(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / سن مناسب جراحی پروتز سینه

سن مناسب جراحی پروتز سینه

سن جراحی پروتز سینه متناسب با وضعیت جسمانی و نیازهای فرد تعیین می‌شود.این موضوع به عواملی مانند سلامت کلی، روحیه، تصمیمات شخصی و تاثیرات روانی مرتبط با اندازه و شکل سینه تعلق دارد. پزشکان متخصص در این زمینه با ارزیابی دقیق و مشاوره با بیمار بهترین تصمیم را بر اساس وضعیت خاص هر فرد می‌گیرند. در این مقاله به بررسی سن مناسب و اهمیت آن برای جراحی پروتز سینه می‌پردازیم.

سن جراحی-پروتز سینه

اهمیت سن مناسب برای انجام جراحی پروتز سینه 

سن مناسب برای انجام جراحی پروتز سینه اهمیت زیادی دارد و متناسب با موارد مختلف ممکن است متغیر باشد. اهمیت‌ این موضوع به دلیل تاثیراتی است که می‌تواند بر نتیجه نهایی داشته باشد در ادامه به فاکتورهای مهم در انتخاب سن مناسب انجام جراحی پروتز سینه اشاره خواهیم کرد:

سلامت کلی

افراد باید در وضعیت سلامتی مناسبی باشند تا بتوانند جراحی را تحمل کنند. عواملی مانند فشار خون، قند خون، سلامت  قلب، عروق  و سایر شاخص‌های سلامت باید در محدوده نرمال باشد. سلامت فرد متقاضی جراحی از سن او برای انجام عمل مهم تر است.

تکامل جسمانی

جراحی پروتز سینه‌هایی که در حال رشد هستند با گذر زمان دچار تغییرات ظاهری می‌شوند. برش جراحی پروتز سینه در سنین بسیار پایین ممکن است موجب اختلال در رشد مناسب آنها شود. بنابراین این موضوع که فرد بالای 18 سال باشد اهمیت بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید: انواع پروتز سینه

مراحل درمان

در برخی موارد، جراحی پروتز سینه می‌تواند به عنوان یک مرحله از درمان برای بیماران سرطان سینه در نظر گرفته شود. انتخاب سن مناسب برای انجام جراحی پروتز سینه در این افراد با توجه به مراحل درمان تعیین می‌شود.

تاثیرات روانی

تاثیراتی که این جراحی بر اعتماد به نفس فرد می‌گذارد به سلامت روان فرد بستگی دارد. اهمیت زمانبندی این جراحی بر اساس آمادگی فرد برای مقابله با تغییرات جسمانی و روانی آن بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین سن برای انجام جراحی پروتز سینه

بهترین سن برای انجام جراحی پروتز سینه متناسب با شرایط فرد و تصمیمات شخصی او تعیین می شود. این تصمیم معمولاً با توجه به عواملی مختلفی انتخاب می‌شود. عوامل مختلفی مانند سرطان سینه، تروما یا اختلالات توسعه‌ای موجب از دست رفتن بافت سینه می شود اما با انجام جراحی پروتز سینه، بهبود پیدا می‌کند اما در این موارد توجه به مرحله درمان نسبت به سن فرد برای انجام جراحی اولویت دارد.

در بسیاری از موارد، افرادی که به دلیل بیماری‌ها یا عوامل دیگر نیاز به جراحی پروتز سینه دارند، این تصمیم را در هنگام درمان اولیه بررسی می‌کنند. اما باید تصمیم‌گیری در مورد انجام این جراحی با مشاوره با پزشک و تیم درمانی صورت گیرد تا بهترین زمان برای انجام آن تعیین شود.

معمولا زنان در تمام سنین می‌توانند برای جراحی پروتز سینه اقدام کنند. این جراحی در میان زنان 19 تا 34 سال بسیار مورد استقبال است. اما درصد بالایی از زنان بین 35 تا 50 سال هم می‌توانند، این جراحی را انجام دهند. اما انجام این نوع جراحی معمولا انجام جراحی پروتز سینه با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند.

سن-مناسب جراحی پروتز سینه

بیشتر بخوانید: پروتز سینه اشکی

سوالات متداول

نتیجه گیری

توصیه می‌شود جراحی پروتز سینه بعد از 18 سالگی انجام شود در صورتی که جنس پروتز سیلیکونی باشد جراحی پروتز سینه باید بعد از 22 سالگی انجام شود. سن مناسب برای هر فردی با توجه به شرایط جسمانی و شخصی انتخاب می‌شود. سلامت جسمانی به عنوان راهنمایی برای تصمیم‌گیری در مورد زمان مناسب برای انجام جراحی پروتز سینه مطرح می‌شوند و نیاز به مشورت با پزشک و تیم درمانی دارند.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت سینه به مجموعه‌ای از اقدامات گفته می‌شود که در تسریع روند بهبودی اثر گذار هستند و دست یابی به نتیجه مطلوب را آسان تر می‌کند همچنین عدم رعایت این مراقبت‌ها موجب بروز عوارض متعددی می‌شود. جراحی لیفت سینه می‌تواند تحولی بزرگ در ظاهر و اعتماد...

بهترین جراح سینه در تهران را بیشتر بشناسید

بهترین جراح سینه در تهران را بیشتر بشناسید

بهترین جراح سینه در تهران کسی است که با توجه به مهارت و تجربه بالایی که در انجام جراحی‌های مختلف سینه دارد، بهترین نتیجه را از جراحی به دست آورد. یافتن بهترین جراح در این زمینه می‌تواند دغدغه بسیاری از افراد متقاضی جراحی سینه باشد در این مقاله به تشریح ویژگی‌های...

عمل لیفت سینه؛ بهترین روش درمان افتادگی سینه‌ها

عمل لیفت سینه؛ بهترین روش درمان افتادگی سینه‌ها

لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی، ماستوپکسی نیز نام دارد، به تغییر پوزیشن و فرم سینه ها کمک می کند، بی آن که تغییری در اندازه سینه ها ایجاد شود.فرم سینه همواره تحت تاثیر عواملی از قبیل افزایش سن، نیروی گرانش

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *