(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / از بین بردن چربی های اضافی بدن با روش پیکرتراشی یا بادی کانتورینگ
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

از بین بردن چربی های اضافی بدن با روش پیکرتراشی یا بادی کانتورینگ

برخی از قسمت های بدن در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاومت می کنند و به رسوبات چربی ناخواسته می چسبند. به کمک جراحی پیکرتراشی چربی هایی تجمع یافته در برخی از مناطق بدن را کاهش پیدا می کند. افراد زیادی هستند که با داشتن اندامی متناسب باز هم خواهان زیبایی در اندام های خود بوده و به دنبال روش هایی هستند تا به این تناسب اندام و زیبایی برسند. همچنین خانم ها و آقایان نیز با داشتن حجم چربی اضافی در بخش های مختلف بدن خود از اندام های خود ناراضی بوده و با آن که رژیم غذایی مناسب و ورزش می کنند باز این چربی های اضافی جا خوش کرده و از بین نمی رود.

تمام این افراد بهترین کاندید های پیکرتراشی هستند که می توانند با مراجعه به جراح پلاستیک و دریافت مشاوره و همچنین بعد از بررسی های صورت گرفته جراح می توانید بهترین روش پیکر تراشی را انتخاب نمایید. این روش های درمانی رسوبات چربی سر سخت موجود در شکم، ران ها، بازو و .. را هدف قرار می دهد.

معنی بادی کانتورینگ، فرم دادن به بدن می باشد و تا حدودی می توان آن را پیکرتراشی معنا کرد. کانتور بدن یا پیکرتراشی بدن مجموعه ای از درمان های زیبایی غیر جراحی است که به منظور خلاصی از چربی های اضافی بدن انجام می شود.

می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص بادی کانتورینگ می توانید به ویس پزشک که در ادامه وجود دارد گوش دهید.

فرم دادن به بدن یعنی چه؟

هر بدنی یک فرم دارد. در ضمن فرم درست و زیبا در بدن خانم ها وآقایان با هم کاملا متفاوت است. در حال اینکه عده ی کمی از افراد وجود دارند که در قسمت تنه و اندام هایشان کاملا متناسب است و هیچ عیبی در آن ها یافت نمی شود، ولی در اکثر افراد از نظرتناسب اندام و زیبایی یک سری ایرادات وجود دارد. یعنی در بخش هایی از بدن چاقی نا متعارف دارد و ممکن است در کنار آن کوچک بودن و گودی های نامناسبی دیده شود.

جراح پلاستیک با استفاده از روش های خاص جراحی زیبایی پلاستیک این ایرادات را برطرف می کند و یک بدن متناسب و دلخواه ایجاد می نماید.

بدفرمی های شایع بدن 

در ادامه چند مورد از بدفرمی شایع بدن و روش اصلاح آن ها را خانم دکتر ثنایی جراح پلاستیک و زیبایی برای شما بیان خواهند نمود.

تیپ اول

خانمی دارای تنه که شامل شکم، پهلو و سر شانه می شود، کاملا بزرگ است ولی لگن و باسن آنها کاملا لاغر و کوچک می باشد.

این تیپ اصولا ویژه ی مردان است. ولی در میان خانم ها نیز بعضا دیده می شود. در این گروه از افراد جراح پلاستیک چربی های شکم، پهلو و پشت را با لیپوماتیک و یا با روش معادل آن تخلیه کرده و بعد همان چربی ها را به ناحیه باسن تزریق می نماید.

بدین ترتیب فرم بدن از حالت و مدل مردانه به یک فرم زنانه تغییر پیدا می کند.

تیپ دوم

خانم هایی دراین گروه قرار دارند که بالا تنه و سر شانه های کوچکی دارند ولی در ناحیه پهلو، باسن و ران ها حداقل یک الی چهار سایز افزایش سایز دیده می شود. که این مورد کاملا نامناسب و کمی نا به هنجار می باشد.

این مورد در خانم ها رایج است و به ندرت در آقایان دیده می شود. چون به طور دقیق تر علت بروز این مدل از چاقی هورمون های زنانه می باشد.

برای اصلاح این تیپ از خانم ها، چربی های پهلو، ران ها و باسن همگی تخلیه می شود. ولی باید تخیله چربی ها به صورتی باشد که مدل باسن و برجستگی آن حفظ شود و معمولا تزریق چربی به باسن نیاز نیست.

معنی بادی کانتورینگ، فرم دادن به بدن می باشد و تا حدودی می توان پیکرتراشی معنا کرد. می توانیدبرای انجام این جراحی زیبایی با دکتر ثتایی مشورت نمایید.

تیپ سوم

این مدل کم و بیش در خانم و یا اقایان نیز یافت می شود، افرادی هستند که پهلو و ران چاقی دارند ولی باسن خیلی کوچکی دارند. و برجستگی خوبی ندارد. یعنی در حد فاصل ران و پهلو به جای این که بافت باسن را داشته باشند، یک تو رفتگی وجود دارد. و اغلب علاوه بر این تورفتگی در خارج باسن، برجستگی باسن هم خوب نیست.

در این مورد چربی ران و پهلو با لیپوماتیک تخلیه می شود و از همان چربی به باسن تزریق می شود.

صحبت های خانم دکتر ثنایی در خصوص بادی کانتورینگ 

در بین مردم پیکرتراشی تقریبا معادل تزریق چربی به باسن تعریف می شود. در حالی که همیشه نیاز به تزریق چربی نیست. فرد اجباری ندارد که در بادی کانتورینگ حتما تزریق چربی به باسن انجام دهد.

خیلی از افراد هستند که فقط لیپوماتیک و برداشتن چربی های اضافی برایشان کافی است و باسنشان سایز و مدل خوبی دارد و نیازی به تزریق چربی نیست  و از نظر جراح پلاستیک اصرار نادرستی است که مردم متصور هستند که حتما باید تزریق چربی به باسن انجام دهند.

فقط در افرادی که دارای باسن های کوچک و تورفته ای هستند نیز کاندید تزریق چربی به باسن هستند که همراه با لیپوماتیک برایشان انجام می شود.

اقدامات لازم قبل از جراحی پیکر تراشی

یکی از اهدف بسیار مهم جراحی پیکر تراشی یا کانتورینگ بدن بهبود علائمی است که در وضعیت فعلی فرد وجود دارد از جمله بهبود کیفیت زندگی.

یک جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح پیکر تراشی در مورد انتخاب مناسب ترین روش توصیه می شود. در این جلسه مشاوره در مورد جراحی، نحوه انجام آن، مزایا و معایب روش به صورت کلی و جزئی مورد بحث قرار می گیرد.

قطع کشیدن سیگار و اصلاح سبک تغذیه ای فرد قبل از جراحی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه شود. همچنین گاهی اوقات ممکن است نیاز به انجام آزمایش خون و مصرف مکمل های غذایی باشد.

در کدام بخش های بدن نیز پیکر تراشی انجام می شود؟

پیکرتراشی در نوع خود یکی از سریع ترین روش هایی است که هر جلسه حدود 20 تا 25 دقیقه زمان لازم دارد. مقدار کل زمان بسته به تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت خواهد بود. در تمامی بخش های بدن که حجم چربی اضافی وجود داشته باشد، با صلاح دید جراح پلاستیک می توان پیکر تراشی را انجام داد. برخی از بخش هایی که انجام جراحی در آن ها شایع است عبارتند از :

شکم، پهلوها، ران های داخلی، ران های خارجی، زانوها، ساق پا، مچ پا، بازو ها، کمر و پشت

در ادامه به روش های مختلف پیکر تراشی می پردازیم.

انواع روش های پیکر تراشی

جراحی لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک وسیله ای است که مورد تأیید FDA قرار گرفته است. ساکشن و کاهش چربی با حجم زیاد ایمن و موثر را در کلیه نواحی بدن با دقت زیاد امکان پذیرکرده است.

در روش لیپوماتیک، ابتدا سلول های چربی با ابزاری به نام کانول توسط حرکات لرزشی چربی ها را تجریه می کنند . سپس چربی به آرامی از بدن خارج می شود.

مزایای جراحی لیپوماتیک

 • ایمن، موثر و آسان
 • اگر کانول با بافتهای بدون چربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال اجازه متوقف شدن فوری را می دهد.
 • درد کمی یا بدون هیچ گونه درد، از این رو به آن لیپوماتیک نیز گفته می شود.
 • زمان عمل کوتاه تر
 • بهبودی سریع بعد از عمل
 • مقرون به صرفه

عمل لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن یکی از روش های جراحی پیکر تراشی است که از یک مکنده برای از بین بردن چربی از نواحی خاص بدن مانند شکم، باسن، ران، باسن، بازوها یا گردن استفاده می کند. لیپوساکشن همچنین این مناطق را شکل می دهد. نام های دیگر لیپوساکشن شامل لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن است.

لیپوماتیک و لیپوساکشن معمولاً یک روش کلی کاهش وزن یا یک جایگزین کاهش وزن محسوب نمی شود. اگر اضافه وزن دارید، احتمالاً در مقایسه این دو روش با روش های دیگر مانند از طریق رژیم غذایی و ورزش یا از طریق روش های جراحی های گوارشی (مانند عمل بای پس معده) وزن بیشتری را از دست خواهید داد.

اگر بیش از حد چربی بدن در نقاط خاص وجود داشته باشید اما وزن بدن پایدارمی باشد، ممکن است کاندیدای پیکر تراشی باشید.

پیکرتراشی با روش های مختلف جراحی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن نیز انجام می شود تا افراد را به تناسب اندامی که می خواهند برسانند. دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.

مناطقی که می توان لیپوساکشن بروی آن ها انجام داد

 • لیپوساکشن زیر چانه و غبغب
 • مناطقی از شکم، قفسه سینه، پشت، پاها و بازوهایی که با لیپوساکشن قابل درمان هستند.

همچنین :

 • شکم
 • بازوهای بالایی
 • پهلوها
 • ساق و مچ پا
 • سینه و پشت
 • باسن و ران ها
 • چانه و گردن

علاوه بر این، لیپوساکشن گاهی اوقات برای کاهش پستان یا درمان ژنیکوماستی قابل استفاده است.

بهترین روش جراحی پیکر تراشی نیز با توجه به نظر پزشک و میزان حجم چربی که باید خارج شود انتخاب می شود.

تفاوت بین کاهش چربی و کاهش وزن

تفاوت بین کاهش چربی و کاهش وزن این است که در کاهش وزن به طور معمول تعداد سلول ها کاهش نمی یابد. اما کاهش چربی به روش پیکرتراشی برخی از سلول های چربی را از بین می برد و تعداد مکان هایی را که بدن می تواند رسوبات چربی در آنها ذخیره کند کاهش می دهد. با توجه به این گفته، باید یک سبک زندگی سالم و یک رژیم غذایی متعادل انجام شود زیرا سلول های چربی باقی مانده در صورت اجازه توانایی گسترش دارند. حتی اگر سلول ها از بین بروند، بسته به شرایط هر فرد ممکن است عمل پیکرتراشی به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =

تماس با دکتر ثنایی