(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / انواع پروتز سینه را بشناسید
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

انواع پروتز سینه را بشناسید

انواع پروتز سینه بر اساس جنس و فرم، اندازه و … دسته بندی می‌شوند. پزشک متخصص پلاستیک می‌تواند برای افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی سینه را دارند بسته به نوع و هدف جراحی از میان انواع پروتز سینه یکی را انتخاب می‌کند. در این مقاله به بررسی انواع پروتز سینه بر اساس ساختار های مختلف می پردازیم.

انواع-پروتز-سینه

 انواع پروتز سینه بر چه اساسی تقسیم می‌شوند؟

امروزه با توجه به اهمیت زیبایی اندام جراحی پروتز سینه در میان زنان بسیار رایج است. افراد پیش از انجام این جراحی بهتر است در رابطه با انواع پروتز سینه که بر اساس جنس، فرم، اندازه، برند و.. تقسیم می‌شوند؛ اطلاعاتی را بدست آورند تا با آگاهی کامل اقدام به جراحی کنند. در ادامه توضیح مختصری در رابطه با انواع پروتز سینه را خواهیم خواند.

بیشتر بخوانید: جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

انواع پروتز سینه بر اساس “جنس”

پروتز سینه در حالت کلی از نظر جنس به دو دسته تقسیم می شوند:

پروتزهای آب نمکی

یکی از انواع پروتزهای سینه بر اساس جنس، پروتز‌های آب نمکی یا “سالین” هستند. این نوع از پروتزها با آب و نمک استریل شده پر شده‌اند و این پروتز دارای جداره‌های ضخیمی است و نمای طبیعی نداشته و بعد از جایگذاری در سینه ظاهری مصنوعی ایجاد می کند. عموما افرادی که خواستار حجیم سازی بیش از حد سینه‌های خود هستند این جنس پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. زنانی که بافت سینه کوچکی دارند افراد مناسبی برای جایگذاری پروتز‌های آب نمکی نیستند. همچنین پزشکان استفاده از این نوع پروتز را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: شیردهی بعد از پروتز سینه

پروتز‌های سیلیکونی

پروتز‌های سیلیکونی از ژل سیلیکون ساخته شده‌اند و بافتی بسیار شبیه به بافت طبیعی سینه دارند و بسیار متداول هستند. تمام افراد متقاضی جراحی پروتز سینه می‌توانند از این جنس پروتز استفاده کنند. این  نوع پروتز سینه، حتی اگر دچار چرخش در سینه شوند به دلیل جنس نرم و منعطفی که دارند، همچنان طبیعی و زیبا به نظر می‌رسند.

انواع-پروتز-سینه-بر-اساس-فُرم

انواع پروتز سینه بر اساس “فُرم”

انواع پروتز سینه با توجه به شکل ظاهری و فرم آن ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه می خوانیم:

پروتز سینه گرد

پروتز سینه گرد در مقایسه با سایر مدل ها طرفداران بیشتری دارد این مدل پروتز برای افرادی که به دنبال تصحیح حجم سینه نیستند، مناسب تر است. 

پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی ظاهری مانند: قطره اشک دارد و قسمت پایینی آن نسبت به قسمت بالایی آن حجیم تر و پُرتر به نظر می‌رسد. از این نوع پروتز برای افرادی که خواستار به دست آوردن ظاهر طبیعی سینه هستند،استفاده می‌شود. این مدل پروتز به دلیل فرم ظاهریشان کمتر از مدل های دیگر در سینه می‌چرخند. سایزهای این مدل پروتز بسیار محدود است و بیشتر از لحاظ برجستگی دسته بندی می شوند.

انواع پروتز سینه بر اساس “بافت”

تمام پروتزهای سینه به طور کلی یک کاور از جنس سیلیکون دارند. بنابراین انواع پروتز سینه بر اساس نوع سطح پوشش به سه دسته تقسیم می‎شوند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی پروتز سینه

پروتزهایی که سطح صاف دارند.

پروتزهایی که سطح آن‌ها زبر بوده و میزان تخلخل بالای دارند.

پروتز پلی یورتان یکی دیگر از انواع پروتز سینه بر اساس بافت هستند که رویه آن‎ها از جنسی شبیه مخمل است. این مدل پروتز معمولا برای بیماران خاص استفاده می‌شود.

انواع-پروتز-سینه-بر-اساس-اندازه

انواع پروتز سینه بر اساس “اندازه”

پروتزهای سینه بر اساس اندازه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.منظور از اندازه سینه؛ کاپ سینه است. حجم پروتز سینه بر اساس سی سی اندازه گیری می‌شود.هر چه میزان سی سی در پروتز بیشتر باشد، حجم سینه نیز بیشتر است سایز و اندازه پروتزهای سیلیکونی از قبل مشخص می‌شود. اما در پروتزهای آب نمکی بعد از قرارگیری در سینه حجم آن تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید: طول عمر پروتز سینه

انواع پروتز سینه بر اساس “نما”

میزان بیرون زدگی سینه از دیواره قفسه سینه را “نمای” پروتز سینه گویند. هرچه عرض پروتز بزرگ تر باشد میزان  بیرون زدگی سینه بیشتر است. “نما”متوسط پروتز سینه برای بیمارانی انتخاب می شوند که خواهان ظاهر طبیعی برای سینه‎های خود هستند، اما در عین حال می خواهند سینه‌های پر و بزرگی داشته باشند.

انواع پروتز سینه بر اساس “برند”

انواع پروتز سینه بر اساس برند و مارک دسته بندی می‌شوند. برندهای متداول و رایج برای پروتز سینه وجود دارند. هرچه برند پروتز سینه معروف تر و با کیفیت‌تر باشد ماندگاری بیشتر آن، تضمین می‌شود. بنابراین انتخاب پروتز سینه با توجه به برند آن یکی از اقدامات مهم پیش از جراحی به شمار می‌آید.

انواع پروتز بر اساس برند شامل: پروتز منتور،آلرگان، موتیوا ،آریون و .. . می شوند. برندهای معروف پروتز سینه از لحاظ کیفیت استانداردهای لازم را دارند. بنابراین فرد باید پیش از انجام جراحی با پزشک در خصوص اینکه از چه برندی استفاده می‌کند مشورت کنید.

سوالات متداول 

 نتیجه گیری

انواع پروتز سینه در جنس، اشکال، اندازه و برند بسیار متنوعی هستند و هر کدام به گونه‌ا‌ی طراحی شده‌اند که وزن و احساس آنها بسیار مشابه سینه‌های طبیعی باشد. قبل از انجام جراحی لازم است در رابطه با انواع  پروتز سینه ، تمامی اطلاعات لازم را از پزشک خود دریافت کنید تا بهترین پروتز را انتخاب کنید. 

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

عمل همزمان لیفت سینه و پروتز سینه یک روش جراحی است که در آن فرآیند تغییر شکل، اندازه و بهبود افتادگی سینه‌ها به صورت همزمان انجام می‌شود. این روش معمولاً برای افرادی که تمایل به افزایش اندازه و حجم سینه و همچنین بهبود شکل و جلوگیری از افتادگی سینه دارند، به کار...

پارگی پروتز سینه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پارگی پروتز سینه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پارگی پروتز سینه به شکاف و ترک در پروتزهای اطلاق می‌شود که به منظور جایگزینی سینه‌های طبیعی استفاده شده است. این پارگی ممکن است ناشی از فشار، ضربه، سایش یا عوامل دیگری باشد که باعث آسیب به پروتز سینه می‌شود. پارگی پروتز سینه می‌تواند باعث کاهش زیبایی و تغییر شکل ظاهری...

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی موضوعی است که ذهن بسیاری از زنان را که قصد انجام این جراحی را دارند، درگیر کرده است. تاثیرات این جراحی بر شیردهی با توجه به نوع جراحی، میزان برش‌ها و تغییرات ساختاری سینه متفاوت است در برخی موارد، ممکن است جراحی ماموپلاستی بر روی سیستم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *