عمل کوچک کردن سینه با ماموپلاستی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

خانم هایی که سینه هایی بزرگی دارند به گونه ایی که منجر به بروز مشکلاتی مانند گردن درد، پشت درد و یا سایر مشکلات و علائم فیزیکی شده است، می توانند با مشورت پزشک از مزایای عمل کوچک کردن سینه بهره مند شوند. بسیاری از خانم هایی که تحت این روش جراحی قرار گرفته اند، از نتایج رضایت کامل دارند.

عمل کوچک کردن سینه با ماموپلاستی

موردی که باید به آن اشاره کنیم این است که آقایانی که از بزرگ بودن سینه ها و یا اصطلاحا ژنیکوماستی رنج می برند نیز می توانند تحت جراحی کوچک کردن سینه قرار بگیرند.

افرادی که خواهان انجام این روش جراحی هستند، باید پیش از جراحی در خصوص مزایا، روند جراحی و مراقبت های قبل و بعد با پزشک مشورت داشته باشند.

مشاوره و مراقبت های قبل از جراحی کوچک کردن سینه

در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی سوابق پزشکی از جمله این که آیا توده ای از سینه برداشته شده یا خیر و یا هر گونه شرایط پزشکی که بر سینه ها تاثیر گذاشته، می پردازد. سوابق پزشکی خانوادگی فرد نیز باید بررسی گردد.

بیشتر بدانیم
هشدار: رعایت مراقبت های بعد از پروتز سینه را جدی بگیرید!!!

بیمار باید با پزشک خود کاملا صادق باشد و در مورد اهداف و انتظارات خود صحبت کند.

معمولا قبل از جراحی، عکس هایی از بیمار گرفته می شود تا تصاویر قبل و بعد تهیه شود. نکات و اطلاعات مربوط به مراقبت های قبل و بعد از جراحی ماموپلاستی نیز در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

گاهی نیاز است قبل از جراحی، معاینه سینه و یا تست ماموگرافی انجام شود.

مصرف هر گونه دارو باید از سوی پزشک بررسی شود. مصرف داروهایی از قبیل داروهای رقیق کننده خون مانند نوافن و آسپیرین، مکمل های گیاهی و یا ویتامین E باید قبل از جراحی قطع شوند. این قبیل داروها احتمال خونریزی حین عمل و بعد از آن را افزایش می دهند.

استعمال سیگار و دخاینات از چند هفته قبل از جراحی و بعد از آن باید کنار گذاشته شود. نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبود را به تاخیر خواهد انداخت.

در کنار موارد گفته شده، افرادی که خواهان انجام عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی هستند، باید از لحاظ بدنی در شرایط خوبی باشند، مبتلا به شرایط پزشکی خاص نباشند و در عین حال، انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

توصیه می شود روز جراحی، فردی از دوستان و یا اعضاء خانواده بیمار را همراهی کند.

 

عمل کوچک کردن سینه با ماموپلاستی

روند جراحی کوچک کردن سینه به چه صورت انجام می شود؟

بسته به وضعیت و شرایط بیمار، جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و تنها نیاز است بیمار یک شب را در بیمارستان بستری بماند. جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و بیمار متوجه روند جراحی نخواهد شد.

بیشتر بدانیم
جراحی پروتز سینه در افراد مبتلا به فیبروکیستیک

عمل ماموپلاستی که در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد، با برداشت پوست، چربی و بافت اضافی سینه و تغییر پوزیشن نوک سینه همراه می باشد. در نهایت، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمان مخصوصی بر روی سینه و بخیه ها قرار خواهد گرفت.

نیاز است بیمار بعد از جراحی، پستان بند مخصوصی بپوشد تا به حفظ فرم سینه ها کمک شود.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن سینه

نیاز است بیمار حداقل به مدت یک هفته در منزل استراحت کند که البته این بازه زمانی به شرایط بیمار نیز بستگی دارد. زمان مناسب کشیدن بخیه ها به بیمار اطلاع داده خواهد شد.

انجام فعالیت های شدید بدنی باید به مدت حداقل یک ماه محدود شوند. فعالیت هایی مانند خم و راست شدن ها و یا بلند کردن اجسام سنگین.

کاملا طبیعی است که بیمار بعد از جراحی درد داشته باشد، به همین خاطر، معمولا داروهای مسکن از سوی پزشک تجویز خواهد شد.

نکته ای که بیماران باید در طول دوره نقاهت به آن اهمیت دهند این است که در صورت مشاهده علائمی از عفونت مانند قرمزی، تورم بخیه و یا بالا رفتن درجه حرارت بدن حتما باید به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنند.

آیا جراحی کوچک کردن سینه شامل هزینه های بیمه می شود؟

در بسیاری از موارد، بیمه هزینه این روش جراحی را تحت پوشش قرار می دهد. چرا که کوچک کردن سینه، جزء جراحی های بازسازی در نظر گرفته می شود. با این حال توصیه می شود در این خصوص تحقیق لازم را داشته باشید.

بیشتر بدانیم
جراحی پروتز باسن

Source: https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-breast-reduction-surgery#​

خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

پاسخ

9 − 5 =

تماس با پزشک