(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی صورت / عمل لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن چگونه انجام می شود؟

عمل لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن چگونه انجام می شود؟

یکی از مهم ترین جراحی های زیبایی که در ناحیه صورت انجام می شود عمل لیفت صورت است. این جراحی با هدف زیبایی و جوانسازی پوست صورت انجام می شود و به کاهش میزان چین و چروک های پوستی کمک می کند.این جراحی باعث سفت شدن پوست صورت و گردن می شود و به طور معمول ده تا 15 سال صورت را جوان می کند و برای مدت زمان طولانی اثرات ماندگار خود را حفظ می کند. مهم است که توجه داشته باشید که پوست صورت پس از جراحی با گذر زمان روند پیری خود را پیش می گیرد، به همین دلیل نتایج دائمی نیستند. یک جراحی استاندارد لیفت صورت بسته به نوع جراحی انتخاب شده از سوی جراح ممکن است بین دو تا شش ساعت طول بکشد. زخم های حاصل از لیفت صورت در کنار خط رویش مو و اطراف گوش پنهان است. جراح پلاستیک طی جراحی پوست و عضله زیرین را سفت می کند تا ظاهری جوان و شاداب در صورت ایجاد کند. با ما همراه باشید تا شما را در جریان جزئیاتی دقیق از عمل لیفت صورت قرار دهیم.

بهترین کاندیداها برای جراحی لیفت صورت

 • کسانی که سیگاری نیستند.
 • کسانی که ثبات وزن دارند و احتمال اینکه دچار چاقی و لاغری های ناگهانی شوند وجود ندارد.
 • کسانی که به بیماری خاص پوستی مبتلا نیستند و سلامت بدنی کامل دارند.
 • کسانی که بیماری های خاصی ندارند و از دارو های خاصی استفاده نمی کنند.
 • کسانی که چین و چروک های عمیقی روی سطح پوستشان دیده می شود و نیازمند اقدامات جراحی جدی هستند.
 • کسانی که همه ی آزمایش های لازم را انجام داده اند و نتایج آن رضایت بخش است و سلامت بدنی افراد تایید شده است.

مزایای جراحی لیفت صورت

مهم ترین نتایجی که بعد از عمل لیفت صورت حاصل می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع تمامی چین و چروک های عمیق و سطحی پوست
 • بهبود افتادگی و شلی پوست
 • استحکام بخشی و سفت شدن پوست صورت
 • جوانتر شدن و رفع حالت خمودگی و پیری ظاهر صورت
 • صاف شدن پوست صورت در ناحیه فک، گونه ها، چشم ها و پیشانی

چه انتظاری از لیفت صورت می توان داشت؟

در طی جلسه مشاوره اولیه، جراح شما نیازهای فردی کاندید جراحی را براساس انتظارات و ساختار صورت و مناسب بودن وی برای جراحی لیفتینگ ارزیابی می کند. باید به یاد داشته داشت که از روش فیس لیفت فقط برای درمان ناحیه میانی و گردن استفاده می شود. باید سعی کنید در طی این جلسه با جراح خود روراست باشید و به خاطر داشته باشید که داروهای مصرفی و سیگاری بودن یا نبودن خود را با وی درمیان بگذارید.

آمادگی های قبل از عمل لیفت صورت

اقداماتی که انجام آن ها پیش از انجام جراحی لیفت صورت ضروری است موارد زیر هستند:

 • به مدت دو هفته پرهیز از مصرف الکل و سیکار ضروری است
 • به مدت دو هفته مصرف انواع دارو های ضد انعقاد خون ممنوع است
 • پیش از عمل لباس هایی جلو باز بپوشید زیرا که بعد از عمل جراحی در آوردن لباس تنگ و یقه دار می تواند به پوست آسیب وارد کند.

نحوه جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت استاندارد معمولاً یک عمل سرپایی است. در طی یک عمل جراحی برش هایی در بخش های خاصی از صورت مثل کناره های پوست صورت و نزدیک به گوش ایجاد می گردد. از همین مجرا پوست اضافی صورت برداشت شده و مابقی پوست از همان محلی که برش خورده است بخیه می گردد.

برای انجام این جراحی در ابتدا از انواع مواد بی حسی یا ماده های بیهوشی استفاده می کنند. برخی از جراحان از روش بی حسی موضعی و برخی دیگر از روش بیهوشی عمومی استفاده می کنند.

عمل لیفت صورت چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جراحی حداقل دو ساعت و حداکثر 6 ساعت زمان می برد. البته 6 ساعت عمل جراحی لیفت صورت برای کسانی است که مشکلات پیچیده و دشوارتری دارند.

دوره نقاهت پس از عمل لیفت صورت

 • به دنبال لیفت صورت معمولاً کمترین میزان درد متوجه بیمار می باشد. البته هر دردی را می توان با مصرف داروی ضد درد، که جراح لیفت صورت برای شما تجویز کرده است، درمان کرد.
 • فقط باید توجه داشته باشید هیچ محصولی مرتبط با آسپرین را مصرف نکنید زیرا این امر می تواند باعث خونریزی شود، مگر اینکه توسط جراح دستور دیگری داده شده باشد.
 • صورت شما در طی چند روز اول کبود و متورم خواهد شد. کبودی و تورم پس از یک هفته یا تقریباً از بین می رود. شاید بعد از دو هفته با کمک آرایش بتوانید کبودی ها را استتار کنید به محل کار خود برگردید.
 • رفع بی حسی صورت و گوش مدتی طول می کشد. این عارضه معمولاً با گذشت 2 تا 4 ماه از بین می رود، اما ممکن است بیشتر طول بکشد. توصیه می شود که به تدریج فعالیت های عادی خود را با سرعتی که برایتان راحت است از سر بگیرید.
 • عجله ای برای بازگشت به حالت عادی و روزهای قبل از جراحی نداشته باشید.
 • حداقل به مدت دو هفته از انجام فعالیت های سنگین و خم و راست شدن خودداری کنید. ممکن است به محض احساس توانایی، پیاده روی را آغاز کنید.
 • از قرار گیری در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید و سعی کنید از مصرف الکل در چند هفته اول خودداری کنید زیرا این امر باعث خونریزی می شود.
جراحی لیفت صورت یکی از بهترین و موثرترین روش های جوانسازی و کشیدن پوست صورت و گردن می باشد که طی این جراحی، جراح پلاستیک با برداشتن پوست و عضلات اضافی و شل شده و کشیدن پوست اقدام به انجام این جراحی می کند.

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت

اقدامات بعد از جراحی از این قرار است:

 • در ابتدا باید به توصیه ها و تاکید های پزشک تان گوش فرا دهید و آن ها را در روند بهبودی بعد از جراحی لحاظ کنید.
 • استفاده از دارو هایی که دکتر تجویز کرده است سر موقع ضروری است
 • مراقبت های تغذیه ای بسیار مهم است. بنابراین مهم است که از انواع سبزیجات و میوه ها استفاده کنید
 • در هنگام خوابیدن باید به نحوه ای بخوابید که هیچ فشاری به سطح پوست صورت تان وارد نشود.
 • استفاده از انواع مایعات و آب فراوان در دوران نقاهت و بهبودی بسیار اهمیت دارد.
 • روزی برای شما مقرر می شود که برای کشیدن بخیه مراجعه کنید. بنابراین بهتر است که در همان روز به پزشک تان مراجعه کنید و عمل برداشتن بخیه ها را انجام دهید.

هزینه عمل لیفت صورت چقدر است؟

هزینه جراحی لیفت صورت متغیر است. زیرا که همه افراد از یک درجه و سطح از مشکلات پوستی برخوردار نیستند بنابراین برای بهبود پوست افراد باید اقدمات مخصوصی انجام داد که باعث تغییر هزینه های جراحی می شود. البته میزان مشکلات و عارضه های پوستی صرفاً یک مورد از معیارهای تعیین هزینه جراحی لیفت صورت است. تخصص و مهارت پزشک نیز از دیگر عوامل موثر در هزینه ها به شمار می رود.

عوارض جراحی لیفت صورت

جراحی لیف صورت همانند سایر روش های جراحی عوارض و خطراتی را به همراه دارد. لیفت صورت به طور معمول یک روش ایمن است،

عوارض لیفت صورت در کوتاه مدت شامل عفونت، هماتوم یا تجمع خون یا مایعات جدی در زیر پوست و بی حسی در نواحی صورت و گوش است.

عوارض طولانی مدت شامل بی حسی مداوم گوش و آسیب عصبی به شاخه های عصب صورت است که می تواند باعث عدم توانایی لبخند، افتادگی لب فوقانی، لبخند نامتقارن، دشواری در بستن چشم و عدم حرکت پیشانی شود. گاهی اوقات ممکن است عارضه عدم تقارن صورت به دنبال این روش ایجاد شود و ممکن است در طول خط بخیه جای زخم ضخیمی ایجاد شود که نیاز به جراحی ترمیمی پلاستیک نیاز است.

نتیجه گیری

بهترین جراحان پلاستیک در سراسر ایران توصیه می کنند که در زمینه عمل لیفت صورت تمامی تحقیقاتی که لازم است را انجام دهید. زیرا که آگاهی از مسیر جراحی باعث می شود که با آماگی بیشتری وارد مرحله جراحی.

انتخاب جراح پلاستیک خوب نیز از مهم ترین کارهایی است که باید مسئولانه و محتاطانه انجام دهید زیرا که مهارت و تخصص پزشک جراح از مهم ترین عوامل موفقیت روند جراحی است.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
چرا باید بهترین جراح لیفت صورت را انتخاب کنیم؟

چرا باید بهترین جراح لیفت صورت را انتخاب کنیم؟

چرا به دنبال بهترین جراح لیفت صورت می گردید؟ هر چقدر که از عمر انسان می گذرد خطوط گذر زمان بیش از پیش بر چهره نقش می بندد. از این رو احساس پیری قدم به قدم به احساس غالب انسان ها در سنین 40 سالگی بدل می شود. شاید شما که خواننده این مقاله هستید اکنون در حال گذر از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *