(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / لیپوماتیک ران پا؛ موثرترین روش از بین بردن چربی های اضافی

لیپوماتیک ران پا؛ موثرترین روش از بین بردن چربی های اضافی

توسعه فن آوری های زیبایی شناسی اجازه می دهد تا آنها را در مفهوم جراحی به کار ببرند. ما به عنوان یکی از شگفتی های تکنولوژی پیشرفته با لیپوماتیک روبرو هستیم این است که لیپوماتیک چیست. کاربرد لیپوماتیک به عنوان کوتاه ترین تعریف حذف بافت چربی در بدن انسان به منظور تناسب اندام نواحی تحت جراحی است. به عنوان یک قاعده، بافت‌های چربی در قسمت‌های خاصی از بدن ما جمع می ‌شوند و باعث ظاهری ضعیف از نظر زیبایی می‌شوند. به لطف روش لیپوماتیک، بافت های چربی فوق برداشته شده و ظاهر زیبایی را ارائه می دهند. پس از این استفاده، کل بدن سفت می شود.

تناسب اندام چه میزان در زیباتر دیده شدن افراد تاثیر گذار است؟ آیا لیپوماتیک ران، تناسب اندام دائم را تضمین می کند؟ اهمیت کسب آگاهی راجع به لیپوماتیک هنگامی مطرح است که افراد در عین داشتن وزن ایده آل از عدم تناسب سایز اندام های مختلف بدن خود رنج می برند و تا کنون علی رغم تلاش های بسیاری در قالب رژیم های غذایی سخت و انجام حرکات ورزشی موضعی؛ تناسب اندام مد نظر خود را به دست نیاورده اند و به عمل های از قبیل لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیزر رو آورده اند. در سال های اخیر دستگاه ها و ابزار و جراحی های پیشرفته ای برای دست یابی به زیبایی چهره و تناسب اندام وجود دارد که با شرایط و عوارض و مزایای گوناگون افراد را برای رسیدن به زیبایی ای که آرزویش را دارند یاری می دهند.

ران یکی از مهم ترین اعضای بدن است که تناسب اندام آن تاثیر زیادی در زیبایی و تناسب اندام دارد. اگر به دلایل ژنتیکی یا عدم تحرک بیش از حد چاق باشد، علاوه بر آن تناسب اندام را از بین می برد. پیکر تراشی، روشی است که برای از بین بردن آسان رسوبات چربی برای قسمت زیر پوست پاها استفاده می شود که معمولا نتایج بسیار خوبی به دنبال دارد. چاقی ران بسیار آزاردهنده است و می تواند ناشی از عواملی مانند بارداری یا سابقه خانوادگی باشد. خلاص شدن از شر چربی ران دشوار است و ممکن است به رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشد. بنابراین یکی از پرطرفدارترین روش هایی که در بین مردم بسیار رایج است، جراحی لیپوماتیک ران است. لیپوماتیک شامل قسمت های داخلی و خارجی ران می شود.

فرآیند حذف چربی با لیپوماتیک

هر فردی دوست دارد بدنش از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر به نظر برسد. با این حال، در برخی موارد، پس از تجمع چربی در بدن ما، پوست خراب می شود. به طور خاص، رسوبات چربی در قسمت های خاصی از بدن ما باعث ظاهری ضعیف از نظر زیبایی می شود. خلاص شدن سریع از تجمع چربی فقط با مداخلات جراحی امکان پذیر است، در این مرحله، جراحی زیبایی وارد عمل می شود. یکی از سوالات متداول افرادی است که می خواهند از طریق جراحی زیبایی از شر چربی خلاص شوند. فرآیند حذف چربی با استفاده از دستگاه لیپوماتیک را لیپوماتیک می نامند. نام روش مورد نظر برگرفته از دستگاهی است که لیپوماتیک روی آن انجام می شود. یکی از ویژگی های مهم این دستگاه ها تاییدیه FDA است. بنابراین حذف چربی بدون هیچ مشکلی قابل انجام است. مشخص است که این روش نسبت به بسیاری از روش های زیبایی شناختی مزایای مهمی دارد.

لاغری با لیپوماتیک بهترین روش لاغری

یک روش امن و بی دردسر برای داشتن پاهایی زیبا جراحی لیپوماتیک است که چرا که طی لیپوماتیک ران برداشتن چربی های ناحیه ران و ساق پا میسر می شود و درنتیجه ران های لاغر و خوش فرم برای شما به ارمغان می آورد. این جراحی زیبایی که یک راه امن و بی خطر برای رفع چاقی موضعی است می تواند به زیباجو برای داشتن یک اندام خوش فرم و بی نقص کمک شایانی کند.

لیپوماتیک ران پا چیست؟

زیبایی پاها برای زنان و مردان بسیار اهمیت دارد، گاهی خانم ها و آقایان برای داشتن پاهای زیبا به طور منظم ورزش می کنند و رژیم های غذایی سختگیرانه را تحمل می کنند، برخی افراد با وجود داشتن پاهای لاغر اما دارای تجمع چربی در قسمت ران های خود هستند. حتما دیده اید که برخی افراد علیرغم داشتن بالا تنه لاغر، دارای پاهای چاق و پر از چربی هستند که با وجود تحمل ورزش ها و رژیم های سخت نمی توانند به اندام دلخواه خود دست پیدا کنند و منجر به کاهش اعتماد به نفس در این افراد شده است.

لیپوماتیک ران پا یا پیکر تراشی از روش های حذف موضعی چربی اندام های بدن است که در بخش های مختلفی علاوه بر ران پا، شکم، پهلو ها، باسن و … انجام می شود. بدن انسان دارای تعدادی مشخص سلول های چربی در زیر پوست است که تعداد این سلول ها از سن هشت سالگی به بعد ثابت باقی می ماند.

تغییرات چربی در اندازه ی سلول ها ایجاد می شود و تکثیر سلول ها در سن بالای هشت سالگی متوقف می شود و چاقی های بعد از این سن حاصل بزرگ شدن سلول هاست نه زیاد شدن آن ها.

با روش های مختلفی می توان این سلول ها را تخریب یا از بدن خارج کرد، که لیپوماتیک یکی از روش های غیر تهاجمی برای خارج کردن بخشی از این سلول هاست. اساس کار دستگاه هایی که لیپوماتیک را انجام می دهند ارتعاش در سه بعد است.

با کمترین آسیب به سلول های بافت چربی آن ها را از بدن خارج می کند و امکان انتقال این چربی ها به بخش های دیگر بدن مانند سینه ها و باسن به منظور ایجاد فرم زیبا و حجم بیشتر به آن ها امکان پذیر است.

استفاده از دستگاه لیپوماتیک در لیپوماتیک ران

جراحی لیپوماتیک ران بسیار کم خطر است و به صورت سرپایی و بدون بیهوشی از طریق بی حسی موضعی انجام می شود. در این جراحی پلاستیک، جراح زیبایی با استفاده از دستگاه لیپوماتیک چربی های ران ها را تخلیه می کند، خوشبختانه جراحی لیپوماتیک نیازی به برش و یا بخیه ندارد، با ایجاد یک شکاف بسیار کوچک در ناحیه مورد نظر یا ران ها قابل انجام است. در حین لیپوماتیک، چربی ران توسط امواج از محل خود جدا می شود و از نظر فیزیولوژیکی کاملاً عاری از گرما و تشعشع است و فقط می توان با کانولا در یک حرکت لرزان و بدون لغو پیوند زد. درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می شود. بعد از جراحی لیپوماتیک فرد نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و فقط بایستی مدت کوتاهی در منزل استراحت کند تا عوارض پس از جراحی کاهش یابد.

درمان چاقی ران پا
درمان چاقی ران پا

نواحی مختلف لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک داخلی ران

این نوع عمل لیپوماتیک می تواند در پیشگیری از راش و التهاب پوستی بسیار موثر باشد.

لیپوماتیک خارجی ران

قسمت خارجی ران نسبت به قسمت داخلی ران چربی بیشتری جمع می کند و در نتیجه لیپوماتیک حجم ران را کاهش می دهد و آن را زیبا جلوه می دهد.

چه کسانی واجد شرایط انجام لیپوماتیک ران پا هستند؟

جراحی لیپوماتیک ران پا برای افرادی که دارای چاقی مفرط و یک پارچه در همه ی اندام های بدن شان هستند مناسب نیست زیرا ریسک عوارض جانبی ناشی از جراحی به علت لزوم تکرار آن و طولانی تر شدن مدت زمان جراحی، بالا می رود. همچنین این جراحی برای لیپوماتیک ران برای افرادی که کنار و بغل ران های چاقی دارند همچنین افرادی که با وجود ورزش کماکان دارای ران های پر از چربی های انباشته شده هستند می تواند مناسب باشد.

 • پس لیپوماتیک بیشتر مناسب افرادی است که بخش هایی از بدن شان دارای سایزی بزرگ تر است لازم به ذکر است که منطقه ای که برای انجام جراحی لیپوماتیک مد نظر است باید دارای چربی های مفرطی باشد.
 • انجام لیپوماتیک در مناطقی که وسعت و چربی اندکی دارند مانند غبغب توصیه نمی شود زیرا امکان آسیب بر اثر ارتعاشات بالا می رود.
 • اکیدا به بیمارانی که دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی، ریوی و هموفیلی و… هستند توصیه نمی شود.

اقدامات لازم قبل از انجام لیپوماتیک ران پا

لازم است حتما پیش از انجام جراحی لیپوماتیک ران پا تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرید و نکاتی را به شرح زیر رعایت کنید:

 • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل دو هفته پیش از عمل خودداری کنید.
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین و… را از چند روز پیش از عمل متوقف کنید زیرا خونریزی را تشدید می کند.

در نتیجه توصیه می شود افرادی که دارای چاقی یک پارچه هستند یا قادر به ثابت نگه داشتن وزن خود نیستند جراحی لیپوماتیک را انجام ندهند و افرادی که شرایط لازم برای انجام لیپوماتیک را دارند لازم است لیپوماتیک را تحت نظر جراح پلاستیک در کلینیک ها و مراکز درمانی معتبر انجام دهند تا خدمات کافی در اختیارشان قرار گیرد.

قبل از انجام لیپوماتیک موارد زیر ضروری است

 • آزمایشات تجویز شده توسط جراح خود را انجام دهید.
 • از کشیدن سیگار خودداری کنید زیرا ممکن است روند بهبودی شما را مختل کند.
 • از مصرف مکمل های گیاهی و داروهای ضد التهابی مانند آسپرین خودداری کنید زیرا ممکن است بر خونریزی تأثیر بگذارند.
 • دقیقاً دستورالعمل هایی را که جراح برای بهبودی و درمان توصیه می کند انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.
 • به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و یک پزشک متخصص در کار خود را انتخاب کنید.
 • یک دوره آموزشی برای کسب اطلاعات کافی در مورد روش، بیهوشی و لیپوماتیک داشته باشید.

روش انجام لیپوماتیک ران پا

برای انجام لیپوماتیک ران پا ابتدا محدوده انجام لیپوماتیک توسط جراح پلاستیک مشخص می شود سپس با ایجاد سوراخی به اندازه حدودی سه میلی متر لوله ای به نام کانولا وارد بخش مد نظر می شود و با نیروی حاصل از فشار هوایی که توسط کمپرسور دستگاه وارد می شود لوله ی کانولا، ارتعاشاتی در سه جهت انجام می دهد که باعث می شود سلول های بافت چربی از هم جدا شده و قابل تخلیه گردد. سپس چربی های جدا شده از بدن فرد خارج می شود .به همین دلیل زمان انجام لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن طولانی تر است.

مزیت ها و عوارض انجام لیپوماتیک ران پا

از عوارض شایع لیپوماتیک ران پا می توان به افتادگی پوست منطقه مورد جراحی اشاره کرد، بخشی از این افتادگی حاصل ویژگی های دستگاه مورد استفاده و ناگزیر است، البته مهارت پزشک متخصص می تواند میزان این افتادگی را کاهش دهد. کوفتگی موقتی بدن بیمار به علت ارتعاشات دستگاه از جمله دیگر عوارض لیپوماتیک است که به خصوص در بدن افرادی با سن بالاتر اتفاق می افتد. تصور این که با لیپوماتیک چاقی درمان می شود اشتباه است زیرا با عدم رعایت تغذیه و ورزش نکردن امکان بازگشت چاقی به واسطه بزرگ شدن سلول های چربی باقی مانده وجود دارد. انجام عمل لازم است با رعایت کامل بهداشت صورت بگیرد که احتمال عفونت پس از جراحی کاهش یابد.

 • در اثر لاغری با لیپوماتیک حالت پوست پرتقالی پاها نیز از بین می رود و شکل ظاهری آن بسیار زیبا و صاف می شود و در نهایت برای لاغری ران ها بسیار اثر بخش خواهد بود.
 • به لطف این روش همراه با از بین بردن چربی، افتادگی پوست نیز برطرف می شود.
 • پس از انجام فرآیند، هیچ فرورفتگی و لکه ای وجود ندارد.
 • کاهش قابل توجهی در سلولیت به خصوص در ناحیه ران وجود دارد.
 • به لطف دستگاه لیپوماتیک هیچ آسیبی به اعصاب، وریدها و ماهیچه های ناحیه پوست وارد نمی شود.
 • پس از استفاده، تورم، کبودی، بی حسی و درد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 • حذف چربی بسیار راحت است.
 • عوارض جانبی بعد از عمل در مقایسه با روش های دیگر بسیار کم است.
عکس لیپوماتیک ران
عکس لیپوماتیک ران

همانطور که می بینید، این روش بسیار مفید است. با توجه به مزایای فراوان این روش، تقاضای زیادی برای استفاده از لیپوماتیک وجود داشته است. علاوه بر این، بسیار مهم است که برنامه توسط پزشکان حرفه ای انجام شود. زیرا بسیار مهم است که پزشکانی را پیدا کنید که در زمینه خود متخصص باشند و سیستم کاری حرفه ای برای حذف چربی با کیفیت داشته باشند.

مراقبت های لیپوماتیک بعد از عمل

مانند هر جراحی دیگری، مراقبت از لیپوماتیک پس از عمل مهم است. در صورت عدم درمان، بافت چربی به محل مناسبی برای رشد باکتری ها تبدیل می شود. بنابراین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • برای جلوگیری از خونریزی باید پس از ترخیص استراحت کنید و از تمرینات سنگین مانند ورزش، وزنه برداری و دو خودداری کنید. این مشکلات در صورت خونریزی با داروهای تجویزی قابل حل است.
 • پس از عمل لیپوماتیک از مصرف غذاهای چرب و پرکالری خودداری کنید. همچنین ورزش را فراموش نکنید.
 • پیاده روی آهسته در خانه می تواند در خروج خون از بدن موثر باشد.
 • کاهش وزن بعد از عمل می تواند در شکل دادن به بدن موثر باشد.
 • برای التیام کامل زخم از رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید، به دلیل احتمال عفونت و آلودگی.
 • از مصرف داروهای ضدالتهابی مانند آسپرین و ایپوپروفن تا سه روز پس از لیپوماتیک اجتناب کنید.

تأثیر گن طبی پس از عمل بر بهبودی پس از لیپوماتیک

بعد از عمل برای جلوگیری از ادم استفاده از آن ضروری است. علاوه بر این برای داشتن پوست صاف بعد از جراحی و نداشتن پوست زبر و چروک بسیار موثر است. سایر مزایای استفاده از گن طبی بعد از جراحی عبارتند از:

 • به سطحی که در آن عمل شده فشار یکنواختی وارد می شود.
 • تسریع روند بهبود زخم با افزایش تولید کلاژن با اعمال فشار به پوست
 • از تجمع مایعات و رشد سلول های چربی جلوگیری کنید
 • استفاده از گن طبی باعث می شود پوست ثابت بماند و از چین و چروک جلوگیری کند.

عوارض جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از راه های مطمئن برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن است. این روش دارای عوارض است.

 • تورم و کبودی در ناحیه ای از بدن که لیپوماتیک برای آن انجام می شود.
 • این امکان وجود دارد که دستگاه تحت تاثیر ارتعاشات و ضربات به خصوص برای افراد مسن باشد.
 • لیپوماتیک بعد از عمل و عدم رعایت رژیم غذایی ممکن است باعث افزایش گردش چربی شود.
 • اگر زخم به درستی درمان و ترمیم نشود، عفونت و خونریزی ممکن است رخ دهد.
 • از آنجایی که ارتعاشات دستگاه ممکن است بر قلب تأثیر بگذارد، توصیه می شود برای افراد دارای مشکلات قلبی از این روش استفاده نشود.
 • لیپوماتیک رفع چین و چروک را تضمین نمی کند.
 • امکان بیهوشی در قسمتی که تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته است.
 • احتمال بروز آلرژی به داروها و مواد در جراحی وجود دارد، پس حتما قبل از جراحی با آنها مشورت کنید.

منابع:

https://b-clinica.ru/services/plastic_body/lipo-beder/

https://www.mahmutsunay.com/ru/lipomatic/

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یک روش جراحی است که به کاهش حجم سینه می‌پردازید در این روش بخشی از چربی‌های اضافه به همراه بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می‌شود تا سینه به اندازه و شکل دلخواه فرد تبدیل شود. دلایل انجام ماموپلاستی با اینکه سینه‌های بزرگ ممکن است...

بهترین جراح زیبایی پلک در تهران

مهم ترین عامل در زیبایی چشم‌ها، زیبایی پلک می‌باشد. پلک و اطراف چشم تحت تاثیر عوامل مختلفی ممکن است زیبایی و شادابی دوران جوانی خود را از دست بدهد، برخی از این عوامل عبارتند از: افزایش سن و عوارض ناشی از بالا رفتن سن مانند ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم گود افتادگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *