(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com

معجزه لاغری مدرن با عمل لیپوماتیک

دارای بورد تخصصی
جراحی پلاستیک ، جراحی ماموپلاستی ، جراحی ابدومینو پلاستی ، لیپوماتیک
دکتر افسانه ثنایی 4 پیکر تراشی 4 معجزه لاغری مدرن با عمل لیپوماتیک

معجزه لاغری مدرن با عمل لیپوماتیک

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اسم صحیح لیپوماتیک Power Assisted Liposuction (PAL) می باشد. یعنی یک نوع لیپوساکشن که با کمک ارتعاشات انجام می شود. در این روش ابتدا یک نیروی مکانیکی الکتریکی باعث ارتعاش کانول می شود و این کانول در حین حرکت در لایه های چربی، بافت چربی را خرد و نرم میکند. سپس با مکش این چربی های نرم شده تخلیه می شود. این روش نسبت به لیپوساکشن معمولی کمتر تهاجمی می باشد و فشار مکانیکی را برای جراحی کاهش می دهد .

لیپوماتیک اساساً برای حذف و خارج کردن چربی های اضافه در زیر پوست استفاده می شود.

مناطق مناسب لیپوماتیک عبارتند از :شکم، پهلو،پشت، بازو،ران ، باسن و سینه در مردان (درمان ژنیکوماستی)

آیا تمام موارد چاقی با لیپوماتیک قابل درمان است؟خیر چرا؟ بعد از معاینه پوست ، شدت چاقی ، نوع چاقی ( احشایی یا زیر جلدی ) و عدم تناسب چاقی به شما اعلام می کند که مناسب این روش هستید یا خیر.

ابدومینوپلاستی همزمان با لیپوماتیک

معمولاً در مواردی که پوست شل و آویزان باشد جراحی همزمان لیفت پوست هم انجام می شود مثل لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی .

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک باعث ایجاد عوارض می شود ؟ تمام اعمال پزشکی به ندرت ممکن است عوارض داشته باشند . البته بیشتر عوارض ناشی از اشتباهات می باشند. مثلاً لیپوماتیک به شرطی که با رعایت موارد زیر انجام شود بسیار راحت است و عوارض بسیار ناچیزی دارد. فقط توجه به نکات زیر اهمیت بالایی دارد:

حتماً توسط جراح پلاستیک انجام شود.

حتماً در منطقه محدود از بدن انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل به درستی انجام شود.

مورد مناسب اینکار برای لیپوماتیک انتخاب شده باشد یعنی هر نوع چاقی برای لیپوماتیک مناسب نمی باشد.

از اعتماد به افرادی که جراح پلاستیک نیستند و ادعا می کنند که به صورت تیمی کار می کنند و جراح در اطاق عمل کار شما را انجام می دهد به شدت پرهیز کنید.

حتماً اینکار در اطاق عمل مجهز بیمارستان یا مرکز جراحی انجام شود.

با بی حسی موضعی انجام شود نه با بیهوشی عمومی.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک

همزمان با لیپوماتیک فرصت بسیار خوبی است که از چربی های خارج شده برای پر کردن صورت ، تزریق به باسن ، مچ پا و پشت دست استفاده کرد.

لیپوماتیک با بی حسی

دکتر ثنایی اولین جراح پلاستیک است که لیپوساکشن ، لیپولیز و لیپوماتیک را با روش بی حسی موضعی در ایران انجام داده است و تمام پزشکان دیگر از تجربیات و روش ایشان استفاده می کنند.

مهارت و تجربه طولانی باعث شده است که نتایج لیپوماتیک ایشان بسیار صاف و یکدست و بدون هیچ آسیبی به پوست همراه باشد. به گونه ای که بعد از یکی دوماه از لیپوماتیک هیچ آثار خرابی و ناهمواری در بدن نیست.

انجام این جراحی برای مدت زمان طولانی هم قادر به انجام است زیرا فرد بیهوش نیست و می تواند در تمام طول عمل هوشیار باشد. تنها از بی حسی موضعی کمک گرفته می شود. با بی حسی  موضعی بیمار می تواند با جراح همکاری داشته باشد و در طول جراحی جابه جا شود و در زوایای مورد نیاز جراح قرار بگیرد.

همچنین یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک با بی حسی درد کم تر بیمار است. در روشی که فرد بیهوش می شود بعد از هوشیار شدن بیمار درد زیادی می برد زیرا درد نواحی بخیه زده شده و جراحی بسیار شدید است. ولی در روش بی حسی تا چندین ساعت اثر بی حسی می ماند و به این ترتیب احتمالاً بیمار بعد از جراحی تا چند ساعت نیازی به مسکن ندارد. پزشک با بررسی هایی که انجام می دهد می تواند زمان نیاز به تزریق مسکن را بسنجد.

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

مراقبت های قبل از لیپوماتیک

همانند بسیاری از جراحی های پلاستیک در جراحی لیپوماتیک هم نیاز است تا از دوازده ساعت قبل از عمل هیچ خوردنی و نوشیدنی مصرف نگردد. معده فرد باید خالی باشد.

مورد دیگری که اهمیت بالایی دارد داروهای مصرفی توسط بیمار است. مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ایبوپروفن و برخی داروهای گیاهی خاص می تواند باعث افزایش خونریزی بعد از جراحی شود. بنابراین پیشنهاد می شود از دو هفته قبل از جراحی تا دو هفته بعد از جراحی از این گونه داروها استفاده نگردد. در صورتی که به دلیل بیماری خاصی از آسپیرین استفاده می کنید باید با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید. در صورت نیاز قرص های جایگزین برای بیمار تجویز می شود.

مصرف دخانیات بر روند بهبودی تاثیر بدی می گذارد و روند بهبودی را به تاخیر می اندازد. بنابراین توصیه می شود که از یک ماه قبل از جراحی تا یک ماه بعد از جراحی به هیچ عنوان از دخانیات استفاده نگردد. برای ترک دخانیات می توانید از پزشک مربوطه کمک بگیرید.

قبل از جراحی آزمایشات لازم از بیمار گرفته می شود تا در صورتی که بیماری خاصی وجود دارد و یا فرد به کم خونی مبتلا است، در ابتدا اقدامات لازم صورت گیرد و سپس برای جراحی اقدام گردد. برای مثال اگر فرد کم خونی دارد در ابتدا باید برای بیمار اقدامات لازم برای کنترل کم خونی صورت گیرد و سپس جراحی انجام گیرد.

 

دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک شکم ، سینه و لیپوماتیک با بهره گیری از تکنیک های بروز و نوین به انجام جراحی های پلاستیک بدن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

بعد از لیپوماتیک برای کنترل درد و ناراحتی بیمار مسکن تجویز می شود. البته میزان بی حسی مورد استفاده در نوع و دوز مسکن تجویزی تاثیر می گذارد. بیمارانی که تحت لیپوماتیک با بیهوشی قرار می گیرند درد به نسبت شدیدتری را تجربه می کنند و بنابراین نیاز است تا از داروهای مسکن قوی تری استفاده گردد. ولی دکتر ثنایی با انجام این جراحی با بی حسی می تواند نیاز به مسکن را تا حدود زیادی کاهش دهد.

حساسیت و درد زخم ها به مرور زمان بهبود می یابد. به هیچ عنوان برای کاهش درد نباید از داروهای آسپیرین، ایبوپروفن و موثرین استفاده گردد. این داروها به افزایش خونریزی منجر می شوند.

نتیجه گیری

نتیجه لیپوماتیک زمانی قابل مشاهده است که تورم و التهابات بعد از جراحی از بین رفته باشد. تورم بعد از لیپوماتیک تا یک هفته بعد از جراحی تا میزان زیادی کاهش می یابد. بعد از لیپوماتیک به بیمار توصیه می شود تا فعالیت های سبک ورزشی را شروع کند. به این ترتیب جریان خون افزایش می یابد و از ایجاد لخته خونی در پاها جلوگیری می شود.

منبع : https://www.verywellhealth.com/liposuction-pain-management-2709849

 

 

خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک