(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

همه افراد که دارای شکمی بد فرم هستند نیز به دنبال راهی هستند تا شکم صاف و یک دستی را داشته باشند حتی افرادی که اضافه وزن ندارند و دارای اندام خوبی هستند، می خواهند داشتن شکمی صاف و یکدست را تجربه نمایند.

علل زیادی وجود  دارد که فرد حالت عادی، محکم و زیبای شکم خود را از دست می دهد.رایج ترین دلایل انجام جراحی زیبایی شکم عبارتند از :

  • سالخوردگی
  • وراثت
  • زایمان
  • جراحی های قبلی
  • تغییرات عمده در وزن بدن

جراحی زیبایی شکم

در طی مراحل جراحی شکم، چربی ها و پوست اضافی توسط متخصص جراح پلاستیک برداشته می شود. همچنین عضلات شکم که به دلیل وجود چربی ضعیف و یا از یکدیگر فاصله گرفته اند نیز تنظیم می شوند و این عمل باعث می شود تا شکم  کوچتر شود. پس از ترمیم زخم های شکمی که ایجاد شده، فرد از داشتن شکمی صاف و یک دست و همچنین متناسب با دیگر اعضای بدن خود لذت خواهد برد. به دلیل در حین انجام این جراحی میزانی از وزن فرد با توجه به چربی برداشته شده نیز کاهش پیدا می کند.

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

 

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

برخی از خانم ها با وجود انجام ورزش، رژیم سالم و داشتن تناسب اندامی مطلوب ولی دارای شکم و پوست نرمی بوده که این باعث آزارشان می شود. خانم های بسیار زیادی بعد از انجام زایمان و با داشتن رژیم زندگی سالم به دلیل داشتن شکم و پهلوی نامتعارف به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کرده اند تا این موارد را بر طرف نمایند تا به زیبایی قبلی اندام هایشان برسند.

در این گروه از بانوان عزیز وجود چربی های زیاد علت بر هم خوردی تناسب اندام هایشان نشده انست، بلکه به دلیل کشش درعضلات شکمی در زمان حاملگی به برخی از این عضلات آسیب وارد شده و نمی توانند به حالت اولیه خود قبل از بارداری برگردند. همچنین پوست در این نواحی کشش پیدا کرده است که نیاز به انجام جراحی زیبایی شکم است.

به همین دلیل متخصصان جراحی پلاستیک توصیه می کنند علاوه بر داشتن رژیم و ورزش سالم فرد باید اقدام به جراحی زیبایی شکم نماید زیرا بافت ها و عضلات کارایی سابق خود را تا حدودی از دست داده اند و با انجام جراحی شکم می تواند با این آسیب را تا حدود زیادی جبران نمود.

دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک شکم ، سینه و لیپوماتیک با بهره گیری از  تکنیک های بروز و نوین به انجام جراحی های پلاستیک بدن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

در جراحی زیبایی شکم و در خانم هایی که زایمان انجام داده اند و افرادی که به دلایل دیگر می خواهند جراحی را انجام دهند، تفاوت هایی وجود دارد.

در خانم هایی که بارداری را تجربه کرده اند و می خواهند این جراحی را  انجام دهند، جراح ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک فقط اقدام به بازسازی عضلات جدا شده که در طول مدت بارداری آسیب و یا کشش پیدا کرده اند، برش نسبتا کوچکی در جای برش زایمان سرازین زده می شود، این برش به اندازه کوچک خواهد بود که دوره بهبود کوتاهی داشته باشد و فرد سریع تر به فعالیت های روزانه خود بازگردد. مگر آنکه شرایط خاصی داشته باشد.

جراحی زیبایی شکم چگونه انجام می شود؟

جراح پلاستیک با ایجاد برشی 10 الی 15 سانتی متری در محل مورد نیاز و در زیر شکم به عضلات زیر شکمی و زیر ناف دسترسی پیدا می کند. با ایجاد برش های زیر پوستی و خارج کردن چربی های زیر پوستی اقدام به اصلاح فرم شکم می نماید. خانم هایی که دارای برش زایمان سزارین هستند در همان بخش برش داده می شود ولی در صورت عدم برش، برش ها به گونه ای زده می شود که کمتر دیده شود و زود التیام یابد.

جراح پلاستیک در زمان انجام جراحی زیبایی شکم، موقعیت ناف را در نظر می گیرد. در صورتی که خانمی از فتق ناف نیز احساس ناراحتی می کند، می توان در همان جراحی آن را بر طرف نمود.

انجام جراحی زیبایی شکم همچنین باعث ایجاد کمر و پهلویی باریک تر می شود.

خانم هایی که در حال برنامه ریزی برای بارداری هستند باید عمل جراحی زیبایی شکم خود را به بعد از زایمان موکول کنند. اگرچه در جراحی زیبایی شکم حذف کشش پوستی و عضله ای نداریم ولی تا حدودی محدود می شود.

نکات مهم

بعد از انجام جراحی زیبایی شکم به مدت 2 الی 3 هفته وجود تورم و کبودی نرمال است و بعد از گذشت این مدت سوزش و تورم کاهش پیدا می کند.

برش هایی که برای انجام جراحی زده شده است تا یکسال بعد از جراحی کاملا التیام پیدا می کند و از بین می رود.

https://clinicus.lt/en/service/body-contour-surgeries/abdominal-plastic-surgery/

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =

تماس با دکتر ثنایی