(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / روش مینی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

روش مینی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

روش کوچک شکم با هدف کانتور کردن مجدد چربی و پوست اضافه ای که اغلب در ناحیه زیر ناف هنگام کاهش وزن ایجاد می‌شود، انجام می‌شود. این روش ناحیه را صاف و سفت می کند و ظاهری صاف و جوان به آن می دهد.

نتایج یک عمل مینی تاک فقط در قسمت کوچکی از شکم قابل مشاهده است. اگر می خواهید ترمیم عضله و تعریف و کانتورینگ بیشتر کل ناحیه شکم را داشته باشید، جراحی تامی تاک کامل مناسب تر می باشد.

در حالی که جراحی ابدومینوپلاستی کامل برای سفت کردن و زیباتر کردن ظاهر کل شکم طراحی شده است، مینی ابدومینوپلاستی فقط بر روی قسمت پایین شکم تمرکز می کند.

مینی تامی تام اغلب برای افرادی که به دنبال بهبود موضعی خطوط پایین شکم هستند و تمایلی به جراحی گسترده ندارند، اما به چیزی بیش از لیپوساکشن نیاز دارند، ایده آل است.

از آنجایی که یک مینی ابدومینوپلاستی فقط ناحیه زیر ناف را مورد توجه قرار می دهد، طول برش، جای زخم، مدت عمل و زمان بهبودی معمولاً در مقایسه با تامی تاک کامل کاهش می یابد.

آیا من کاندیدای خوبی برای عمل مینی تامی تاک هستم؟

روش Mini Tummy Tuck برای برداشتن پوست اضافی از ناحیه تحتانی شکم انجام می شود که ممکن است پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه باقی بماند تا ظاهری کشیده و مشخص به آن بدهد. روش مینی ابدومینوپلاستی شکم اغلب به عنوان بخشی از اصلاح ظاهر شکم مادر بعد از زایمان سزارین انجام می شود. در طی این روش، پوست اضافی همراه با جای زخم سزارین برداشته می شود.

شما کاندیدای ایده آلی برای انجام مینی تاک شکم هستید اگر:

  • فقط نیاز به حداقل ترمیم عضلانی دارید زیرا ترمیم عضلانی گسترده از ویژگی های این روش نیست.
  • غیر سیگاری هستید.
  • از نظر جسمی سالم و وزن ثابتی دارید.
  • از این روش انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
  • از نظر روانی سالم هستید و این روش را برای خودتان انجام می دهید.
  • آیا از ظاهر قسمت پایین شکم یا ظاهر شدن جای زخم سزارین ناراحت هستید.
  • برای بارداری آینده برنامه ای ندارید.

اگر هر یک از معیارهای ذکر شده در بالا را دارید، هم اکنون با دکتر ثنایی مشورت کنید تا در مورد روش ابدومینوپلاستی جزئی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

جراحی مینی تامی تاک چیست؟

مینی تامی تاک یک نسخه کوتاه شده از عمل ابدومینوپلاستی کامل است که هدف آن پرداختن به قسمت پایین شکم زیر ناف است. مینی تاک شکم معمولاً برای بیمارانی که با بیرون زدگی و یا شلی پایین شکم متشکل از پوست اضافی، چربی ناخواسته یا عضلات کشیده شکم مشکل دارند، مناسب است. با انجام این روش خطوط پایین شکم صاف تر، باریک تر و کشیده تر باشد. تفاوت این روش در مقایسه با تامی تاک کامل، کاهش زمان بهبودی و یک اسکار کوچکتر است.

مینی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

دکتر ثنایی طی این جراحی یک برش درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می کند. این برش معمولاً کوتاه‌تر از برش طول استخوان لگن به استخوان لگن است که برای تامی کامل شکم لازم است. سپس پوست بالای برش، تا ناف، از عضلات زیرین معده جدا می‌شود تا سفت شوند. در نهایت، پوست و چربی همراه آن به سمت پایین کشیده می‌شود و هر گونه پوست اضافی برداشته می‌شود تا شکم صاف‌تر و صاف‌تری داشته باشد.

این عمل به طور معمول تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، جراحی کوچک کردن شکم می تواند یک تا سه ساعت طول بکشد. اگرچه معمولاً به صورت سرپایی است، اما معمولا یک شب اقامت در بیمارستان ضروری می باشد.

در دوران نقاهت از مینی ابدومینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

اگرچه شدت کمتری نسبت به بهبودی ابدومینوپلاستی کامل دارد، اما بیماران مینی تامی تاک باید در چند روز اول انتظار سفت شدن عضلات معده، تورم خفیف، کبودی و ناراحتی را داشته باشند. هر گونه ناراحتی فیزیکی را می توان با داروهای ضد درد خوراکی کنترل کرد و اکثر بیماران ظرف یک تا دو هفته به فعالیت های عادی روزانه خود باز می گردند. دکتر ثنایی به بیماران توصیه می کند تا حدود چهار تا شش هفته از ورزش های شدید خودداری کنند تا بدن به طور کامل بهبود یابد.

نتایج مینی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

پس از بهبودی، می‌توانید از حالت شکمی صاف‌تر لذت ببرید. اکثر بیماران لباس‌هایشان در تن شان بهتر دیده می شود و در ظاهرشان احساس اعتماد به نفس دوباره می‌کنند. نتیجه جراحی کوچک شکم دائمی در نظر گرفته می شود. با این حال، حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به حداکثر رساندن نتایج شما کمک کند.

آیا بعد از یک مینی تامیک جای زخم خواهم داشت؟

بعد از عمل جراحی شکم، جای زخم قابل مشاهده است. با این حال، برای اکثر بیماران، جای زخم به راحتی زیر بیکینی پنهان می شود. در طول جراحی، دکتر ثنایی در نظر دارد که برش را تا حد امکان کوچک  ایجاد کند تا پس از بهبودی ظاهر آن را به حداقل برساند. در مرحله اولیه بهبودی برش، اسکار شما احتمالاً قرمز رنگ و برجسته می شود. با این حال، طی چند ماه آینده رنگ این قرمزی محو شود و بافت باید صاف شود. برای کمک به روند بهبود اسکار، مهم است که برش خود را از اشعه ماوراء بنفش پنهان نگه دارید، که می تواند باعث تیره شدن بافت اسکار شود. در کیت مراقبت از بیمار پس از عمل شما یک محصول موثر کاهش زخم ژل سیلیکونی 100% به نام Silagen® موجود است. هنگامی که طبق دستورالعمل استفاده می شود، سیلاژن می تواند نتایج فوق العاده ای به همراه داشته باشد. برای بیمارانی که مایل به کاهش بیشتر اسکار هستند، درمان‌های میکرونیدلینگ برای بهبودی بیشتر انجام می‌شوند که ممکن است نتیجه رضایت‌بخشی داشته باشند.

مینی تامی تاک چقدر هزینه دارد؟

در مرکز پیشرفته جراحی پلاستیک، قیمت متوسط ​​برای مینی تاک شکم می تواند متغیر باشد. هزینه دقیق مینی تامی شکم سفارشی شما را می توان پس از مشاوره شخصی با دکتر ثنایی تعیین کرد. در طول مشاوره، دکتر ثنایی یک طرح روشی را که متناسب با نیازها و اهداف منحصر به فرد شما است، ایجاد می کند. بر اساس جزئیات روش شما، تخمینی برای جراحی شما توسط تیم پزشکی محاسبه و به شما ارائه خواهد شد. شما همچنین این فرصت را خواهید داشت که در مورد ترتیب پرداخت، زمان‌بندی رویه و گزینه‌های تامین مالی با جراح ابدومینوپلاستی خود صحبت کنید.

منبع:

https://www.yournewlook.com/body/mini-tummy-tuck-orlando-fl/

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

لیپوساکشن راهی برای کاهش سریع وزن اضافی در آن نواحی سرسخت است. معمولاً لیپوساکشن روی شکم، پهلو، پشت و ران انجام می شود. اگرچه لیپوساکشن به کاهش وزن کمک می کند، اما راه حلی برای کاهش وزن نیست. با انجام لیپوساکشن به حذف چربی از نواحی سرسخت که به سختی از بین می رود، کمک...

جراحی اصلاح زاویه و فرم گردن

با افزایش سن تغییراتی در تمام قسمت‌های بدن ایجاد می‌شود، این تغییرات در ناحیه صورت و گردن که معمولاُ پوشیده نیستند بیشتر نمایان می‌شود. تغییرات پیری گردن همزمان با تغییرات پیری صورت می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس افراد شود، مشکلات گردن که عمدتاً با افزایش سن ایجاد...

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *