(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / روش های مختلف کوچک کردن سینه

روش های مختلف کوچک کردن سینه

انواع روش‌های جراحی کوچک کردن سینه برای افرادی که از بزرگی سینه رنج می‌برند با توجه ویژگی‌هایی فردی و تصمیمات شخصی انجام می‌شود. هر کدام از روش‌ها و تکنیک‌های جراحی کوچک کردن سینه مزایا و معایب متفاوتی دارند که در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

روشهای-کوچک-کردن-سینه

انواع روش‌های جراحی کوچک کردن سینه

جراح متخصص پلاستیک با توجه به هدف فرد از انجام جراحی و ویژگی‌های فیزیکی و ظاهری،  تکنیک مناسب را انتخاب کرده و جراحی کوچک کردن سینه را انجام می‌دهد. در ادامه انواع این جراحی را بیان خواهیم کرد:

کوچک کردن سینه با لیپوساکشن

اگر بزرگی سینه‌ها بر اثر تجمع چربی باشد و جراح تنها با حذف چربی قادر کوچک کردن سینه های و به دست آوردن نتیجه مورد نظر باشد، به احتمال زیاد از روش لیپوساکشن استفاده کند که در این روش برش و ایجاد اسکار بسیار کوچک و محدود است.

بیشتر بخوانید:جدیدترین روش جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه در تطبیق جنسیت

طی جراحی تطبیق جنسیت، جراح متخصص اقدام به برداشت هر دو سینه کرده و در واقع جراحی کوچک کردن سینه ها را انجام می دهد. طی این جراحی فرم قفسه سینه مردانه ایجاد شده و هاله سینه نیز اصلاح می‌شود.

جراحی کوچک کردن سینه در مردان

یکی از انواع جراحی‌های کوچک کردن سینه، جراحی ژنیکوماستی است که به عمل سینه‌های بزرگ مردان اطلاق می‌شود.

این جراحی شامل برداشتن بافت اضافی سینه یا حذف چربی از یکی یا هر دو سینه آقایان است. جراحی کوچک کردن سینه مردان 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد. در برخی افراد انجام این نوع جراحی کوچک کردن سینه با می تواند بدون لیفت و اصلاح پوست باشد که میزان اسکار جراحی را به حداقل می‌رساند. اما در مواردی دیگر می‌تواند همراه با برداشتن پوست اضافی و جاگذاری مجدد ماهک سینه باشد که زمان عمل طولانی تر خواهد شد.

کوچک کردن سینه به دلیل بیماری

جراحی کوچک کردن سینه در موارد درمان برخی بیماری‌ها مانند سرطان سینه انجام می‌شود. برخی افراد دچار سرطان در یکی از سینه هایشان بوده و سینه های بزرگی دارند، می‌توانند جراحی انکوپلاستیک سینه را انجام دهند که طی آن تومور خارج شده و سبب کوچک کردن سینه می‌شود. در نتیجه برای ایجاد ظاهر متقارن جراحی کوچک کردن سینه را در پستان دیگر نیز انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید: جراحی کوچک کردن سینه مردان

برش‌های انواع روش‌های جراحی کوچک کردن سینه

طی جراحی کوچک کردن سینه از دو الگوی برشی متفاوت استفاده می‌شود که در ادامه به این الگوها نیز اشاره می‌کنیم:

برش عمودی در بسیاری از روش‌های کوچک کردن سینه استفاده می‌‌شود که اسکار آن به شکل آبنبات چوبی خواهد بود.

در این نوع برش یک دایره در اطراف هاله سینه ایجاد شده و برش دوم یک خط عمودی و مستقیم است که تا خط چین سینه ادامه دارد. این مدل الگوی برشی برای افرادی که نیاز به کوچک کردن محدود و جزئی سینه‌ها دارند مناسب تر است. 

الگوی برش T معکوس یا همان برش لنگری در افرادی که سینه‌های بزرگتری دارند و نیازمند برداشتن بافت بیشتری هستند،مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این الگوی برش یک خط عمودی از ماهک سینه به سمت پایین امتداد دارد و یک خط افقی نیز در زیر سینه ایجاد می‌شود.

اسکارهای انواع جراحی کوچک کردن سینه چگونه است؟

انواع جراحی کوچک‌کردن سینه ممکن است منجر به ایجاد اسکارهایی شود که به طور معمول در محل برش‌های جراحی شکل می‌گیرند. این اسکارها ممکن است به طور موقت یا دائمی باقی بمانند و برخی از ویژگی‌های آنها عبارتند از:

اسکارهای خطی: این اسکارها به صورت خطوط ریز یا بزرگ در محل برش‌های جراحی شکل می‌گیرند و ممکن است در ابتدا قرمز یا قهوه‌ای باشند و پس از مدتی متناسب با رنگ پوست تغییر می‌کند.

اسکارهای پخش‌شده: برخی از جراحی‌های کوچک کردن سینه ممکن است منجر به ایجاد اسکارهای پخش‌شده در سطح پوست شوند که به شکل پراکنده و متغیری در محدوده سینه قرار دارند.

اسکارهای تیره‌رنگ: برخی از اسکارهای جراحی ممکن است به دلیل تغییرات در پوست، به رنگ تیره‌تری نسبت به پوست اطراف تبدیل شوند.

اسکارهای-جراحی-کوچک-کردن-سینه

نتیجه گیری

روش‌های جراحی کوچک‌کردن سینه می‌توانند یک گزینه موثر برای افرادی با سینه‌های بزرگ باشند. این روش‌ها شامل فرایندهایی مانند لیپوساکشن، لیفتینگ سینه و استفاده از پروتزهای سینه باشد. که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. مهم است که پیش از تصمیم‌گیری در مورد انجام هر یک از این روش‌ها، با پزشک متخصص مشورت کرده و در نظر داشته باشید که کدام روش بهترین گزینه برای وضعیت شماست. همچنین، اطمینان حاصل کنید که پس از عمل، به مراقبت‌های مناسب پس از جراحی و رعایت توصیه‌های پزشکی توجه کنید تا بهبودی بهتری را تجربه کنید.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه افرادی هستند که سینه‌های شل و افتاده ای دارند و این موضوع تاثیر منفی بر روی زیبایی اندامشان گذاشته و از طرفی موجب کاهش اعتماد بنفس آن ها شده است. بر همین اساس افراد زیادی خواستار انجام لیفت سینه هستند کاندیدای مناسب برای انجام این جراحی...

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت سینه به مجموعه‌ای از اقدامات گفته می‌شود که در تسریع روند بهبودی اثر گذار هستند و دست یابی به نتیجه مطلوب را آسان تر می‌کند همچنین عدم رعایت این مراقبت‌ها موجب بروز عوارض متعددی می‌شود. جراحی لیفت سینه می‌تواند تحولی بزرگ در ظاهر و اعتماد...

بهترین جراح سینه در تهران را بیشتر بشناسید

بهترین جراح سینه در تهران را بیشتر بشناسید

بهترین جراح سینه در تهران کسی است که با توجه به مهارت و تجربه بالایی که در انجام جراحی‌های مختلف سینه دارد، بهترین نتیجه را از جراحی به دست آورد. یافتن بهترین جراح در این زمینه می‌تواند دغدغه بسیاری از افراد متقاضی جراحی سینه باشد در این مقاله به تشریح ویژگی‌های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *