(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / جراحی کوچک کردن سینه
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه، برای افرادی که از بزرگی سینه‌هایشان رنج می‌برند، انجام می‌شود. بزرگی سینه‌ها مشکلاتی از قبیل درد گردن، فشار به قفسه سینه، مشکلات حرکتی و.. ایجاد می‌کند و موجب اختلال در زندگی روزمره فرد می‌شود. جراحی کوچک کردن سینه‌ها به منظور رفع این مشکلات و افزایش تناسب اندام بانوان انجام می‌شود در ادامه این مقاله به بررسی مزایا و معایب این جراحی می‌پردازیم.

جراحی کوچک کردن سینه

بیشتر بخوانید: جراحی ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

جراحی کوچک کردن سینه بسیار رایج است به منظور برطرف کردن مشکلات حرکتی انجام می‌شود در این جراحی بافت اضافه، چربی، پوست اضافه سینه حذف شده و سینه به فرم و اندازه استاندارد نزدیک می‌شود. زنانی که از سایز سینه‌های خود رضایت ندارند و تناسب اندام خود را از دست داده‌اند با انجام این جراحی علاوه بر کاهش درد در ناحیه گردن و کمر، می‌توانند اعتماد به نفس خود را بازیابی کنند.

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی کوچک کردن سینه

دلایل انجام جراحی کوچک کردن سینه

عدم تناسب ظاهری سینه‌های، ایجاد مشکلات جسمی و عدم اعتماد به نفس از مهم‌ترین دلایلی است که زنان را به سمت جراحی کوچک کردن سینه سوق می‌دهد در ادامه  به مهمترین دلایل انجام این جراحی اشاره خواهیم کرد:

راحتی بیشتر

وزن بالای سینه‌ها فشار بسیاری به ستون فقرات و گردن وارد می‌کند. زنانی که دارای سایز سینه‌های بزرگی هستند، احساس ضعف و بی‌حسی را در ناحیه کمر و بالای سینه‌های خود تجربه می‌کنند. این درد انجام فعالیت‌‌های روزانه را مختل کرده و می‌توانند بسیار آزار دهنده باشد. بنابراین یکی از مهم ترین دلایل انجام جراحی کوچک کردن سینه رفع این مشکلات و احساس راحتی بیشتر برای فرد است.

رفع فرورفتگی شانه‌ها

سنگینی سینه‌های موجب کشش دائمی بندهای سوتین می‌شود در نتیجه حالتی فرو رفته بر روی شانه‌های ایجاد می‌کند. با انجام جراحی کوچک کردن سینه تا حد زیادی این علائم بهبود پیدا می‌کند. جراحی کوچک کردن سینه زنان دارای بالاترین میزان رضایت در میان بیماران است.

افزایش توان فیزیکی

سینه‌های بزرگ و سنگین در زنان محدودیت‌هایی برای انجام فعالیت‌های ورزشی، ایجاد می‌کند. افزایش توان فیزیکی یکی از دلایل مهم انجام جراحی کوچک کردن سینه است.

رفع احساس خجالت

بسیاری از زنان ممکن است از بزرگی بیش از حد سینه‌هایشان خجالت زده باشند و از پوشیدن لباس‌های دلخواه پرهیز کنند. بنابراین انجام جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

بیشتر بخوانید: بهبودی بعد از جراحی کوچک کردن سینه

مزایای جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه با مزایای بسیاری همراه است که در ادامه به اصلی ترین مزایای این عمل اشاره خواهیم کرد:

یکی از مهمترین مزایای جراحی کوچک کردن سینه افزایش اعتماد به نفس است.

افزایش تناسب اندام و خوش فرم شدن سینه‌ها یکی دیگر از مزیت‌های جراحی کوچک کردن سینه است.

کاهش دردهای اسکلتی ناشی از بزرگ بودن سینه‌های اصلی ترین مزیت این جراحی به شمار می‌رود.

یکی دیگر از مزایای جراحی کوچک کردن سینه پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها مانند آرتروز، دیسک و … است.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی کوچک کردن سینه

فرد برای انجام جراحی کوچک کردن سینه باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتواند این جراحی را انجام دهد. در ادامه کاندیدای مناسب برای انجام عمل کوچک کردن سینه را معرفی خواهیم کرد:

زنانی که اندازه سینه آنان غیر طبیعی بوده و دچار مشکلات حرکتی هستند کاندید اصلی انجام جراحی کوچک کردن سینه هستند.

برای انجام جراحی کوچک کردن سینه فرد باید در سلامت کامل جسمانی باشد.

زنان بارداری یا مادرانی که در دوران شیردهی هستند، نمی‌توانند جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهند.

انتظارات فرد باید از جراحی کوچک کردن سینه واقع بینانه باشد.

برای انجام جراحی کوچک کردن سینه فرد نباید استعمال دخانیات داشته باشد. یا حداقل یک ماه قبل جراحی از مصرف آن پرهیز کند.

نحوه انجام جراحی کوچک کردن سینه 

جراحی کوچک کردن سینه از نظر مدت زمان و پیچیدگی در دسته اعمال متوسط قرار دارد. این جراحی با بیهوشی انجام می‌شود. 

تکنیک جراحی و محل برش با توجه به وضعیت جسمانی بیمار، میزان افتادگی سینه، حجم بافت و چربی سینه و هدف فرد از جراحی، تعیین می‌شود.

پزشک متخصص طی این جراحی با ایجاد برش‌هایی روی سینه، اقدام به تخلیه بافت و چربی کرده سپس نواحی برش خورده را بخیه می‌زند. در برخی موارد بزرگی سینه به دلیل تجمع بیش از حد چربی است و پستان‌ها پوست اضافه ندارند بنابراین ممکن است جراح از روش لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه استفاده کند.

معمولا پس از انجام جراحی کوچک کردن سینه بیمار مرخص می‌شود اما در برخی مواقع با توجه به وضعیت بیمار پزشک ممکن است یک شب بستری در بیمارستان را توصیه کند.

پس از انجام جراحی، سینه بند‌های مخصوصی برای بیمار تجویز می‌شود تا با پوشیدن آن به حفظ فرم سینه‌ها کمک شود.

سوالات متداول

نتیجه گیری

جراحی کوچک کردن سینه یکی از اعمال زیبایی رایج و پرطرفدار است. هدف اصلی از انجام این جراحی  کاهش سایز سینه و متناسب سازی با ساختار بدن است. برای دستیابی به نتیجه مطلوب و کاهش عوارض مربوط به جراحی لازم است در انتخاب پزشک خود دقت کنید. انتخاب جراح مهار و با تجربه می‌تواند در دستیابی به هدف مورد نظر بسیار کمک کننده باشد.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
مزایای سوتین مخصوص بعد از جراحی کوچک کردن سینه

مزایای سوتین مخصوص بعد از جراحی کوچک کردن سینه

سوتین‌های مخصوص برای دوران نقاهت و بهبودی بعد از جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه وجود دارد که مزایای بسیاری در ایجاد نتیجه مطلوب جراحی دارد.این سوتین‌ها طراحی شده‌اند تا پس از عمل جراحی سینه، حمایت لازم را از سینه‌ها داشته باشند و باعث ترمیم و بهبود سریعتر شوند....

روش های مختلف کوچک کردن سینه

روش های مختلف کوچک کردن سینه

انواع روش‌های جراحی کوچک کردن سینه برای افرادی که از بزرگی سینه رنج می‌برند با توجه ویژگی‌هایی فردی و تصمیمات شخصی انجام می‌شود. هر کدام از روش‌ها و تکنیک‌های جراحی کوچک کردن سینه مزایا و معایب متفاوتی دارند که در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم. انواع روش‌های...

ورم سینه بعد از جراحی ماموپلاستی خطرناک است؟

ورم سینه بعد از جراحی ماموپلاستی خطرناک است؟

ورم سینه بعد از جراحی ماموپلاستی برای بسیاری از افراد ممکن است اتفاق بیفتد. این ورم معمولا بر اثر تورم و التهاب ناشی از غدد لنفاوی در ناحیه سینه رخ می‌دهد. این ورم معمولاً به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند اما در برخی مواقع چند هفته یا حتی چند ماه طول می کشد تا کاملاً محو...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *