شیردهی بعد از پروتز سینه

شیردهی بعد از پروتز سینه

ایا بعد از آن که پروتز سنیه انجام می شود، امکان شیردهی وجود دارد؟ منعی برای این کارنیست؟

این سوال برای بسیاری از بیماران که به دکترافسانه ثنایی جراح پلاستیک مراجعه می کنند، پیش می آید  و می پرسند. در ادامه به این سوال پاسخ داده می شود.

پروتز سینه و شیردهی

به طورمعمول، بیشتر مادرانی که دارای پروتزسینه هستند یا جراحی سینه انجام داده اند، می توانند شیردهی داشته باشند، ولی ممکن است  میزان کمتزی شیر تولید شود با این حال پروتز سینه جلوی بافت های شیرساز را نمی گیرد و شیردهی را ممکن می کند.

شیردهی بعد از پروتز سینه

 

تاثیر سایر جراحی های زیبایی سینه بر شیردهی

روش های دیگر جراحی زیبایی سینه، تاثیر متفاوت تری بر بافت سینه دارد و ممکن است به دلیل تغییراتی که بر بافت سینه ایجاد می شود، شیردهی را مختل نماید.در ادامه به توضیحات این موارد خواهیم پرداخت.

بخوانید  مراحل جراحی زیبایی شکم

لیفت سینه و جراحی کوچک کردن سینه، این امکان را دارد، که به دلیل جراحی بر روی اعصاب و مجاری داخل پستان بر شیرسازی  وبه طبع آن شیردهی تاثیر گذاراست.

آیا پروتزسینه در شیردهی اختلال ایجاد می کند؟

پروتز سینه در صورتی که زیر عضله قرار داده شود، میزان شیردهی بیشتری نسبت به زمانی دارد که پروتز سینه در بالای عضله سینه قراردارد. اما پروتزسینه در شیردهی هیچ اختلالی ایجاد نمی کند.

تفاوت نتایج جراحی های سینه بر شیردهی 

تفاوت این جراحی ها و تاثیرآن ها بر شیردهی به دلیل برشی است که در زمان انجام جراحی های زیبایی سینه مانند لیفت سینه وجراحی کوچک کردن سینه است که در زمان جراحی، برش هایی در اطراف نوک سینه زده می شود و تا حدودی میزان تولید شیر را کم می کند.

با این حال با گذشت زمان مسیر ها بازسازی می شود و یا  مسیر های جدیدی تشکیل می شود واعصاب همچنین این  روند را دارند و این امکان را به مادر می دهد که شیردهی را انجام دهد. این موارد همه بستگی به بدن مادردارد.

بخوانید  جراح لیفت سینه خانم در تهران

میزان شیر ساخته شده درسینه ها به تعداد مجاری متصل وعملکرد عصبی فعال، هورمون ها، بدن مادر وعوامل دیگر بستگی دارد. ممکن است افزایش وزن یکی از این عوامل باشد.

ایا بعد از آن که پروتز سنیه انجام می شود، امکان شردهی وجود دارد؟ منعی برای این کارنیست؟.دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مادرانی که قبل از بارداری و شیردهی تحت جراحی سینه قرار گرفته اند، باید زیر نظرمتخصص بوده و از افزایش وزن  ناگهانی جلوگیری نمایند.

ممکن است خانمی به دلیل داشتن برخی از بیماری ها، بخشی از بافت سینه اش برداشته شود و عدم تقارن در سینه ها ایجاد شود، انجام جراحی ترمیمی سینه دراین گروه از مادران تا حدودی میزان تولید شیر را می دهدو باید از روشهای کمک کننده برای شیردهی استفاده کند.

جواب خانم دکتر ثنایی به این سوال این است که بله حتما می توان بعد از پروتزسینه، شیردهی انجام داد. زیرا پروتز سینه در زیر و یا روی عضله ی سینه گذاشته میشود و به بافت های شیرساز آسیبی وارد نمی شود. پروتز سینه ای که در سینه ها گذاشته می شود با شیردهی هیچ تناقضی ندارد.

بخوانید  بادی کانتورینگ یا پیکر تراشی

وجود خود پروتز سینه برای شیردهی هیچ خطری به همراه ندارد. یعنی هیچ موادی از پروتزسینه به داخل شیر وارد نمی شود و مشکلی ایجاد نمی شود. فقط خود بارداری یا شیردهی ممکن است در بافت وظاهر سینه تغییراتی ایجاد می کند، که باید جراحی ترمیمی انجام داد و هیچ مشکلی برای پروتز ها ایجاد نمی شود

.cdc.gov/breastfeeding/breastfeeding-special-circumstances/maternal-or-infant-illnesses/breast-surgery.html

بهترین جراح پروتزسینه درتهران

می توان با مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه نیز از بروز و افزایش برخی از این عوارض کاست….

ادامه مطب

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه عبارت است از قرار دادن ماده ای به نام پروتز در داخل سینه جهت برجسته كردن…..

ادامه مطلب

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه به طور خلاصه یعنی این که از چربی های اضافی نواحی مختلف بدن مثل شکم و و ران ها…

ادامه مطلب

برچسب ها:

پاسخ

سه + بیست =

Call Now Button