هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی چقدر است؟!!؟

هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی

هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی در تهران چقدر است؟

چه عواملی در تعیین نهایی هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی موثر هستند؟

به نظر شما چه چیزی می تواند اعتماد به نفستان را بالا ببرد؟!؟ مطمئنا اولین پاسخ به این سوال، زیبایی است. هرچه زیبایی یک فرد بیشتر باشد به مراتب از اعتماد به نفس بالاتری نیز برخوردار است.

چرا اعتماد به نفس مهم است؟! ما انسان ها برای گذران عمر خود نیاز به ارتباط با همنوعان خود را داریم. بنابراین حضور در اجتماع و برقراری ارتباط با سایر افراد، جزء بدیهی و جدا نشدنی از زندگی ما می باشد.

انسان برای برقراری ارتباطات موفق و حضوری درخشان در اجتماع؛ نیازمند اعتماد به نفس است. شاید فکر کنید این اعتماد به نفس تنها منوط به زیبایی چهره باشد!!! ولی در حقیقت تنها زیبایی چهره نمی تواند به تنهایی اعتماد به نفس فرد را بالا ببرد.

به طور مثال شخصی را در نظر بگیرید که دارای چهره ای زیبای و دلربا می باشد، ولی در عین این زیبایی، اندامی نامناسب دارد!!! حتی درصد افسردگی در این افراد بیشتر از سایرین می باشد. این افراد به دلیل عیوب ظاهری در اندامشان از حضور در اجتماع و برقراری روابط با یکدیگر امتناع می کنند.

زیبایی تنها مختص به زنان نیست!!! ژنیکوماستی یکی از دغدغه های مردان است که در زیبایی ظاهری و حتی روابط زناشویی آن ها تاثیر می گذارد. در ادامه ی مطلب به بررسی عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی می پردازیم.

بخوانید  این شما و این بهترین روشهای نوین درمان چاقی

ژنیکوماستی یعنی چه؟

شاید در قدم اول از خود بپرسید؛ ژنیکوماستی چیست؟

بزرگ و حجیم شدن بافت پستان مردانه را در اصطلاح ژنیکوماستی می گویند. این بزرگ شدن در اکثر موارد ناشی از افزایش چربی و یا مجرای استروما، اتفاق می افتد.

طبق آمار به دست آمده؛ حدود 36% از مردان (مخصوصا در سنین بلوغ و بزرگسالی) دچار ژنیکوماستی می باشند.

ژنیکوماستی چیست

ژنیکوماستی چیست

علت ژنیکوماستی چیست؟

علل مختلفی می تواند در پدیده ی ژنیکوماستی تاثیر بگذارند. به خاطر داشته باشید ژنیکوماستی همیشه بصورت قرینه اتفاق نمی افتد. ممکن است این عارضه در یک سینه (یک طرفه) و یا هر دو سینه (دوطرفه) ایجاد شود. حدود 25 تا 75 درصد از بیماران مبتلا؛ این عارضه به صورت دو طرفه می باشد.

از جمله عوامل تاثیر گذار در ایجاد ژنیکوماستی می توان به موارد مهم زیر اشاره نمود:

 • نوسانات هورمونی
 • بالا رفتن وزن
 • عوامل ژنتیکی
 • بیماری های زمینه ای مانند: بیماری های کبدی و…
 • عوارض ناشی از مصرف برخی داروها مانند: استروئیدهای آنابولیک و…
 • مصرف برخی مواد مخدر مانند: ماریجوآنا و…

علاوه بر موارد فوق الذکر؛ حدود 50 درصد از ورزشکارانی که از آندروژن ها و استروئیدهای آنابولیزان به صورت بی رویه مصرف می کنند؛ دچار ژنیکوماستی می شوند.

دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد. راه های ارتباطی با ایشان:
شماره های تماس: 02188662276
صفحه  
اینستاگرام 

عوارض روحی و روانی ژنیکوماستی

بزرگ بودن سینه ها در مردان؛ ظاهر ناخوشایندی از آن ها را به نمایش می گذارد. بسیاری از مردان که با ژنیکوماستی مواجه هستند؛ از زندگی طبیعی خود فاصله گرفته اند و به دلیل خودسرزنشی و خجالت از ظاهر خود تمایلی به برقراری ارتباط با سایر افراد جامعه ندارند!!!

بخوانید  لیپوماتیک شکم و پهلو

داستان به اینجا ختم نمی شود!!! مردانی که سینه های بزرگ دارند، از برقراری رابطه ی جنسی با شریک احساسی خود نیز امتناع می کنند. بنابراین روابط زناشویی این افراد نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

هرچه این عارضه در سنین پایین تر ایجاد شود؛ احتمال افسردگی، استرس از حضور در اجتماع و به دنبال آن مشکلات روحی و روانی، بیشتر می شود.

تکنیک های درمان ژنیکوماستی

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد؛ ژنیکوماستی ممکن است تنها یکی از سینه ها و یا هردوی آن ها را درگیر سازد. با این حال روش های مختلفی از تکنیک های کم تهاجمی تا اعمال جراحی تهاجمی برای درمان و رفع این عارضه وجود دارند.

جراح پلاستیک با بررسی شرح حال بیمار و ریشه یابی علت ژنیکوماستی در فرد، می تواند بهترین روش برای درمان این عارضه را پیشنهاد دهد.

با این حال دو روش زیر از جمله تکنیک های مطرح و شایع برای درمان ژنیکوماستی می باشند:

 • درمان دارویی
 • درمان با جراحی

در ابتدا مصرف برخی داروها برای درمان ژنیکوماستی تجویز می شوند. این داروها می توانند نوسانات هورمونی را تحت تاثیر قرار بدهند. با این حال برخی از افراد نسبت به مصرف مواد دارویی واکنش درمانی مناسبی نشان نمی دهند.

بنابراین برای درمان این عارضه لازم است از سایر روش ها مانند: عمل جراحی استفاده نمود.

روش هایی مانند: لیپوماتیک و جراحی با برش باز؛ گزینه های درمانی نیمه تهاجمی و تهاجمی را تشکیل می دهند.

درمان ژنیکوماستی با لیپوماتیک توسط دکتر افسانه ثنایی

درمان ژنیکوماستی با لیپوماتیک توسط دکتر افسانه ثنایی

اقدامات قبل از عمل ژنیکوماستی

برای انجام جراحی ژنیکوماستی لازم است چندین مرحله توسط بیمار طی شوند. این مراحل عبارتند از:

بخوانید  لیفت باسن

در بررسی های سیستمیک آزمایش هایی برای ارزیابی مشکلات و بیماری های مختلف از جمله: کبدی، تیروئید، عملکرد غده فوق کلیه، نارسایی های کلیوی، بدخیمی ها و… صورت می پذیرد.

جراح پلاستیک با بررسی شواهد به دست آمده از آزمایشات و انجام معاینات فیزیکی لازم، می تواند از آمادگی فرد برای عمل ژنیکوماستی مطلع شود.

فیلم عمل جراحی ژنیکوماستی

شاید تا به این جای مطلب تمایل داشته باشید فیلمی از روند جراحی ژنیکوماستی ببینید. دیدن ویدیو جراحی ژنیکوماستی می تواند تصویر سازی مناسبی از روند این جراحی و نتایج حاصل از آن را در ذهن بیمار ایجاد نماید. به همین منظور به شما پیشنهاد می کنیم به گالری فیلم مراجعه کنید.

هزینه عمل ژنیکوماستی

با توجه به اینکه روش های درمان ژنیکوماستی متفاوت می باشد و بسته به: شدت بزرگی سینه ها، سن بیمار، شرح حال و سوابق بیماری فرد انتخاب می شود؛ هزینه ها متغیر است.

جراح ژنیکوماستی در طی جلسات مشاوره و معاینه، بعد از انتخاب روش درمانی مناسب، هزینه ها را به طور قطعی برآورد و به اطلاع بیمار می رساند. در این برآورد قیمت عواملی نظیر:

 • شدت ژنیکوماستی
 • یک طرفه یا دو طرفه بودن ژنیکوماستی
 • روش انتخابی از سوی پزشک متخصص
 • هزینه کلینیک
 • دستمزد جراح و… دخیل می باشند.

چکیده کلام

هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی با توجه به روش مورد استفاده توسط پزشک متخصص متغیر است. در ضمن برخی از بیماران می توانند از بیمه های درمانی خود برای کاهش هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی استفاده نمایند.

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک اساساً برای حذف و خارج کردن چربی…

ادامه مطلب

لیپوماتیک با بی حسی

جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی باعث کاهش اندازه پستان در…

ادامه مطلب

ژنیکوماستی چیست

پیکرتراشی

افراد زیادی هستند که با داشتن اندامی متناسب باز…

ادامه مطلب

پیکر تراشی

برچسب ها:

پاسخ

3 × 4 =

Call Now Button