(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لیپوماتیک ران

تناسب اندام چه میزان در زیباتر دیده شدن افراد تاثیر گذار است؟ آیا لیپوماتیک ران، تناسب اندام دائم را تضمین می کند؟ اهمیت کسب آگاهی راجع به لیپوماتیک هنگامی مطرح است که افراد در عین داشتن وزن ایده آل از عدم تناسب سایز اندام های مختلف بدن خود رنج می برند و تا کنون علی رغم تلاش های بسیاری در قالب رژیم های غذایی سخت و انجام حرکات ورزشی موضعی؛ تناسب اندام مد نظر خود را به دست نیاورده اند و به عمل های از قبیل لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیزر رو آورده اند.

در سال های اخیر دستگاه ها و ابزار و جراحی های پیشرفته ای برای دست یابی به زیبایی چهره و تناسب اندام وجود دارد که با شرایط و عوارض و مزایای گوناگون افراد را برای رسیدن به زیبایی ای که آرزویش را دارند یاری می دهند.

 

لیپوماتیک ران پا چیست؟

لیپوماتیک ران پا یا پیکر تراشی از روش های حذف موضعی چربی اندام های بدن است که در بخش های مختلفی علاوه بر ران پا، شکم، پهلو ها، باسن و … انجام می شود. بدن انسان دارای تعدادی مشخص سلول های چربی در زیر پوست است که تعداد این سلول ها از سن هشت سالگی به بعد ثابت باقی می ماند و تغییرات چربی در اندازه ی سلول ها ایجاد می شود و تکثیر سلول ها در سن بالای هشت سالگی متوقف می شود و چاقی های بعد از این سن حاصل بزرگ شدن سلول هاست نه زیاد شدن آن ها.

با روش های مختلفی می توان این سلول ها را تخریب یا از بدن خارج کرد، که لیپوماتیک یکی از روش های غیر تهاجمی برای خارج کردن بخشی از این سلول هاست. اساس کار دستگاه هایی که لیپوماتیک را انجام می دهند ارتعاش در سه بعد است، که با کمترین آسیب به سلول های بافت چربی آن ها را از بدن خارج می کند و امکان انتقال این چربی ها به بخش های دیگر بدن مانند سینه ها و باسن به منظور ایجاد فرم زیبا و حجم بیشتر به آن ها امکان پذیر است.

درمان چاقی ران پا

درمان چاقی ران پا

روش انجام لیپوماتیک ران پا

برای انجام لیپوماتیک ران پا ابتدا محدوده انجام لیپوماتیک توسط جراح پلاستیک مشخص می شود سپس با ایجاد سوراخی به اندازه حدودی سه میلی متر لوله ای به نام کانولا وارد بخش مد نظر می شود و با نیروی حاصل از فشار هوایی که توسط کمپرسور دستگاه وارد می شود لوله ی کانولا، ارتعاشاتی در سه جهت انجام می دهد که باعث می شود سلول های بافت چربی از هم جدا شده و قابل تخلیه گردد.

  • سپس چربی های جدا شده از بدن فرد خارج می شود .به همین دلیل زمان انجام لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن طولانی تر است.

چه کسانی واجد شرایط انجام لیپوماتیک ران پا هستند؟

جراحی لیپوماتیک ران پا برای افرادی که دارای چاقی مفرط و یک پارچه در همه ی اندام های بدن شان هستند مناسب نیست زیرا ریسک عوارض جانبی ناشی از جراحی به علت لزوم تکرار آن و طولانی تر شدن مدت زمان جراحی، بالا می رود.

  • پس لیپوماتیک بیشتر مناسب افرادی است که بخش هایی از بدن شان دارای سایزی بزرگ تر است لازم به ذکر است که منطقه ای که برای انجام جراحی لیپوماتیک مد نظر است باید دارای چربی های مفرطی باشد.
  • انجام لیپوماتیک در مناطقی که وسعت و چربی اندکی دارند مانند غبغب توصیه نمی شود زیرا امکان آسیب بر اثر ارتعاشات بالا می رود.
  • اکیدا به بیمارانی که دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی، ریوی و هموفیلی و… هستند توصیه نمی شود.

مزیت ها و عوارض انجام لیپوماتیک ران پا

از عوارض شایع لیپوماتیک ران پا می توان به افتادگی پوست منطقه ی مورد جراحی اشاره کرد، بخشی از این افتادگی حاصل ویژگی های دستگاه مورد استفاده و ناگزیر است، البته مهارت پزشک متخصص می تواند میزان این افتادگی را کاهش دهد.

  • کوفتگی موقتی بدن بیمار به علت ارتعاشات دستگاه از جمله دیگر عوارض لیپوماتیک است که به خصوص در بدن افرادی با سن بالاتر اتفاق می افتد.
  • تصور این که با لیپوماتیک چاقی درمان می شود اشتباه است زیرا با عدم رعایت تغذیه و ورزش نکردن امکان بازگشت چاقی به واسطه بزرگ شدن سلول های چربی باقی مانده وجود دارد.
  • انجام عمل لازم است با رعایت کامل بهداشت صورت بگیرد که احتمال عفونت پس از جراحی کاهش یابد.
عکس لیپوماتیک ران

عکس لیپوماتیک ران

اقدامات لازم قبل از انجام لیپوماتیک ران پا

لازم است حتما پیش از انجام جراحی لیپوماتیک ران پا تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرید و نکاتی را به شرح زیر رعایت کنید:

  • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل دو هفته پیش از عمل خودداری کنید.
  • مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین و… را از چند روز پیش از عمل متوقف کنید زیرا خونریزی را تشدید می کند.

در نتیجه توصیه می شود افرادی که دارای چاقی یک پارچه هستند یا قادر به ثابت نگه داشتن وزن خود نیستند جراحی لیپوماتیک را انجام ندهند و افرادی که شرایط لازم برای انجام لیپوماتیک را دارند لازم است لیپوماتیک را تحت نظر جراح پلاستیک در کلینیک ها و مراکز درمانی معتبر انجام دهند تا خدمات کافی در اختیارشان قرار گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.6]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

تماس با دکتر ثنایی