(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

ابدومینوپلاستی، یکی از شایع ترین روش های زیبایی در طی چندین دهه اخیر است که تحول عظیمی در عرصه جراحی پلاستیک و زیبایی به وجود آورده است. افزایش روز افزون متقاضیان انجام این نوع از عمل جراحی زیبایی ، توانسته آن را به شکل چشم گیری محبوب کند.

خانم های که زایمان را تجربه کرده اند، به استقبال چنین جراحی می روند، زیرا شکمی تخت و زیبایی که توقع دارند را برای شان به ارمغان می آورد.

*توجه داشته باشید: برای انجام این نوع عمل جراحی ابتدا باید اطلاعات و آموزش های لازم را دریافت کنید و به درستی تصمیم بر انجام آن بگیرید.

ابدومینوپلاستی در مقابل پانیکولکتومی

پانیکولکتومی یک روش جراحی برای برداشتن پوست و بافت اضافی از قسمت تحتانی شکم است. برخلاف ابدومینوپلاستی، پانیکولکتومی عضلات شکم را سفت نمی کند تا ظاهری زیباتر داشته باشد.

ابدومینوپلاستی در مقابل لیپوساکشن

این دو روش، با وجود متمایز بودن از یکدیگر، اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند و نتایج بسیار متفاوتی به شما خواهند داد. زمان نقاهت برای ابدومینوپلاستی بیشتر از لیپوساکشن به دلیل سفت شدن عضلات شکم با جراحی است.

آیا لیپوساکشن به طور کامل بر حذف چربی تمرکز دارد؟

از ناحیه انتخاب شده بدن لیپوساکشن به ویژه زمانی که روی نواحی مورد نظر بدن که در آن پوست کاملاً سفت و کشسان است، مانند باسن، تمرکز می‌کند. لیپوساکشن را می توان در نواحی دیگر بدن مانند شکم، ران، بازو و باسن نیز انجام داد. توجه به این نکته ضروری است که با افزایش سن و بارداری، پوست معده به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و پس از برداشتن چربی، پوست اضافی ایجاد می شود زیرا نمی تواند به جای خود بازگردد.

برای بیماران معمول است که برای برداشتن این پوست اضافی، روش لیپوساکشن و سپس ابدومینوپلاستی را انتخاب می کنند و پس از آن نیاز به جراحی زیبایی شکم دارید. ماهیت کمتر عمل لیپوساکشن در مقایسه با ابدومینوپلاستی، به این معنی است که زمان جراحی کوتاهتر است و بعید است که نیازی به اقامت در بیمارستان داشته باشید.

آیا مردان می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

بسیاری از مردان نیز عمل جراحی ابدومینوپلاستی را انتخاب می‌کنند، زیرا درست مانند زنان، پس از کاهش وزن، پوست‌های اضافی شل زیادی پیدا می‌کنند و مایلند آن را از بین ببرند. اگر به دنبال شکمی صاف تر و صاف تر و دور کمر کوتاه تر هستید، ابدومینوپلاستی می تواند راه حل مناسبی باشد. داشتن شکم منحنی تر، می تواند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی افزایش دهد و از نظر فیزیکی فیزیک بدنی را که هنگام کاهش وزن به دنبال آن بوده اید، ارائه دهد.

آیا در صورت داشتن فرزند با سزارین می توان ابدومینوپلاستی را انجام داد؟

بله، با این حال ما قویاً توصیه می کنیم که عمل ابدومینوپلاستی را پس از زایمان به تعویق بیندازید. پوست روی شکم شما به طور گسترده ای کشیده شده است، به این معنی که برای یک جراح زیبایی تعیین اینکه چقدر ماهیچه ها و پوست شکم را سفت کند تا به نتایج دلخواه شما برسد مشکل ساز خواهد بود. علاوه بر این، باید به حالت ارتجاعی پوست خود زمان بدهید تا پوست شما تا جایی که به طور طبیعی ممکن است به جای خود برگردد، سپس تصمیم بگیرید که آیا مایل به انجام این جراحی هستید یا خیر بسته به احساسی که در مورد اندام پس از زایمان خود دارید یا خیر.

پس از عمل ابدومینوپلاستی، حداقل به چند هفته برای بهبودی نیاز دارید و حرکات بدنی شما بسیار محدود می شود، بنابراین مراقبت از نوزاد بسیار دشوار خواهد بود. علاوه بر این، مهم است که توجه داشته باشید که بیهوشی گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد عوارض در هنگام شیردهی شود.

آیا ابدومینوپلاستی مانع از زایمان من با سزارین در آینده می شود؟

اگرچه میدانیم روند زندگی گاهی اوقات می تواند غیرمنتظره باشد و طبق برنامه پیش نرویم. بارداری های بعدی بعد از ابدومینوپلاستی کاملا بی خطر است، اما در نهایت حداقل برخی از نتایج جراحی شما را خنثی می کند زیرا پوست شما کشیده شده و عضلات شکم از هم جدا شده اند به این معنی که ممکن است بخواهید یک عمل ثانویه انجام دهید.

آیا ابدومینوپلاستی می تواند ترک های پوستی را از بین ببرد؟

ترک‌های پوستی در اثر کشیدگی یا کوچک شدن پوست در مدت زمان کوتاهی ظاهر می‌شوند و می‌توانند علت خودآگاهی برخی افراد باشند. ترک‌های پوستی فقط زنان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند، بلکه مردان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند، زیرا می‌توانند در نتیجه افزایش وزن قابل توجه و همچنین بارداری باشند. جراحی ابدومینوپلاستی بسته به نوع محل قرارگیری آنها می تواند به حذف علائم کشش کمک کند. اگر در زیر ناف قرار گیرند، معمولاً می توان آنها را به عنوان بخشی از جراحی برداشت. هر گونه رد بالای ناف در جای خود باقی می ماند اما ممکن است با سفت شدن پوست به عنوان بخشی از عمل ابدومینوپلاستی کمتر قابل توجه باشد.

دکتر افسانه ثنایی_ جراح پلاستیک در تهران
دکتر افسانه ثنایی_ جراح پلاستیک در تهران

جراحی ابدومینوپلاستی شکم

ابدومینوپلاستی که تحت عنوان تامی تاک نیز شناخته می شود، در این عمل جراحی روشی است که با از بین بردن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره شکم ، شکم را صاف می کند.

ابدومینوپلاستی می تواند دو گونه انجام شود:

 • ابدومینوپلاستی کامل یا تامی تاک
 • ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تاک که جراحی کم تهاجم تر و با برش های کوچک تر است، بالطبع؛ دوره ی نقاهت کوتاه تری نیز دارد.

چه کسانی کاندیدای عمل جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

انجام این عمل برای کسانی که از آسیب های شکمی مانند تروما رنج می برند، کسانی که دچار حفره های شکمی هستند، از سوی متخصص تجویز می گردد. هم چنین خانم های که زایمان را تجربه کرده اند برای بازسازی سلولیت های پوستی و کاهش سایز شکم از جراحی ابدومینوپلاستی استفاده می کنند.

مزایای ابدومینوپلاستی

مزایا جراحی شکم نسبت به دیگر روش های کاهش وزن عبارتند از:

 • بازسازی پوست
 • لیفت پوست
 • به سرعت چربی های اضافه را از بین می برد.
 • نسبت به دیگر روش های کاهش چربی، کمترین عارضه و بیشترین بازدهی را دارد.
 • برای ترمیم آسیب های شکمی یا تروما
 • عضلات ضعیف شده را تقویت می کند.
 • عملکرد مثانه را بهبود می بخشد.
 • خارش، سوزش و قارچ های پوستی را از بین می برد.
 • اصلاح فرم شکم و لگن
 • نتیجه ابدومینوپلاستی به طور دائمی است. (البته با حفظ رژیم غذایی سالم و فعالیت های جسمانی)
 • باعث می شود زیبا و جذاب به نظر برسید.
نتیجه عمل ابدومینوپلاستی
نتیجه عمل ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی

 • اگر سابقه ی بیماری خاصی داشتید حتما جراح پلاستیک را مطلع کنید.
 • اگر از نسخه دارویی خاصی تبعیت می کنید با پزشک خود در میان بگذارید.
 • حداقل دو هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات، مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر خودداری کنید.
 • در روز عمل حتماٌ یک نفر را به عنوان حامی به همراه داشته باشید تا بعد از عمل بتواند به شما کمک کند.
 • از متخصص و جراح خود در مورد عمل جراحی ابدومینوپلاستی مشاوره دریافت کنید.
 • بهترین دکتر جراح ابدومینوپلاستی را انتخاب کنید.

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

پس از عمل جراحی به شما دستورالعمل های خاصی در مورد داروها، رژیم غذایی، فعالیت و مراقبت از محل جراحی شده داده می شود.

این اطلاعات بسیار مهم است و باید آن را رعایت کنید تا خدای ناکرده دچار عارضه ایی نشوید، هم چنین تا مدت ها بعد از عمل به طور مداوم تحت نظر پزشک خود باشید تا در مورد بهبودی کامل اطمینان حاصل شود.

 • البته مصرف مواد مغذی و حاوی پروتئین می تواند روند بهبودی را سرعت بخشد.

با رعایت نکات ذکر شده می توان حداکثر پس از 4 هفته، به حالت عادی خود برگردید و زندگی روزمره خود را از سر بگیرید.

عوارض ابدومینوپلاستی شکم

ابدومینوپلاستی مانند، هر عمل جراحی دیگری می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد، از جمله، این عوارض می توان به

 • بی حسی
 • خستگی مداوم
 • کبودی
 • اختلال در گردش خون
 • افزایش احتمال ابتلا به دیابت
 • واکنش و حساسیت به داروهای بیهوشی
 • تغییر در رنگ پوست
 • تورم
 • کند بودن روند بهبودی
 • خون ریزی
 • عفونت
 • پارگی بخیه

جای زخم ابدومینوپلاستی

بیماران اغلب متوجه هستند که جای زخم ابدومینوپلاستی ممکن است در طول 3 ماه اول و با بهبودی بدتر شود، این بسیار طبیعی است. ممکن است تا یک سال طول بکشد تا جای زخم شما کاملا برطرف شود و رنگ آن روشن شود. در حالی که جای زخم ها هرگز به طور کامل ناپدید نمی شوند، باید بتوان جای زخم ها را با لباس های خود پنهان کرد و از روغن های درمانی خاصی استفاده کرد.

خطرات جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

تمام روش های جراحی پلاستیک، از جمله جراحی ابدومینوپلاستی، خطراتی دارد. عوارض نادر هستند، اما ممکن است رخ دهند، بنابراین مهم است که از خطرات احتمالی آگاه باشید.

عوارض بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی شامل عفونت های باکتریایی و لخته شدن خون است. چنین عفونت هایی را می توان با ترکیبی از زهکشی و آنتی بیوتیک ها درمان کرد، اما به احتمال زیاد باید تا زمانی که کاملاً خوب شوید در بیمارستان بمانید. با فعال بودن در اسرع وقت پس از جراحی می توان خطر لخته شدن خون را به حداقل رساند.

عوارضی نیز ممکن است در اثر بیهوشی ایجاد شود، این موارد در مشاوره اولیه با شما در میان گذاشته خواهد شد. اگر از قبل از واکنش بدی نسبت به داروی بیهوشی آگاه هستید، لطفاً در اولین فرصت به ما اطلاع دهید.

عوارض جراحی زیبایی شکم
عوارض جراحی زیبایی شکم

اهمیت انتخاب بهترین دکتر جراح ابدومینوپلاستی

انتخاب بهترین دکتر جراح ابدومینوپلاستی به حدی اهمیت دارد، که اگر شما برای چنین عملی  بهترین جراح را انتخاب نکنید، می تواند برای تان حامل خسارات جبران ناپذیری باشد هم چنین زیبایی و سلامتی تان به خطر می افتد.

در انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی باید به فاکتورهای مانند: تعداد عمل های موفقیت آمیز، بررسی سوابق پژوهشی، میزان تجربه بنا بر سال های سابقه کار، توجه کرد.

اگر بهترین جراح پلاستیک را برای عمل ابدومینوپلاستی انتخاب کنید؛ میزان چشم گیری از خطرات و عوارض احتمالی که در متن فوق به آن اشاره شد، کاسته می شود.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یک روش جراحی است که به کاهش حجم سینه می‌پردازید در این روش بخشی از چربی‌های اضافه به همراه بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می‌شود تا سینه به اندازه و شکل دلخواه فرد تبدیل شود. دلایل انجام ماموپلاستی با اینکه سینه‌های بزرگ ممکن است...

بهترین جراح زیبایی پلک در تهران

مهم ترین عامل در زیبایی چشم‌ها، زیبایی پلک می‌باشد. پلک و اطراف چشم تحت تاثیر عوامل مختلفی ممکن است زیبایی و شادابی دوران جوانی خود را از دست بدهد، برخی از این عوامل عبارتند از: افزایش سن و عوارض ناشی از بالا رفتن سن مانند ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم گود افتادگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *