جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا همان تامی تاک، یک عمل جراحی زیبایی است که با از بین بردن چربی و پوست اضافی به صاف کردن شکم کمک می کند.

همچنین ماهیچه را محکم می کند. بهترین نامزدهای جراحی زیبایی شکم افراد غیر سیگاری هستند که از نظر جسمی خوب و با وزن پایدار هستند. آنها همچنین دارای پوسته های چربی یا پوست شل هستند که به خوبی به رژیم و ورزش پاسخ نداده اند.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یک روش مناسب برای افراد کمی چاق است که خاصیت ارتجاعی در پوست خود را از دست داده اند و برای خانم هایی که پوست و ماهیچه های آنها به علت بارداری کشیده شده است، زنانی که قصد دارند فرزندان بیشتری داشته باشند یا هرکسی که قصد از دست دادن مقدار قابل توجهی وزن دارد ، باید قبل از انجام جراحی شکمی منتظر بمانند. بسیاری از بیماران بعد از بارداری یا جراحی چاقی ، تحت عمل جراحی زیبایی شکم قرار می گیرند.

ابدومینوپلاستی جزئی

مینی ابدومینوپلاستی یا مینی جراحی زیبایی شکم یک روش کم تهاجمی با برش های کوتاه تر انجام می شود. این ایده آل برای آن دسته از بیمارانی است که فقط درقسمت تحتانی شکم چربی دارند. این عمل باعث ایجاد زخم و زمان بهبودی کمتری می شود.

بخوانید  مراحل جراحی زیبایی شکم

روش جراحی زیبایی شکم

در طی عمل ابدومینوپلاستی ، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. دو برش ساخته می شود: یکی از استخوان لگن از یک طرف به استخوان ران در طرف دیگر بدن ، نزدیک به ناحیه زیر شکمی ، دیگری برش در اطراف ناف. پوست از عضلات شکم جدا خواهد شد. ماهیچه های شکمی سپس به سمت یکدیگر کشیده شده و در ناحیه  پهلو و شکم محکم تر در جای خود قرار می گیرند. فلوپ جدا شده پوست روی عضلات تازه سفت شده، کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود. ناف به جایی منتقل می شود که به نظر طبیعی می رسد. برش ها بسته شده و پانسمان استریل بر روی منطقه اعمال می شود. عمل جراحی زیبایی شکم می تواند از دو تا پنج ساعت طول بکشد.

دکتر ثنایی با استفاده از تکنیک های مدرن برای انجام جراحی های زیبایی با بی حسی موضعی از روش مخصوصی استفاده می نماید تا در حین جراحی بتواند نتیجه بهتری بگیرد و بیمار نیز در این جراحی کمترین عارضه را داشته باشد.

بخوانید  ابدومینوپلاستی

بهبود بعد از جراحی زیبایی شکم 

ممکن است یک لوله موقت در زیر پوست قرار گیرد تا مایعات اضافی از محل جراحی خارج شود. یک لباس مخصوص (گن) در طول دوره نقاهت پوشیده می شود. بهبودی از دو هفته تا دو ماه با توجه به میزان جراحی متفاوت است. در این مدت بیماران باید از فعالیت شدید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنند. با اجازه پزشک خود ، بیمار ممکن است بعد از یک یا دو هفته به کار خود برگردد.

نتایج جراحی زیبایی شکم

بلافاصله یک منطقه صاف تر ومحکم تر از شکم مشاهده می شود. تا زمانی که بیمار وزن خود را با یک رژیم متعادل حفظ کند و ورزش منظم  داشته باشد، ابدومینوپلاستی نتایج طولانی مدت را به همراه خواهد داشت.

انجام تمامی جراحی های زیبایی با بی حسی موضعی نیز از جمله خدمات و سرویس هایی است که فقط تیم جراحی خانم دکتر افسانه ثنایی در اختیار افراد خواستار جراحی های زیبایی شکم هستند، می گذارد. انجام این روش بی حسی و جراحی زیبایی تقریبا برای تمامی افراد نیز موثر است. دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

خطرات

در کنار خطرات معمول مرتبط با جراحی و بیهوشی ، خطرات ناشی از جراحی شکمی شامل موارد زیر است:

 • عدم تقارن
 • زخم
 • پوست شل
 • عفونت در پوست
 • نتایج ضعیف
بخوانید  تزریق چربی به دست ها

بیمارانی که قبل از عمل جراحی شکم انجام داده اند ، ممکن است دریابند که زخم های آنها بزرگ شده ، کشیده شده یا قابل توجه تر است. تجدید نظر در اسکار ممکن است نگرانی های آنها را برطرف کرده و نتایج را به حداقل برساند.

زیرا مدت زمان زیادی لازم است تا جای اسکار ایجاد شده به دلیل جراحی از بین برود ولی به دلیل ایجاد این برش ها در جای مخصوص میزان بسیار کمی قابل رویت می باشد.

https://www.verywellhealth.com/tummy-tuck-surgery-what-you-need-to-know-2709990

پیکرتراشی

افراد زیادی هستند که با داشتن اندامی متناسب باز هم خواهان زیبایی در اندام های خود بوده و ..

ادامه مطلب 

پیکر تراشی

عمل لیپوماتیک

اسم صحیح لیپوماتیک(PAL) می باشد.یعنی یک نوع لیپوساکشن که با کمک ارتعاشات انجام می شود.

ادامه مطلب 

عمل لیپوماتیک

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

همه افراد که دارای شکمی بد فرم هستند نیز به دنبال راهی هستند تا شکم صاف ..

ادامه مطلب 

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

برچسب ها:

2 thoughts on “جراحی زیبایی شکم

 1. mahdie - ژانویه 18, 2020 در 7:39 ق.ظ

  سلام ، من چند جا برای این عمل پرسیدم و میگن بعد از چند ماه چربی ها برمی گرده ، درسته ؟ چی کار باید بکنیم برنگرده من قصد انجام این جراحی رو دارم و می خوام که هزینشو بدونم

  پاسخ
  • drsanaee - ژانویه 23, 2020 در 5:48 ق.ظ

   هر جراحی زیبایی نیاز به مراقبت دارد. بعد از جراحی شکم هم باید به ورزش و سبد غذایی مصرفی اهمیت داد. اگر تمام موارد درست انجام شود احتمال بازگشت بافت های چربی بعد از عمل به حداقل می رسد.

   پاسخ

پاسخ

هشت − 4 =

Call Now Button