بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

در دنیای امروزی، میل به زیبایی نسبت به هر زمان دیگری افزایش یافته است؛ این موضوع در میان خانم ها کاملاً قابل مشاهده است. البته این میل به زیبایی فقط منحصر به چهره نیست بلکه زیبایی اندام نیز اهمیت یافته است. افزایش حجم سینه، رفع افتادگی و عدم تقارن آن ها نیز یکی از این دغدغه های بانوان است.

 • یکی از شایع ترین عمل ها در کشور ایران عمل پروتز است که یکی از انواع آن پروتز سینه می باشد که برای رفع این نیاز زنان، پدید آمده است.

در این عمل نیز مانند همه عمل های جراحی برخی از پزشکان تجربه و مهارت بیشتری دارند. ساکنان تهران نیز برای انجام عمل پروتز سینه به دنبال بهترین جراح پروتز سینه هستند تا نتیجه عمل خوبی را تجربه کنند. به همین بهانه، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی این عمل جراحی و جزئیات آن بپردازیم و ویژگی های یک جراح پروتز سینه خوب در تهران را معرفی نماییم.

قبل از آن که در مورد بهترین جراح پروتز سینه توضیح دهیم کمی در خصوص پروتز سینه و دلایل انجام آن نیز صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

جراحی پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه یک جراحی زیبایی و یا حتی در مواردی درمانی و ترمیمی، به حساب می آید که از طریق بیهوشی عمومی صورت می پذیرد. 

در این عمل، جراح پروتز سینه در زیر بغل، بافت اطراف سینه و خط زیر سینه برش هایی را ایجاد می کند و بعد پروتز را از محل برش وارد بدن می کند (ایجاد برش ها بسته به تخصص و شیوه کار جراح پلاستیک متفاوت است). پروتز در بدن در همان جایی که قرار داده شده است باقی می ماند و جابجا نمی شود. بعد از قرار گرفتن پروتز در جای ثابت، جراح بریدگی ها را بخیه می زند.

پروتز سینه یک پروتز کلینیکی است که برای قرار دادن در سینه برای تقویت، بازسازی و یا درمان های فیزیکی انجام می شود.

هدف از جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه تنها منوط به بعد زیبایی نیست و می تواند در زمره ی عمل های ترمیمی بعد از درمان سرطان نیز روی آن حساب کرد. افرادی که بنا به دلایل مختلفی مثل: وجود توده ی بدخیم و یا سرطان پیشرفته پستان، مجبور به تخلیه ی یک یا هر دو سینه ی خود می شوند. این افراد بعد از انجام جراحی برداشتن سینه دچار افسردگی و افت اعتماد به نفس شدید می شوند.

بخوانید  هشدار: رعایت مراقبت های بعد از پروتز سینه را جدی بگیرید!!!

روحیه ی ضعیف این بیماران می تواند روی پروسه ی درمانی آن ها نیز تاثیر بگذارد و آن را مختل کند. به همین دلیل اکثر این افراد طبق نظر متخصص انکولوژی و بعد از سپری کردن تمام مراحل درمانی مورد نیاز برای مهار سرطان پستان، می توانند از عمل پروتز سینه برای ترمیم پستان های خود استفاده نمایند.

پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است؟

عمل پروتز سینه به طور کلی عملی برای افزایش سایز سینه در بانوانی است که به دلایل گوناگون از سایز و فرم سینه خود رضایت ندارد. پروتز علاوه بر افزایش سایز، به لیفت سینه و رفع افتادگی آن ها کمک می کند. به طور کلی، پروتز سینه برای افراد زیر توصیه می شود:

 • افرادی که اندازه سینه های آن ها به طور مادرزادی کوچک است؛
 • افرادی که به دلیل بارداری و شیردهی و یا به دلیل کم کردن وزن و افزایش سن دچار افتادگی سینه شده اند؛
 • افرادی که اندازه سینه ها در آن ها متفاوت است؛
 • زنانی که برای درمان سرطان سینه جراحی ماستکتومی انجام داده اند.

انواع پروتزها سینه

پروتز های سینه از جنس سیلیکون، آب نمکی و یا جنس های دیگر است. 2 نوع کلی از پروتز های سینه وجود دارد.

پروتز های آب نمکی

این نوع از پروتز از محلول استریل شور مانند آب نمک می باشد. این محلول در داخل یک پوشش سیلیکون نگهداری می شود. از این نوع پروتز های سینه ای برای لیفت، استحکام و حالت دهی به سینه استفاده می شود. در صورتی پاره شدن این پروتز نیز به دلیل محلول بودن به بدن جذب می شود و هیچ خطری به همراه ندارد.

پروتزهای ژل سیلیکونی

پروتزهای ژل سیلیکونی که با ژل از همین جنس پر شده است. که برای انجام جراحی پروتز سینه نیز مورد استفاده قرار میگیرد و در اندازه های مختلفی می باشد.

بیمارانی که این نوع از پروتز سینه ای را انتخاب می کنند، باید با توجه به بررسی ها و تجویز بهترین جراح پروتز سینه، اقداماتی مانند ارائه MRI و یا اسکن اولترسوند را انجام دهد تا موقعیت پروتز تعیین شود.

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

پروتز سینه یکی از روش های جراحی به شمار می رود، بنابراین بیماران باید به دقت در خصوص انجام چنین جراحی فکر کنند و با جراح پروتز سینه خود در این خصوص مشورت نمایند.

موقعیت پروتزهای سینه به چه صورت می باشد؟

با توجه به بررسی های بافت سینه بعد از دیدن عکس های MRI جای پروتز سینه مشخص می شود.

قبل از جراحی ، جراح پروتز سینه باید به بیمار در انتخاب اندازه پروتز سینه کمک نماید. ممکن است برای انجام این کار چند پروتز سینه ای را با قرار دادن در لباس زیر مشاهده و امتحان نمایید.

جراحی پروتز سینه معمولا به بیهوشی انجام می شود.

انجام جراحی زیبایی پروتز سینه نیز امروزه بسیار زیاده شده  است و خانم های  عزیزی که با اصل زیباشناسی آشنا هستند خواهان این جراحی هستند. برای آن که این جراحی زیبایی نتیجه بخش باشد، باید نزد بهترین جراح پروتز سینه انجام شود. دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص موارد مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

دغدغه ی شما در مورد جراحی پروتز سینه چیست؟

خیلی از افراد قبل از هرگونه اقدام درمانی یا زیبایی به نتایج آن می اندیشند و طبق آن در ذهن خود تصویر سازی می کنند. مطمئنا اگر خود شما هم قصد انجام جراحی زیبایی سینه داشته باشید، در مرحله ی اول به فکر تاثیر آن در زیبایی و جذابی اندامتان می باشید.

بخوانید  جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

ولی قضیه به همین جا ختم نمی شود!! بعد از تاثیر زیبایی پروتز سینه مطمئنا به معایب احتمالی آن نیز می اندیشید. مثلا ممکن است از خود بپرسید،

 • آیا پروتز سینه مانع شیردهی می شود؟
 • آیا پروتز سینه می تواند منجر به سرطان شود؟

سوالات مذکور کاملا طبیعی است و ذهن هر فردی که متقاضی این جراحی می باشد را به خود درگیر می سازد.

پاسخ تمام دغدغه های ذکر شده در گرو مناسب بودن شما برای این عمل جراحی و شیوه ی کار پزشک متخصصی است که روند عمل جراحی را کنترل و مدیریت می کند.

شیردهی بعد از پروتز سینه

شیردهی بعد از پروتز سینه

اقداماتی که قبل از جراحی پروتز سینه باید انجام شود

جراحی پروتز سینه نیز مانند تمامی جراحی ها نیاز به اقدماتی دارد که عبارتند از:

 1. دو هفته پیش از انجام پروتز سینه از مصرف داروهایی مانند آسپرین که باعث تغییر غلظت خون می شوند خودداری کنید.
 2. اگر سابقه بیماری خاصی دارید و یا نسبت به دارویی حساس هستید، به پزشک اطلاع دهید.
 3. از مصرف مشروبات الکی و همچنین استعمال دخانیات تا 2 هفته پیش از عمل خودداری کنید.
 4. شب پیش از عمل حمام کنید و غذای سبک میل کنید. پیش از عمل باید ناشتا باشید.

نتیجه جراحی پروتز سینه

بعد از گذشت یک الی دو هفته از جراحی پروتز سینه و کاهش ورم های بعد از جراحی، می تواند نتیجه را تا حدودی احساس و مشاهده نمود. همچنین در این مدت برش هایی که برای جراحی زده شده است نیز التیام پیدا می کند.

جراحی پروتز سینه همانند سایر جراحی های زیبای نیز دارای عوارض بعد جراحی است و باید این را دانست که ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه این عوارض نیز مشاهده شود.

برخی از این عوارض مانند درد، کبودی، قرمزی در ناحیه برش ها و تورم می باشند. با این حال می توان با مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه نیز از بروز و افزایش برخی از این عوارض کاست. زیرا یک جراح ماهر می تواند با کنترل برش ها نیز میزان این عوارض را کاهش می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه چیست؟

بعد از انجام عمل پروتز سینه باید مراقبت هایی را انجام دهید که عبارتند از:

 • داروهای تجویز شده را در زمان معین مصرف کنید.
 • سوتین طبی تحویز شده را تهیه کنید و حتما از آن استفاده نمایید.
 • غذاها باید به صورت مایع باشند.
 • کبودی و تورم بعد از عمل پروتز سینه طبیعی است و به مرور و به کمک مصرف زیاد مایعات برطرف خواهد شد.
 • بعد از عمل به صورت طاقباز بخوابید و سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

انتخاب هوشمند ضامن سلامتی شماست

دقت در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در تهران و بررسی سوابق جراحی و نظر سنجی از بیمارانی که این عمل جراحی را انجام داده اند، می تواند آمادگی بیشتری برای انجام این جراحی در شما ایجاد کند.

بخوانید  تزریق چربی به دست ها

همچنین لازم به ذکر است که انتخاب پزشک اصلح و با تجربه می تواند سد محکمی برای مقابله با عوارض نامطلوب بعد از جراحی پروتز سینه و نتایج ناراحت کننده از آن باشد.

زیرا یک جراح پلاستیک متخصص و مجرب علاوه بر دانش کافی در زمینه ی تخصص خود، می تواند با مهارت و تجربه ی بالا مراحل عمل جراحی را مدیریت کند تا نتایج ایده آل و رضایت بخشی از آن حاصل شود.

مطمئنا اگر برای بار اول؛ زمان مناسبی برای تحقیق و بررسی در مورد پزشک متخصص صرف کنید، دیگر نیازی به عمل ترمیم یا ثانویه پیدا نخواهید کرد و همان مرتبه ی اول نتایج رضایت بخشی را از عمل جراحی خود کسب می کنید و از آن لذت می برید.

دکتر افسانه ثنایی_ جراح پلاستیک در تهران

دکتر افسانه ثنایی_ جراح پلاستیک در تهران

شرایط انجام پروتز سینه چیست؟

پیش از هر چیز باید بگوییم که برای انجام عمل پروتز سینه باید به سن قانونی یعنی 18 سال رسیده باشید. سپس پزشک با معاینه تشخیص خواهد داد که پروتز سینه قابل انجام خواهد بود یا خیر و بعد با توجه به وضعیت بدنی فرد تشخیص می دهد که چه نوع پروتزی سینه ای برای او باید قرار گیرد.

بیمار باید از سلامت عمومی برای انجام این عمل برخوردار باشد. علاوه بر این، اگر در دوران شیردهی هستید، باید 1 الی 2 ماه بعد از پایان شیردهی برای انجام عمل پروتز سینه مراجعه کنید تا اندازه واقعی و طبیعی آن ها مشخص شود.

چکیده کلام

هر روش جراحی چه به منظور درمان و چه به منظور زیبایی صورت پذیرد می تواند ریسک فاکتورهای مخصوص به خود را داشته باشد. عارضه های نامطلوب در هر زمانی در کمین اعمال جراحی می باشند. هرگونه سهل انگاری در روند جراحی و یا مراقبت های بعد از آن کافی است تا؛ عوارض نامطلوب فرصت مناسبی برای ظهور و درگیر ساختن فرد متقاضی را پیدا کنند.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/263567.php

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه عبارت است از قرار دادن ماده ای به نام پروتز در داخل سینه (روی عضله قفسه سینه) جهت..

ادامه مطلب

جراحی پروتز سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی، ماستوپکسی نیز نام دارد، به تغییر پوزیشن و فرم سینه ها کمک می کند، بی آن که..

ادامه مطلب

لیفت سینه

جراحی زیبایی سینه

از جمله جراحی های زیبایی است که به منظور بهبود سایز، ظاهر و برجستگی و … در سینه ی خانم ها انجام…

ادامه مطلب

جراحی زیبایی سینه

برچسب ها:

پاسخ

15 − شش =

Call Now Button