(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / جراحی زیبایی سینه / انواع روش‌های جراحی لیفت سینه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

انواع روش‌های جراحی لیفت سینه

انواع روش های جراحی لیفت سینه می تواند به افرادی که از فرم سینه خود راضی نیستند کمک کند تا به ظاهر دلخواه سینه هایشان برسند. جراحی لیفت سینه صرفا به منظور ایجاد زیبایی انجام نمی شود در برخی موارد ترمیم معایب پستان از هدف‌های انجام این جراحی است.

روشهای-جراحی-لیفت-سینه

انواع روش‌های جراحی لیفت سینه چیست؟

انواع روش‌های جراحی لیفت سینه به منظور بهبود ظاهر و فرم همچنین رفع افتادگی و شل شدگی سینه ها انجام می شود. بسیاری از زنان بر اثر عوامل مختلف دچار افتادگی سینه شده که در دراز مدت مشکلاتی برای آن ایجاد می کند با جراحی لیفت سینه می‌‌توان این مشکلات را رفع کرده و وضعیت سلامت را بهبود بخشید. امروز انواع روش های جراحی لیفت سینه با به کارگیری تکنیک‌های پیشرفته روز دنیا در حال انجام است در ادامه انواع روش های جراحی لیفت سینه را معرفی خواهیم کرد:

لیفت سینه هلالی

خانم هایی که افتادگی کمی در ناحیه سینه دارند می توانند از روش جراحی لیفت سینه هلالی( پری آرئولار) استفاده کنند در روش هلالی یک برش کوچک در قسمت بالایی اطراف نوک سینه ایجاد می شود. عموما خانم هایی که در اثر بارداری یا اضافه وزن دچار افتادگی محدودی می‌شوند در این روش بخش هلالی از پوست بالای پستان ها برداشته شده و مجدد به اطراف هاله نوک سینه بخیه زده می شود و مقدار کمی اسکار بر جای می‎گذارد که از مزیت‌های این روش جراحی به شمار می‌آید.

لیفت سینه دوناتی

روش جراحی لیفت سینه دوناتی برای لیفت‌های متوسط انجام می‌شود و بهترین روش برای ارتقای تقارن سینه هاست در این روش یک برش حلقوی دور نوک سینه ایجاد می‌شود زنانی که قصد کوچک کردن هاله تیره نوک سینه خود را دارند نیز می توانند از روش لیفت دوناتی استفاده کنند این مدل لیفت معمولا به همراه بزرگ کردن سایز سینه انجام می شود یعنی همزمان می توان پروتز هم کار گذاشته شود.

بیشتر بخوانید: روش های لیفت سینه

لیفت سینه عمودی

لیفت سینه با برش عمودی  یکی از محبوب‌ ترین عمل ‌های زیبایی بالا کشیدن سینه ها است که عوارض جانبی کمی داشته و فرم سینه ‌ها را بهبود می‌بخشد.

لیفت سینه با برش عمودی برای خانم هایی انجام می شود که به دنبال تغییر شکل و رفع افتادگی سینه های خود هستند. در این روش دو برش در هرکدام از سینه ها ایجاد می‌شود یک برش از زیر هاله نوک سینه تا چین زیر سینه و دیگری در اطراف هاله سینه ایجاد می شود.

روش لنگری یا T برعکس

جراحی لیفت سینه با روش لنگری برای رفع افتادگی های شدید سینه انجام می شود. این نوع جراحی لیفت سینه به دلیل برش های بیشتر که نسبت به باقی روش‌ها دارد میزان اسکار بیشتری بر جای می گذارد اما نتیجه مطلوب تری در رفع افتادگی و فرم دهی سینه‌ها دارد در این روش یک برش افقی در طول چین زیر سینه ایجاد شده و برش دیگر بین شیار و ناحیه تیره نوک سینه است. همچنین برش سوم در اطراف ناحیه تیره نوک سینه ایجاد می شود. روش لنگری از قدیمی ترین و در عین حال اثر گذارترین روش جراحی لیفت سینه است.

لیفت سینه با برش افقی

لیفت سینه با برش افقی برای افتادگی های وسیع سینه انجام می شود که اسکار(برجستگی جای زخم) بر جای مانده در طول هاله نوک سینه و خط سینه کمتر دیده می شود. همچنین زنانی که قصد بالا بردن محل نوک سینه خود را دارند از این روش جراحی برای لیفت استفاده می شود.

لیفت سینه بدون اسکار

لیفت سینه بدون اسکار روشی است که در آن جراح به جای ایجاد برش بر روی پوست با جریان الکتریکی یا فراصوت، سلول‌های چربی و پوست سینه را حرارت می دهد. این اقدام موجب سفت و محکم شدن بافت سینه و در نتیجه لیفت آن می شود. این روش لیفت سینه تنها در مواردی که افتادگی کمی اتفاق افتاده است انجام می شود.

افراد کاندید انواع روش‌های جراحی لیفت سینه

انواع روش های جراحی لیفت سینه را برای تمام افرادی که سینه‌های آنها شل و آویزان شده است می توانند کمک کننده باشد افزایش سن، شیردهی، کاهش زیاد وزن و افزایش وزن از دلایل افتادگی سینه به شمار می‌آید همان گونه که پوست حالت کشسانی خود را از دست می‌دهد ، سینه ها نیز سفتی و ایستایی خود را از دست داده و افتاده می شوند.

بیشتر بخوانید: کاندیدای لیفت سینه

همچنین هاله اطراف سینه برخی زنان در زمان بارداری بزرگ می شود که با استفاده از لیفت سینه می توان آن را به اندازه متعادل باز گرداند.

هزینه-جراحی-لیفت-سینه

هزینه انواع روش های جراحی لیفت سینه

هزینه لیفت سینه به روش و تکنیک استفاده شده بستگی دارد که البته فاکتورهایی نظیر دستمزد جراح، بیمارستان یا کلینیک محل جراحی، تجهیزات استفاده شده، دستمزد تیم پزشکی و هزینه‌های جانبی حین جراحی در هزینه تمام شده اثر گذار هستند. که در هر فردی می تواند متفاوت باشد.

نتیجه گیری

 جراحی لیفت سینه یک جراحی پلاستیک است که طی آن پوست و بافت اضافی سینه ها برداشته شده و  شکل آن ها را تغییر می دهند و موجب بالا کشیدن سینه ها می شود در این مقاله انواع روش های جراحی لیفت سینه را معرفی کردیم تا کسانی که متقاضی این نوع جراحی هستند بتوانند با آگاهی از انواع روش ها نسبت به عمل اقدام کنند.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

عمل همزمان لیفت سینه و پروتز سینه یک روش جراحی است که در آن فرآیند تغییر شکل، اندازه و بهبود افتادگی سینه‌ها به صورت همزمان انجام می‌شود. این روش معمولاً برای افرادی که تمایل به افزایش اندازه و حجم سینه و همچنین بهبود شکل و جلوگیری از افتادگی سینه دارند، به کار...

پارگی پروتز سینه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پارگی پروتز سینه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

پارگی پروتز سینه به شکاف و ترک در پروتزهای اطلاق می‌شود که به منظور جایگزینی سینه‌های طبیعی استفاده شده است. این پارگی ممکن است ناشی از فشار، ضربه، سایش یا عوامل دیگری باشد که باعث آسیب به پروتز سینه می‌شود. پارگی پروتز سینه می‌تواند باعث کاهش زیبایی و تغییر شکل ظاهری...

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی بر شیردهی موضوعی است که ذهن بسیاری از زنان را که قصد انجام این جراحی را دارند، درگیر کرده است. تاثیرات این جراحی بر شیردهی با توجه به نوع جراحی، میزان برش‌ها و تغییرات ساختاری سینه متفاوت است در برخی موارد، ممکن است جراحی ماموپلاستی بر روی سیستم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *