(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / شیردهی بعد از پروتز سینه
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

شیردهی بعد از پروتز سینه

آیا بعد از آن که پروتز سنیه انجام می شود، امکان شیردهی وجود دارد؟ منعی برای این کارنیست؟

این سوال برای بسیاری از بیماران که به دکترافسانه ثنایی جراح پلاستیک مراجعه می کنند، پیش می آید  و می پرسند. در ادامه به این سوال پاسخ داده می شود.

پروتز سینه و شیردهی

به طورمعمول، بیشتر مادرانی که دارای پروتزسینه هستند یا جراحی سینه انجام داده اند، می توانند شیردهی داشته باشند، ولی ممکن است  میزان کمتزی شیر تولید شود با این حال پروتز سینه جلوی بافت های شیرساز را نمی گیرد و شیردهی را ممکن می کند.

شیردهی بعد از پروتز سینه

 

تاثیر سایر جراحی های زیبایی سینه بر شیردهی

روش های دیگر جراحی زیبایی سینه، تاثیر متفاوت تری بر بافت سینه دارد و ممکن است به دلیل تغییراتی که بر بافت سینه ایجاد می شود، شیردهی را مختل نماید.در ادامه به توضیحات این موارد خواهیم پرداخت.

لیفت سینه و جراحی کوچک کردن سینه، این امکان را دارد، که به دلیل جراحی بر روی اعصاب و مجاری داخل پستان بر شیرسازی  وبه طبع آن شیردهی تاثیر گذاراست.

آیا پروتزسینه در شیردهی اختلال ایجاد می کند؟

پروتز سینه در صورتی که زیر عضله قرار داده شود، میزان شیردهی بیشتری نسبت به زمانی دارد که پروتز سینه در بالای عضله سینه قراردارد. اما پروتزسینه در شیردهی هیچ اختلالی ایجاد نمی کند.

تفاوت نتایج جراحی های سینه بر شیردهی 

تفاوت این جراحی ها و تاثیرآن ها بر شیردهی به دلیل برشی است که در زمان انجام جراحی های زیبایی سینه مانند لیفت سینه وجراحی کوچک کردن سینه است که در زمان جراحی، برش هایی در اطراف نوک سینه زده می شود و تا حدودی میزان تولید شیر را کم می کند.

با این حال با گذشت زمان مسیر ها بازسازی می شود و یا  مسیر های جدیدی تشکیل می شود واعصاب همچنین این  روند را دارند و این امکان را به مادر می دهد که شیردهی را انجام دهد. این موارد همه بستگی به بدن مادردارد.

میزان شیر ساخته شده درسینه ها به تعداد مجاری متصل وعملکرد عصبی فعال، هورمون ها، بدن مادر وعوامل دیگر بستگی دارد. ممکن است افزایش وزن یکی از این عوامل باشد.

ایا بعد از آن که پروتز سنیه انجام می شود، امکان شردهی وجود دارد؟ منعی برای این کارنیست؟.دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مادرانی که قبل از بارداری و شیردهی تحت جراحی سینه قرار گرفته اند، باید زیر نظرمتخصص بوده و از افزایش وزن  ناگهانی جلوگیری نمایند.

ممکن است خانمی به دلیل داشتن برخی از بیماری ها، بخشی از بافت سینه اش برداشته شود و عدم تقارن در سینه ها ایجاد شود، انجام جراحی ترمیمی سینه دراین گروه از مادران تا حدودی میزان تولید شیر را می دهدو باید از روشهای کمک کننده برای شیردهی استفاده کند.

جواب خانم دکتر ثنایی به این سوال این است که بله حتما می توان بعد از پروتزسینه، شیردهی انجام داد. زیرا پروتز سینه در زیر و یا روی عضله ی سینه گذاشته میشود و به بافت های شیرساز آسیبی وارد نمی شود. پروتز سینه ای که در سینه ها گذاشته می شود با شیردهی هیچ تناقضی ندارد.

وجود خود پروتز سینه برای شیردهی هیچ خطری به همراه ندارد. یعنی هیچ موادی از پروتزسینه به داخل شیر وارد نمی شود و مشکلی ایجاد نمی شود. فقط خود بارداری یا شیردهی ممکن است در بافت وظاهر سینه تغییراتی ایجاد می کند، که باید جراحی ترمیمی انجام داد و هیچ مشکلی برای پروتز ها ایجاد نمی شود

.cdc.gov/breastfeeding/breastfeeding-special-circumstances/maternal-or-infant-illnesses/breast-surgery.html

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

تماس با دکتر ثنایی