی که لب های پر از چین و چروک یا باریک دارند.
 • افرادی که تمایل دارند به هر دلیلی حجم لب های خود را افزایش دهند.
 • افرادی که علاقه مند به استفاده از مواد طبیعی برای افزایش حجم لب خود هستند.

ماندگاری تزریق چربی به لب

پس از تزریق چربی، مقداری از آن جذب می شود از این رو، حجم ناحیه تزریق، پس از دوره یا کوتاه کمی کاهش می یابد. این کاهش حجم در افراد مختلف متفاوت است. تحقیقات نشان داده اند که بین 18 تا 60 درصد از چربی تزریق شده جذب خواهد شد. از این رو، هنگام تزریق چربی، کمی بیشتر از نیاز بدن به آن نقطه تزریق می شود. تا بعد از جذب چربی، لب، گونه، سینه و باسن اندازه دلخواه داشته باشند. ماندگاری تزریق لب نیز در افراد مختلف متفاوت است. در بیشتر موارد چربی تزریق شده در دوره شش ماهه یا یکساله کاملا جذب می شود. اما اگر فرد با توجه به نظر پزشک خود در دوره ای 12 یا 6 ماه اقدام به تزریق مجدد چربی کند، می تواند ماندگاری آن را تا یک دهه (10 سال) افزایش دهد.

مدت زمان بهبودی پس از تزریق چربی به لب

این دوره به ترومای ایجاد شده در اثر تزریق وابسته است. در اغلب موارد، برای تزریق چربی از وسایل بسیار ظریف استفاده می شود. به همین دلیل، خطر بروز کبودی در لب کاهش می یابد. اگر پزشک به هر دلیلی ناچار به استفاده از کانوله دارای اندازه بزرگتر شود، احتمال کبودی در لب افزایش خواهد یافت. اما این کبودی نیز در مدت زمانی نسبتا کوتاه (حدود یک هفته) کاملا برطرف خواهد شد. تورم ایجاد شده در لب بعد از تزریق نیز، طی چند روز کاملا از بین خواهد رفت. برای انجام فعالیت و زندگی روزمره هیچ محدودیتی بعد از تزریق وجود ندارد.

محدودیت های تزریق چربی به لب

برای تزریق چربی به لب دو محدودیت اساسی وجود دارد. محدودیت اول این است که باید پزشک شیوه مناسبی برای تزریق پیدا کند. این امر در زیبایی صورت بسیار موثر است. در نتیجه، حساسیت بالایی دارد. محدودیت دوم نیز مربوط به هزینه است. تزریق چربی یکی از روش هایی پر هزینه است. اگر شما بخواهید ژل به لب خود تزریق کنید هزینه کمتری متحمل خوهید شد. اما احتمال بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک در تزریق ژل بسیار بیشتر خواهد بود.

حجیم کردن لب ها با تزریق چربی

مهم ترین عوارض تزریق چربی لب

عوارض تزریق چربی در مقایسه با سایر روش های تزریقی کمتر است. زیرا استخراج چربی از بدن خود فرد سبب افزایش سازگاری آن با بدن خواهد شد. با این حال، برخی عوارض ناشی از تزریق چربی عبارتند از:

 • تزریق اشتباه چربی به عروق خونی
 • کبودی
 • تورم
 • تشکیل توده متورم در محل تزریق

تفاوت تزریق چربی با سایر روش های افزایش حجم لب

در افزایش حجم لب با تزریق چربی مزیت های بیشتری نسبت به سایر روش های افزایش حجم وجود دارد. عمده ترین این مزیت ها، ارگانیک و طبیعی بودن ماده تزریقی است. در نتیجه احتمال بروز حساسیت کاهش می یابد. علاوه بر این، تزریق چربی، ظاهری کاملا طبیعی به لب ها خواهد داد. همانطور که اشاره کردیم، ماندگاری این روش نیز در مقایسه با سایر روش ها حجم دهی بالاتر است.

هزینه تزریق چربی به لب

برای محاسبه هزینه تزریق باید به عوامل مختلفی توجه کرد. مهم ترین عامل میزان و محل استخراج چربی از بدن است. عامل دوم، میزان نیاز بیمار برای تزریق است. اگر لب های فرد بسیار باریک یا پر از چروک باشند، باید از حجم بیشتری برای لب ها استفاده کرد. عامل سوم، دستمزد پزشک و تیم همراه او است. در یک محاسبه ساده می توان گفت، هزینه تزریق چربی حدود 4 تا 5 برابر هزینه تزریق ژل خواهد بود. البته با توجه به ایمنی بالا و ماندگاری بیشتر، تزریق چربی گزینه ایده آل تری خواهد بود.

آیا روشی وجود دارد که بتوان آن جایگزین تزریق چربی دانست؟

با توجه به مواردی که در این مقاله اشاره کردیم، تزریق چربی ایمن ترین روش برای حجم دهی لب ها است. ما توصیه می کنیم اگر تمایل دارید ظاهری طبعی تر داشته باشید، حتما چربی را برای تزریق انتخاب کنید. اما اگر گزینه های دیگر مانند هزینه سبب می شود که بخواهید سایر روش ها را امتحان کنید، بهتر از تزریق ژل هیالورونیک اسید یا کاشت ایمپلنت استفاده کنید. بهتر است در این موارد با بهترین پزشک برای تزریق چربی خود مشورت کنید.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یک روش جراحی است که به کاهش حجم سینه می‌پردازید در این روش بخشی از چربی‌های اضافه به همراه بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می‌شود تا سینه به اندازه و شکل دلخواه فرد تبدیل شود. دلایل انجام ماموپلاستی با اینکه سینه‌های بزرگ ممکن است...

بهترین جراح زیبایی پلک در تهران

مهم ترین عامل در زیبایی چشم‌ها، زیبایی پلک می‌باشد. پلک و اطراف چشم تحت تاثیر عوامل مختلفی ممکن است زیبایی و شادابی دوران جوانی خود را از دست بدهد، برخی از این عوامل عبارتند از: افزایش سن و عوارض ناشی از بالا رفتن سن مانند ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم گود افتادگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *