(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

اگر شما هم یکی از افرادی هستند که از فرم و یا حجم لب خود ناراضی هستید استفاده از لیفت سانترال لب می ‏تواند کمک کننده باشد. لیفت سانترال لب بیشتر در مواردی استفاده می شود که حجم لب بالا به علت افزایش سن کاهش پیدا کرده باشد و یا به طور کلی با کاهش حجم لب بالا فاصله بین لب و بینی بیشتر دیده می‏ شود. بخیه ‏های این نوع جراحی در قسمت زیر بینی قرار می‏ گیرد و به این ترتیب چندان مشخص نخواهد بود و از این رو بسیاری از افراد طرفدار آن هستند.

هدف از انجام عمل لیفت سانترال لب

این جراحی ممکن است با اهداف مختلف از قبیل جوان‏سازی، ضخیم سازی و یا ایجاد تغییر در نوع لبخند فرد صورت گیرد. در ادامه هر یک از اهدافی که ممکن است به منظور انجام این جراحی مد نظر فرد باشد توضیح داده می‏شود. به طور خلاصه در جراحی لیفت سانترال لب با برداشتن یک قسمت کوچک از پوست بین لب و بینی، لب به سمت بالا کشیده می ‏شود. در نتیجه لب به صورت خیلی حجیم تر و زیباتر دیده می شود. این روش یک روش دائمی و طبیعی با حجم متعارف برای افزایش زیبایی لب ها به شمار می رود. در برخی مطالب گفته می ‏شود که نسبت ایده‏ آل لب بین 1 تا 1.6 است. این در حالی است که این مسئله به عوامل مختلف بستگی دارد و با نسبت های مختلف اجزای صورت زیبایی فرد بسیار متفاوت خواهد بود.

کاربردهای جراحی لیفت سانترال لب

اولین و مهم ترین کاربرد این جراحی جوان سازی لب است. با افزایش سن مسئله افتادگی لب بالا در بسیاری از افراد مشهود است و این مسئله می ‏تواند بر زیبایی فرد تاثیر چشمگیری بگذارد. بنابراین با انجام یک عمل لیفت سانترال لب می‏ توان تا حد زیادی زیبایی و جوانی را به صورت فرد بازگرداند. لیفت سانترال لب، با برداشتن قسمت کوچکی از پوست بین لب و بینی انجام می‏ شود.

دومین کاربردی که بیشتر افراد آن را دنبال می‏کنند مسئله ضخیم سازی حجم لب است. این روش یک راه مطمئن و ماندگار برای افزایش حجم لب را فراهم آورده است. به علاوه به علتی اینکه اثری از جای بخیه‏ ها بر روی لب قرار نمی گیرد و تقریبا کاملا برطرف می شود لیفت سانترال لب بسیار محبوب است. نکته حائز اهمیت این است که حجم دهی به لب در این روش فقط در مرکز لب صورت می‏ گیرد و قسمت ‏های کناری لب را بدون تغییر باقی می‏ گذارد.

یکی دیگر از کاربردهای مدنظر برخی افراد ایجاد طرح لبخند جدید به صورتی که مقداری از دندان ها پیدا باشد است. این حالت بیشتر شبیه به برخی از بازیگران هالیوودی است و از این رو محبوبیت پیدا کرده است. به علاوه لیفت سانترال لب می ‏تواند برای افرادی کمک کننده باشد که دارای مشکلات فک هستند. به این صورت که اگر در فردی فک بالا عقب تر از فک پایین است با انجام لیفت سانترال لب نمایش بهتری از لب ‏ها در صورت ایجاد می‏ شود.

یکی دیگر از معضلاتی که ممکن است برخی افراد با لب ‏های خود داشته باشند این است که فاصله بین لب و بینی خود را زیاد می‏ دانند. در این روش با حجیم کردن لب بالا، فاصله بین لب و بینی کاهش پیدا می کند و در نتیجه لب ها به صورت خیلی زیباتری دیده می‏شوند. اگر فردی قصد داشته باشد که هم جراحی بینی و هم لیفت سانترال لب انجام دهد عموما بهتر است تا در ابتدا جراحی بینی را انجام دهند و پس از گذشت مشخص شدن مقدار واقعی فاصله بین لب و بینی به انجام لیفت سانترال لب بپردازند.

لیفت سانترال لب حتی در موارد به اصلاح مابقی مشکلات صورت نیز بسیار کمک کننده است. به عنوان مثال لیفت سانترال لب می ‏تواند به رفع اسکارهای موجود در ناحیه بینی بسیار کمک کند. در یک نمونه دیگر در افرادی که در هنگام خندیدن بین لب و بینی آنها یک خط افقی ایجاد می‏ شود استفاده از لیفت سانترال لب بسیار کمک کننده است. زیبایی لب ها عامل بسیار تاثیرگذار در زیبایی صورت است.

عمل لیفت لب برای چه کسانی مناسب است؟

روش ‏های مختلفی برای بهبود زیبایی لب ها وجود دارد. اگر شما به دنبال انجام جراحی بالا کشیدن لب هستید لازم است تا با پزشک خود مشورت کنید و ببینید آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. عموما افرادی که لب بالایی آنها طولانی است واجد شرایط این جراحی هستند. استفاده از دندان مصنوعی و عوامل فیزیولوژیکی فرد مانند سن و ژنتیک بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

در نهایت اگر این روش برای شما مناسب نبود احتمالا پزشک به شما روش های بسیار زیاد دیگری را پیشنهاد خواهد داد که از آن جمله می‏توان به استفاده از انواع فیلرها مانند اسید هیالورونیک، تزریق چربی‏ هایی که از خود فرد گرفته می‏شوند، استفاده از کلاژن که آن هم از خود فرد گرفته می ‏شود و یا حتی بسیاری از جراحی ‏های دیگر اشاره کرد. از طرف دیگر اگر فردی به استفاده بسیار زیاد از سیگار عادت دارد و یا فرم صورت او طبق نظر پزشک برای این جراحی مناسب نیست بهتر است از روش‏ های دیگر استفاده کند.

پیش از انجام لیفت سانترال لب چه کارهایی لازم است؟

اگر شما قصد انجام عمل لیفت سانترال لب دارید در ابتدا لازم است تا با جراح پلاستیک خود مشورت کنید و مطمئن شوید که این روش برای شما ایمن خواهد بود. هدف هر فرد برای انجام جراحی بسیار مهم است. همانطور که در بالا گفته شد این روش جراحی به هیچ عنوان در اطراف لب تغییری ایجاد نمی کند پس اگر شما قصد دارید در کناره های لب خود تغییری ایجاد کنید به عنوان مثال قسمت های کناری لب را به بالا بکشید این جراحی نیازهای شما را برطرف نخواهد کرد و پزشک به شما روش های دیگر مانند جراحی دیاموند را پیشنهاد می دهد.

شاید بسیاری از افراد به علت اینکه قرار است در صورت آنها بخیه ایجاد شود نگران هستند ولی باید توجه داشت این بخیه ها در مدت زمان کوتاهی از بین می‏روند و جای بسیار کمرنگی از خود باقی می گذارند. با این حال روش‏ های زیادی برای لیفت لب بدون بخیه وجود دارد که می ‏توان جایگزین لیفت سانترال لب کرد.

یک نمونه از تغییر ایجاد شده پس از لیفت سانترال لب

اگر تصمیم شما برای انجام این جراحی قطعی است در ابتدا لازم است تا از مصرف برخی داروها پیش از جراحی خودداری کنید. پزشک لیست داروهای ممنوعه را برای شما معین می‏ کند.  پیش از انجام عمل حداقل به مدت دو روز سیگار نکشید. از آرایش کردن محل جراحی بپرهیزید و اگر حساسیت خاصی دارید حتما به پزشک خود انتقال دهید.

مراقبت های بعد از عمل لیفت سانترال لب

پس از جراحی لازم است تا چند روز از کمپرس یخ استفاده شود و غذاهایی که نرم هستند بخورید تا به لب هیچ گونه فشار اضافه وارد نشود. تا 72 ساعت آرایش نکنید و اجازه دهید تا جای زخم بدون تماس با هیچ ماده‏ی خارجی بسته شود. ورزش سخت نکنید و طبق تجویز پزشک از مسکن ‏ها برای تسکین درد خود استفاده کنید. در مجموع بیشتر بیماران پس از یک یا دو روز به فعالیت های روزانه خود بازمی گردند.

 

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

لیپوساکشن راهی برای کاهش سریع وزن اضافی در آن نواحی سرسخت است. معمولاً لیپوساکشن روی شکم، پهلو، پشت و ران انجام می شود. اگرچه لیپوساکشن به کاهش وزن کمک می کند، اما راه حلی برای کاهش وزن نیست. با انجام لیپوساکشن به حذف چربی از نواحی سرسخت که به سختی از بین می رود، کمک...

جراحی اصلاح زاویه و فرم گردن

با افزایش سن تغییراتی در تمام قسمت‌های بدن ایجاد می‌شود، این تغییرات در ناحیه صورت و گردن که معمولاُ پوشیده نیستند بیشتر نمایان می‌شود. تغییرات پیری گردن همزمان با تغییرات پیری صورت می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس افراد شود، مشکلات گردن که عمدتاً با افزایش سن ایجاد...

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *