(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / مراحل جراحی لیفت شقیقه و ابرو

مراحل جراحی لیفت شقیقه و ابرو

افتادگی پوست در اطراف چشم و در ناحیه پیشانی یکی از اولین علائم پیری در بزرگسالان است. برای سفت شدن پوست و جوان سازی ناحیه اطراف چشم می توان اقدامات درمانی بسیاری انجام داد. این کار با بهبود شکل و موقعیت ابرو، از بین بردن چین و چروک و صاف کردن بافت های پیشانید و پوست پلک بالا آغاز می شود.

جراحی لیفت ابرو و لیفت شقیقه جزء یکی از پر طرفدارترین روش های جراحی زیبایی صورت می باشد که به اصلاح پلک های افتاده کمک شایانی می کند. برخی از روش های لیفت ابرو چین و چروک های پیشانی و ابرو را نیز بهبود می بخشد. در حالی که تقریباً هر فرد بالغ بالای 50 سال، کاندید جراحی پلک فوقانی است، اما ممکن است کاندیدای لیفت ابرو و شقیقه نباشد. مانند هر عمل جراحی، رمز موفقیت در بازسازی صورت نیز حفظ انتظارات واقع بینانه است. انواع روش های جوانسازی یک سوم بالایی صورت شامل انواع کم تهاجمی، غیر جراحی مانند بوتاکس، مواد پرکننده و همچنین گزینه های جراحی است. روش های جراحی پیشانی بسته به موقعیت موی سر، شکل و پر بودن ابرو بیمار متفاوت است.

علاوه بر روش های جوانسازی پیشانی و شقیقه، جراحی اغلب با سایر روش های جوانسازی قسمت فوقانی صورت مانند جراحی پلک بالا و پایین، تزریق چربی و لیزر در اطراف نواحی ابرو و پلک همراه است.

تفاوت جراحی پلک بالا و لیفت ابرو

تفاوت بین جراحی پلک فوقانی و جراحی لیفت ابرو بسیار زیاد است. با جراحی پلک فوقانی، افتادگی های پلک فوقانی بهبود می یابند اما موقعیت ابرو بدون تغییر باقی می ماند. لیفت ابرو، پوست چین خورده پلک فوقانی را بهبود می بخشد و همچنین ابروها را به موقعیت بالا تری می برد.

چه کسانی کاندیدای مناسب عمل لیفتینگ ابرو و شقیقه می باشند؟

ذکر این نکته الزامی است که هر فردی که دچار افتادگی ابرو می باشد، الزاما کاندید انجام جراحی لیفت شقیقه و ابرو نیست زیرا چهره بعضی از افراد بعد از انجام جراحی بالا بردن ابرو طبیعی به نظر نمی رسند.

بنابراین افراد متقاضی انجام این جراحی باید یک جلسه مشاوره قبل از انجام عمل لیفت ابرو با جراح پلاستیک خود داشته باشند. همچنین درجه افتادگی ابرو توسط جراح مورد بررسی قرار گیرد.

 • افرادی که دچار افتادگی شدید ابرو هستند.
 • افرادی که دچار عدم تقارن ابرو هستند.
 • افرادی که دچار افتادگی بیش از حد پلک های فوقانی می باشند.
 • افرادی که چین و چروک ناحیه پیشانی یا ابرو دارند.
 • افرادی که با بالا آمدن ابروها متعجب یا غیرطبیعی به نظر می رسند.
 • افرادی که چندین عمل جراحی پلک فوقانی انجام داده اند و پوست کافی برای انجام مجدد این جراحی ندارند.
 • افرادی که دارای خط موی ناپایدار هستند (اگرچه در بعضی از روش ها از زخم های مخفی استفاده می شود)

مزایای جراحی لیفت ابرو و شقیقه

 • بالا رفتن ابروها و ایجاد چهره ای جوانتر و زیباتر
 • کاهش چین و چروک های ناحیه پیشانی و ابرو
 • بهبود وضعیت پلک فوقانی

هدف از جراحی لیفت شقیقه و ابرو

هدف از روش لیفت ابرو و شقیقه به حداقل رساندن جای زخم قابل مشاهده و دستیابی به بهترین نتایج طبیعی است. دکتر افسانه ثنایی پس از ارزیابی فیزیکی فرد متقاضی و صحبت در مورد اهداف وی در جلسه مشاوره اولیه، تکنیک های قابل استفاده در جراحی را شرح می دهد.

نحوه انجام جراحی لیفت ابرو و شقیقه

این روش به طور کلی با بیهوشی عمومی انجام می شود اما گاهی اوقات می تواند با بی حسی موضعی نیز انجام شود. در رایج ترین تکنیک ها از برش هایی که در خط مو مخفی شده استفاده می شود. بعضی از جراحان از روش های آندوسکوپی استفاده می کنند در حالی که جراحان دیگر از روش های جراحی باز استفاده می کنند. البته این روش در بیمارانی که دارای خط موی زیاد یا ریزش مو هستند بستگی دارد.

جراحی لیفت پیشانی و ابرو

افرادی که دچار عدم تقارن ابرو هستند ممکن است اصلاح شوند اما در بعضی موارد عدم تقارن ممکن است به علت عواملی مانند اندازه جمجمه یا تفاوت بافت نرم باشد که اصلاح آن دشوارتر است. این روش ممکن است با عمل بلفاروپلاستی یا جراحی بالا و یا پایین، لیفت صورت یا سایر اقدامات زیبایی همراه باشد.

بهبودی و ریکاوری بعد از جراحی لیفت ابرو و شقیقه

 • جراحان پس از جراحی از بخیه های غیر جذبی و جذبی استفاده می کنند. کشیدن بخیه ها، معمولاً حدود 10 روز پس از جراحی انجام می شود.
 • تمام روش های جراحی تا حدی عوارض و خطراتی دارند. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد: تورم، ناراحت ، کبودی، بی حسی موقتی
 • اغلب بیماران 1-2 هفته بعد از عمل می توانند به محل کار خود بازگردند.
 • خطرات خاص و مناسب بودن این روش برای هر شخص تنها در زمان مشاوره با جراح پلاستیک تعیین می شود.

چه انتظاری در دوران نقاهت بعد از عمل لیفت شقیقه و ابرو می توان انتظار داشت؟

جراح پس از جراحی به طور کامل دستورالعمل های مربوط به مراقبت های بعد از عمل در ناحیه درمان را توضیح می دهد. این دستورالعمل ها ممکن است شامل نحوه مراقبت از برش ها، داروهایی که باید به صورت خوراکی مصرف شوند یا به صورت موضعی استفاده شوند تا ناراحتی ناشی از از عمل را کاهش دهد یا به روند بهبودی کمک کند و اینکه چه زمانی باید برای مشاوره بعد از جراحی مراجعه شود را توضیح خواهد داد. همچنین قبل از بازگشت به فعالیت های عادی، شغلی و شخصی و همچنین محدودیت هایی را که باید رعایت شوند اطلاع داده می شود. رعایت دستورالعمل های مراقبت برای کل دوره نقاهت ضروری است.

منابع:

https://www.cosmeticsurgery.org/page/BrowandForeheadLi

https://bazziplasticsurgery.com/procedure/face/brow-lift/

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یک روش جراحی است که به کاهش حجم سینه می‌پردازید در این روش بخشی از چربی‌های اضافه به همراه بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می‌شود تا سینه به اندازه و شکل دلخواه فرد تبدیل شود. دلایل انجام ماموپلاستی با اینکه سینه‌های بزرگ ممکن است...

بهترین جراح زیبایی پلک در تهران

مهم ترین عامل در زیبایی چشم‌ها، زیبایی پلک می‌باشد. پلک و اطراف چشم تحت تاثیر عوامل مختلفی ممکن است زیبایی و شادابی دوران جوانی خود را از دست بدهد، برخی از این عوامل عبارتند از: افزایش سن و عوارض ناشی از بالا رفتن سن مانند ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم گود افتادگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *