(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / مراحل انجام جراحی براکیوپلاستی یا لیفت بازو چگونه است؟

مراحل انجام جراحی براکیوپلاستی یا لیفت بازو چگونه است؟

براکیوپلاستی عبارت تخصصی است که برای عمل لیفت بازو استفاده می شود و در واقع منظور از این عبارت یعنی جراحی ترمیمی بازو است. به عبارتی دیگر لیفت بازو یا براکیوپلاستی، یک عمل جراحی است که پوست شل و افتاده را در قسمت پایین پوست برداشته می شود. هدف از انجام لیفت بازو این است که شکل ظاهری بازو با بقیه بدن تناسب ایجاد شود. جراحی بازو معمولا زمانی انجام می شود افتادگی یا شل شدگی بازو به رژیم غذایی یا ورزش پاسخ ندهد. افراد لاغر و چاق می توانند کاندید جراحی لیفت بازو شوند. افزایش سن می تواند باعث افتادگی پوست شود، اما افراد جوان تر نیز ممکن است به دلیل ژنتیک یا کاهش وزن اخیر به دنبال انجام جراحی براکیوپلاستی باشند.

در ادامه توضیحات خانم دکتر افسانه ثنایی را در رابطه با جراحی براکیوپلاستی را بشنوید.

در افرادی که با کاهش وزن شدید، پوست زیر بازویشان شل و آویزان می شود، با انجام جراحی لیفت بازو، پوست های اضافی برداشته می شود و به دنبال آن با روش جراحی پلاستیک ترمیم می شود.

لیپوماتیک یا جراحی براکیوپلاستی

سوالی که افراد از خانم دکترثنایی در خصوص لیفت بازو می پرسند این است که لیپوماتیک بازو انجام دهیم یا براکیوپلاستی؟

جراحی لیفت بازو
عمل بازو

اساسا لیپوماتیک یک دستگاهی است که جراح پلاستیک با کمک آن چربی های اضافی پوست را بیرون می کشد. انجام لیپوماتیک تا حدودی باعث جمع شدن پوست نیز می شود.
پس در مواردی که شلی خفیف تا متوسط در بازو افراد وجود دارد که پوست ظاهر نسبتا سالمی دارد، لیپوماتیک برای کوچک کردن و جمع کردن پوست بازو کافی است.
ولی در افتادگی شدید پوست بازو، نتیجه جمع شدن پوست با لیپوماتیک قابل قبول نیست و باید همزمان براکیوپلاستی یا همان جراحی باز برای بازو نیز انجام شود.

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت بازو

عمل براکیوپلاستی مختص مردان و زنانی است که در ناحیه زیر بغل یا بازو دچار افتادگی پوست می شوند و نمی توانند آنها را از طریق ورزش اصلاح کنند. ماهیچه ها می توانند سفت شوند. اکثر افرادی که با این مشکل روبرو می شوند کاهش قابل توجهی در وزن خود تجربه کرده اند. برخی دیگر به دلیل افزایش سن، تغییراتی در قابلیت ارتجاعی پوست خود مشاهده می کنند. افرادی که به دنبال عمل لیفت بازو هستند باید نسبت به ساختار بدن و قد خود دارای وزن ثابت بدن باشند. همه کاندیداهای این عمل باید قبل از تصمیم به انجام جراحی براکیوپلاستی از سلامت کامل برخوردار باشند.

در طول جلسه مشاوره جراحی لیفت بازو چه انتظاری باید داشت؟

جراح پلاستیک معمولا یک معاینه کامل انجام می دهد و پس از ارزیابی کیفیت پوست، شکل طبیعی بازو ، نوع بدن و اهداف زیبایی، می تواند ارزیابی کند که کدام تکنیک برای شما بیشتر مفید است. این نیز برای اطمینان از سلامت کامل شما برای انجام یک عمل جراحی است. او تصاویر قبل و بعد از بیماران قبلی خود را با انواع بدن مشابه که تحت یک روش مشابه قرار گرفته اند به شما نشان می دهد. نتایج از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما این به شما این ایده را می دهد که چه چیزی می توانید انتظار داشته باشید. در این زمان نیز می توان در مورد هزینه جراحی لیفت بازو نیز صحبت کرد.

جراحی براکیوپلاستی با بیهوشی انجام می شود یا بی حسی؟

لیفت بازو را می توان با بی هوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی انجام داد. دکتر افسانه ثنایی صرفا برای افرادی که کاندید جراحی براکیوپلاستی هستند نیز با بی حسی موضعی این جراحی زیبایی را انجام می دهند. به دین ترتیب دیگر خطرات عوارض بی هوشی را دیگر نخواهیم داشت و نگرانی برای عمل وجود ندارد.

اما در اغلب موارد این روش با دوز مناسب بیهوشی آغاز می شود و سپس محل برش روی بازوها مشخص می شود. نوع بیهوشی در نظر گرفته شده به سلامتی، ترجیحات شخصی و توصیه پزشک بستگی دارد.

نحوه جراحی لیفت بازو

بسته به تکنیک انجام شده، عمل براکیوپلاستی معمولاً بین 1-2 ساعت به طول می انجامد. این عمل به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی یا عمومی انجام می شود. در برخی موارد، اگر این عمل با لیپوساکشن همراه شود، نتایج تا حد زیادی رضایت بخش خواهد بود. اگرچه تکنیک های جراحی متفاوت است، اما مراحل اساسی این جراحی یکسان است.

پس از بیهوشی یا بی حسی، برشی در ناحیه زیر بغل ایجاد می شود. با ایجاد برش در زیر بغل، این زخم به سختی قابل مشاهده خواهد بود. برای یک جراحی براکیوپلاستی استاندارد، برش از آرنج تا زیر بغل انجام می شود، مقدار مناسب چربی و پوست برداشته می شود و پوست بخیه می شود. کسانی که مقدار زیادی پوست اضافی دارند، چربی، بافت و پوست به طور متناسب از آرنج به طرف سینه برداشته می شود.

بدون توجه به تکنیک، همیشه یک زخم در زیر بغل وجود دارد، اما میزان زخم بازو در روش های مختلف متفاوت خواهد بود. روش های پیچیده تر به معنی زخم های بیشتر است.

جراحی لیفت بازو به چند روش انجام می شود؟

عمل لیفت بازو به دو صورت انجام می شود:

براکیوپلاستی نوع اول زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد فقط نیاز به لیفت بازو دارد و نوع بعدی زمانی است مه فرد لیفت بازو همزمان با لیفت زیر بغل نیاز دارد.
در هر یک از این دو نوع لیفت بازو، برش جراحی تا حدودی با یکدیگر متفاوت است.

دوره نقاهت بعد از جراحی براکیوپلاستی

هر دو بازوی در یک بانداژ محکم پیچیده می شوند. این کار میزان تورم را کاهش می دهد. برای جذب مایعات اضافی ممکن است لازم باشد پزشک از درن استفاده کند. بی حسی خفیف یا سوزن سوزن شدن در یکی دو هفته اول طبیعی است و با گذشت زمان فروکش می کند. در صورت لزوم، دکتر ثنایی برای شما داروهای ضد درد و داروهای ضد تهوع تجویز می کند. شما باید داروها را طبق دستورالعمل مصرف کنید.

در هفته اول بعد از عمل، دوش نگیرید. درن و بانداژ معمولاً در هفته اول طی مراجعه به پزشک برداشته می شوند. در قرار ملاقات بعدی، جراح میزان بهبودی شما را ارزیابی کرده و دستورالعمل هایی را ارائه می کند. فعالیت های عادی را می توانید 3-7 روز پس از قرار ملاقات از سر بگیرید. حدود 6 هفته از انجام کارهای سنگین و فعالیت های سنگین خودداری کنید.

محل اسکار در جراحی براکیوپلاستی

اگر از تکنیک های صحیحی برای انجام جراحی و ترمیم بخیه استفاده شود، جای بخیه ها به صورت یک خط باریک که بعد از یک الی دو سال در افراد خوش زخم به خوبی محو می شود.

همیشه بیمارانی که شلی و افتادگی بازو دارند، برایشان این سوال مطرح است که این جای بخیه که بعد از عمل معمولا در معرض دید می باشد، در زمان پوشیدن لباس های باز، بازو به خوبی دیده می شود، منظره ی بدی را جلوه نمی دهد؟
خانم دکتر ثنایی در پاسخ به این دوستان می گویند که اصلا جای نگرانی ندارد و باقی ماندن یک جای بخیه خوب خیلی بهتر از این است که یک بازوی بزرگ و شل داشته باشند.

مراقبت های بعد از براکیوپلاستی

  • 2 الی 3 روز بعد از جراحی استراحت در خانه کافی است.
  • جراحی نیمه تهاجمی است و جراحی سنگینی محسوب نمی شود.
  • درد بعد از جراحی تقریبا وجود ندارد.
  • شب عمل جراحی فرد بعد از نظر جراح مرخص می شود.
  • پوشیدن گن بازو به مدت 20 روز کافی است.
  • 2 الی 3 هفته محل زخم پانسمان می شود.
  • به مدت یک هفته از جراحی بهتر است که محل عمل آب نخورد.
  • به مدت 6 ماه باید از ورزش های مربوط به بالاتنه اجتناب شود.
  • انجام فعالیت های روزانه و سبک بلامانع می باشد.

توصیه های مربوط به براکیوپلاستی

خانم دکتر ثنایی، جراح پلاستیک و زیبایی در خصوص این جراحی توصیه هایی را به شرح ذیل ارائه می دهند:
توصیه می شود که در صورتی که بهترین جراح پلاستیک را می شناسید و از تبحر و تجربه او آگاه هستید این جراحی را حتما نزد او انجام دهید.
نتیجه جراحی بستگی خیلی زیادی به این دارد که جراح زیبایی تان از تکنیک صحیح استفاده نماید و بخیه های مناسبی را بزند.

نتایج بدست آمده از جراحی لیفت بازو

اکثر بیماران تحت عمل جراحی براکیوپلاستی از نتایج خود راضی هستند و اعتماد به نفس آنها افزایش پیدا می کند زیرا قادرند پیراهن های آستین کوتاه و پیراهن های آستین کوتاه بپوشند تا بازوهای آنها مشخص شود. نتایج بهبود یافته را می توان بلافاصله پس از عمل مشاهده کرد، اگرچه مقداری تورم وجود خواهد داشت. نتایج نهایی را می توان در کمتر از 3 ماه مشاهده کرد. نتایج تا زمانی که شما یک شیوه زندگی سالم را حفظ کنید باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید لیفت بازو نمی تواند از افتادگی طبیعی پوست که به دلیل افزایش سن جلوگیری کند.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت سانترال لب یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر لبها انجام می‌شود. این جراحی معمولاً به منظور کاهش چین و چروک‌های اطراف لب، افزایش حجم لبها، بهبود فاصله لب و بینی و ایجاد لب‌های جوانتر و پرتر است. در این مقاله هر اطلاعاتی که در خصوص جراحی...

امکان عمل همزمان ابدومینوپلاستی و لیفت سینه وجود دارد؟

امکان عمل همزمان ابدومینوپلاستی و لیفت سینه وجود دارد؟

عمل همزمان ابدومینوپلاستی و لیفت سینه را می توان با تکنیک های مخصوص تنها در یک جلسه برای متقاضیانی که تمایل دارند به زیبایی و جذابیت بیشتری در اندامشان برسند…

مزایا و معایب جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

مزایا و معایب جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

مزایا و معایب کوچک کردن سینه، باعث شده بسیاری از زنان به انجام این جراحی تمایل نشان دهند. مزایای این عمل برای بانوانی که سینه‌های بسیار بزرگ دارند و این مسئله باعث به وجود آمدن درد در گردن و کمر آنها می‌شود، بسیار زیاد است. زیرا به کمک این عمل می‌توانند دردهای خود را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *