(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / انجام جراحی همزمان لیفت و عمل پروتز سینه

انجام جراحی همزمان لیفت و عمل پروتز سینه

سینه یکی از اندامی می‌باشد که در ظاهر ایده آل زنان نقش مهمی دارد. در هنگام پوشیدن لباس‌های خاص، حضور در استخر، باشگاه و از همه مهمتر برای داشتن یک رابطه جنسی مطلوب سینه‌های خوش فرم و متناسب یکی از معیارهای مهم اعتماد به نفس می‌باشد. سینه‌ها در اوایل دهه سوم زندگی به رشد نهایی خود می‌رسند، برخی از خانم‌ها به صورت ژنتیکی سینه‌هایی خوش فرم و خوش حالت دارند اما برخی دیگر از همان اوایل دوران جوانی متوجه می‌شوند که اندازه‌ی سینه‌ی آنها بسیار بزرگ، بسیار کوچک بوده و یا اینکه خوش فرم نمی‌باشد. در برخی دیگر از افراد با افزایش سن، حجم بافت سینه به تدریج کاهش می‌یابد و سینه‌ها حالتی شل و آویزان پیدا می‌نمایند، شیر دادن نوزاد، کاهش وزن و موارد دیگر می‌تواند منجر به از بین رفتن زیبایی سینه شوند بنابراین هر ساله افراد بسیاری جهت جراحی‌های زیبایی برای تغییر حالت سینه یا بازگرداندن حالتی که سینه‌ها در جوانی داشتند اقدام می‌نمایند، دو عمل مهم که در راستای زیبایی و جوانسازی سینه انجام می‌شود عبارتند از پروتز سینه و لیفت سینه، در ادامه به توضیح مختصری از هرکدام از این روش‌ها و انجام همزمان این دو جراحی می‌پردازیم.

جراحی لیفت سینه

در جراحی لیفت سینه اندازه‌ی سینه‌ها تغییری نمی‌نماید بلکه با برداشتن مقداری از پوست سینه، سینه‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند و از میزان شلی و افتادگی آن کاسته می‌شود، در واقع جراحی لیفت سینه جراحی است که بدون اینکه تغییری در اندازه‌ی سینه‌ها ایجاد شود فقط به منظور خوش فرم ساختن و حجیم نشان دادن سینه به کار می‌رود. این جراحی به افرادی که از اندازه‌ی سینه‌های خود راضی هستند اما نسبت به حالت آن و افتادگی که در بر اثر افزایش سن و سایر موارد ایجاد شده است رضایت ندارند توصیه می‌شود.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به منظور بزرگ کردن اندازه‌ی سینه‌ها در افرادی که سینه‌هایی کوچک و یا نامتقارن دارند و هم چنین در افرادی که به تازگی در طی جراحی ماسکتومی، قسمت یا تمامی سینه‌ی آنها خارج شده است پیشنهاد می‌شود. این جراحی ممکن است در سنین جوانی و زمانی که فرد متوجه می‌شود سینه‌های او از حالت عادی کوچکتر است انجام بپذیرد و یا در سنین میانسالی که بر اثر تحلیل چربی ممکن است بافت سینه حجم خود را از دست داده باشد. جراحی پروتز سینه جراحی است که هم اندازه‌ی سینه و هم حالت سینه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پروتزهایی که در این جراحی به کار برده می‌شود ممکن است از جنس ژل سیلیکونی و یا محلول سالین باشد.

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

در برخی از خانم‌ها با گذشت زمان نه تنها فرم و حالت طبیعی سینه‌ها از بین می‌رود بلکه با کاهش بافت چربی، سینه‌ها دچار چروک و افتادگی می‌شود و حجم و اندازه‌ی آن کاهش می‌یابد. در این افراد جراحی همزمان لیفت سینه و ایمپلنت سینه به صورت همزمان می‌تواند نتایج مطلوبی را در پی داشته باشد.

نتایج جراحی همزمان لیفت سینه و پروتز سینه

  • ظاهر جوان در ناحیه سینه
  • بافت منسجم بر اثر گذاشتن ایمپلنت
  • افزایش حجم سینه‌ها
  • خوش فرم شدن سینه‌ها
  • افزایش اعتماد به نفس افرادی که از ظاهر سینه‌ی خود رضایت نداشتند.

روش انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

با توجه به فرم و حالت سینه‌ها روش‌های مختلفی جهت لیفت سینه وجود دارد، همچنین پروتزهای مختلفی در جنس و شکل‌های مختلف وجود دارد، در مورد بهترین روش جراحی لیفت سینه و نوع پروتز باید پیش از جراحی با پزشک خود مشورت نمائید و اهدافی را که برای جراحی دارید به طور کامل شرح دهید، گاهی اوقات بیماران تصورات غیرواقع گرایانه از نتایج جراحی دارند که پس از جراحی در صورت عدم دستیابی به آنها منجر به سرخوردگی و ناامیدی می‌شود بنابراین بهتر است پیش از جراحی نتایج جراحی‌های پیشین پزشک خود را به دقت بررسی نمائيد، در صورت بروز هرگونه سوال و ابهام از پزشک اطلاعات لازم را به دست آوردید.

  • این جراحی تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود.
  • در مرحله‌ی بعد یک برش در اطراف آرئول ایجاد می‌شود که تا جلوی سینه امتداد می‌یابد، سپس با بلند کردن سینه‌ها پروتزها در محل مناسب قرار می‌گیرند.
  • در مرحله‌ی بعد قسمت‌های اضافی پوست که جهت لیفت باید برداشته شود خارج می‌شود و تغییرات مربوط به لیفت سینه اعمال می‌شود.
  • در نهایت برش‌ها بخیه می‌شوند.
  • از آنجایی که هرکدام از این جراحی‌ها یک جراحی تهاجمی می‌باشد ترکیب این دو جراحی با یکدیگر و به صورت همزمان پیچیدگی‌هایی دارد که باید فقط توسط یک جراح با دانش و تجربه‌ی کافی انجام شود، در غیر این صورت ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی را در پی داشته باشد.

کاندید مناسب جراحی لیفت و پروتز سینه

در جلسه‌ی معاینه و مشاوره پزشک به بررسی سینه‌های شما می‌پردازد، در برخی مواقع که میزان افتادگی و کاهش حجم سینه‌ها زیاد باشد جراح پلاستیک توصیه می‌نماید که این جراحی را طی دو مرحله جداگانه انجام دهید، ابتدا جراحی لیفت سینه را انجام دهید و 3 تا 6 ماه بعد جهت جراحی پروتز سینه اقدام نمائید.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یک روش جراحی است که به کاهش حجم سینه می‌پردازید در این روش بخشی از چربی‌های اضافه به همراه بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می‌شود تا سینه به اندازه و شکل دلخواه فرد تبدیل شود. دلایل انجام ماموپلاستی با اینکه سینه‌های بزرگ ممکن است...

بهترین جراح زیبایی پلک در تهران

مهم ترین عامل در زیبایی چشم‌ها، زیبایی پلک می‌باشد. پلک و اطراف چشم تحت تاثیر عوامل مختلفی ممکن است زیبایی و شادابی دوران جوانی خود را از دست بدهد، برخی از این عوامل عبارتند از: افزایش سن و عوارض ناشی از بالا رفتن سن مانند ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم گود افتادگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *