(021) 88662276 - 88660955 | ۰۹۳۷۱۷۴۴۹۳۷ info@dr-sanaee.com
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / جراحی لیفت گونه روشی نوین در جوانسازی صورت

جراحی لیفت گونه روشی نوین در جوانسازی صورت

عمل زیبایی لیفت گونه یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی صورت است. در صورتی که فرد بر اثر شرایط محیطی یا افزایش سن دچار افتادگی پوست شود، گونه ها نیز دچار افتادگی می شوند. این عمل با حداقل تهاجم سبب ایجاد تغییرات فوق العاده در پوست می شود و رفع چروک ها و جوان سازی و فرم دهی صورت را در پی دارد.

امروزه بسیاری از افراد با سن پایین این جراحی را به منظور زیبایی انجام می دهند. در این روش پزشک با ایجاد برش کوچکی در محل مورد نیاز جراحی را آغاز می کند.

در صورتی که در طی جراحی لیفت بافت نرم انجام شود گونه ها لیفت شده و به سمت بالا کشیده می شوند.  در این صورت نقاط زیرین پوست نیز همراه با بافت ها به بالا کشیده می شوند.

برای ثابت ماندن نتیجه متخصص پوست و بافت را بخیه می زند، اما نتایج عمل تا از بین رفتن تورم و کبودی قابل مشاهده نیست. این روش همچنین با کمک به معلق کردن بافت قسمت میانی صورت و افزایش حجم آن با تزریق چربی می تواند انجام شود.

این روش فرو رفتگی های گونه و پلک را کاهش می دهد اما ممکن است برای مدتی تورم در زیر چشم ایجاد کند.

آمادگی های لازم پیش از عمل لیفت گونه

پیش از انجام عمل لیفت صورت و جراحی لیفت گونه لازم است فرد به نکاتی که پزشک به او گوشزد می کند گوش کرده و دقیق آن ها را انجام دهد. از جمله کار هایی که باید حتماً انجام شود عدم استعمال دخانیات حداقل دو هفته پیش از عمل است؛ زیرا مصرف سیگار سبب ایجاد مشکل در به جریان انداختن اکسیژن در خون است.

همچنین اگر بیمار داروی خاصی مانند آسپرین، ویتامین ای یا هر داروی دیگری مصرف می کند باید حتما پزشک را در جریان گذاشته و در صورت تایید پزشک مصرف را ادامه دهد.

توجه نکردن به توصیه های پزشک یا در جریان قرار ندادن وی در رابطه با مصرف موارد ذکر شده ممکن است عوارضی مانند طولانی شدن دوران نقاهت و یا عوارض بیشتری در پی داشته باشد.

مزایای جراحی لیفت گونه

جوانسازی پوست

این جراحی زیبایی می تواند سبب جوانسازی پوست و همچنین زیبایی فرد شود. با انجام این جراحی چروک های پوستی رفع شده، ماهیچه سفت شده و نرمی و شادابی پوست را به ارمغان می آورد. در نتیجه پس از این عمل فرد گونه ای برجسته، بالا و بدون چروک خواهد داشت. البته بدیهی است که عواملی مانند سن و نوع پوست می توانند نتیجه را تحت تاثیر قرار دهند اما نکته حائز اهمیت این است که برای مشاهده نتیجه نهایی نیاز به گذشتن مدتی به منظور رفع کبودی و ورم است.

درمان افتادگی و شلی

هنگامی که جراحی لیفت گونه انجام می شود گونه به همراه بافت های زیرین خود به بالا کشیده شده و پوست روی آن کشیده می شود.

کشیدگی پوست می تواند به راحتی علائم افتادگی و شلی را از بین برده و پوستی جوان تر را به ما ارائه دهد.

با ابن کار خطوط روی پوست فرد نیز از بین می رود. این جراحی می تواند تاثیر در سفت شدن ماهیچه های صورت نیز داشته باشد.

اقدامات لازم قبل از جراحی لیفت گونه

پیش از عمل و در جلسه مشاوره پزشک نکاتی را به بیمار می گوید که رعایت جز به جز این نکات سبب گرفتن نتیجه عالی پس از عمل است. یکی از نکاتی که در این بحث بسیار اهمیت بالایی دارد عدم استعمال دخانیات تا 2 هفته پیش از عمل است علت آن هم این است که مصر سیگار سبب جلوگیری از حرکت راحت اکسیژن در خون شده و در نهایت باعث می شود زخم ها دیر تر بهبود پیدا کنند، بنابر این بیمار دوران نقاهت طولانی تری را باید طی کند.

همچنین مصرف بعضی از دارو ها مانند آسپیرین و داروهایی با عملکرد مشابه و یا ویتامین ای توسط پزشک منع شده و یا در صورت نیاز با دارو های مشابه جایگزین می شوند. این دارو ها در صورت مصرف می توانند سبب ایجاد عوارض بعد از عمل شوند.

اقدامات لازم بعد از جراحی لیفت گونه

یکی از مواردی که تمام بیماران پس از بیهوشی با آن سر و کله می زنند حالت تهوع است که این حالت پس از گذشت زمان و خروج ماده بیهوشی از بدن رفع می شود.

یکی از مشکلاتی که پس از عمل وجود دارد خروج خون آبه از زخم هاست که باید طبق دستور پزشک و با وسایلی که پزشک مربوطه دستور داده ضد عفونی و تمیز گردد.

در روزهای اول پس از عمل فرد لازم است به منظور تسکین درد های بعد از عمل از مسکن های تجویز شده توسط جراح پلاستیک بهره ببرد. همچنین باید فرد پس انجام جراحی در جلسات از پیش تعیین شده به پزشک مراجعه کرده و تحت نظر باشد تا دچار عفونت نشود.

مراقبت-های-بعد-از-جراحی-لیفت-گونه-

عوارض جراحی لیفت گونه

  • به دلیل اینکه این جراحی زیبایی با بیهوشی انجام می شود قطعا دارای عوارض بعد از بیهوشی بوده و فرد تا چند روز احساس سرگسجه و تهوع و سر درد خواهد داشت.
  • این جراحی زیبایی یک جراحی اساسی بوده و به دلیل عمق جراحی فرد تا چندین روز احساس درد و حساسیت به برخورد با هر چیز کوچکی دارد و باید مسکن مصرف کند،
  • همراه با این درد فرد دچار کبودی شده و تا چندید روز این کبودی ها باقی می مانند. از بین رفتن این کبودی ها بستگی به پوست فرد دارد. اکثر این کبودی ها در اطراف چشم رخ می دهند.
  • همانطور که می دانیم اصولا درد و کبودی ها همراه با تورم می باشند؛ بنابراین فرد دچار ورم شده و پس از مدتی این ورم از بین می رود.
  • از دیگر عوارض این جراحی می توان به بی حس بودن صورت فرد تا چند وقت بعد از عمل اشاره کرد که علت این اتفاق آسیب دیدن رشته های عصبی در طول عمل است. این یک عارضه ای است که به مرور رفع شده و نیاز به نگرانی ندارد.
  • و در نهایت باید بگوییم که با توجه به ریزبین بودن پزشکان و تلاش آن ها در نماندن جای زخم ها ممکن است جای زخم تا چندین ماه حتی باقی مانده و به مروور کم رنگ شود. در این صورت استفاده از ترمیم کننده ها تجویز می شود.
  • دوران نقاهت و بهبودی افراد پس از عمل متفاوت است بنابراین فرد نباید خود را با افراد دیگر مقایسه کند.

دکتر افسانه ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد. وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است. همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

لیپوساکشن راهی برای کاهش سریع وزن اضافی در آن نواحی سرسخت است. معمولاً لیپوساکشن روی شکم، پهلو، پشت و ران انجام می شود. اگرچه لیپوساکشن به کاهش وزن کمک می کند، اما راه حلی برای کاهش وزن نیست. با انجام لیپوساکشن به حذف چربی از نواحی سرسخت که به سختی از بین می رود، کمک...

جراحی اصلاح زاویه و فرم گردن

با افزایش سن تغییراتی در تمام قسمت‌های بدن ایجاد می‌شود، این تغییرات در ناحیه صورت و گردن که معمولاُ پوشیده نیستند بیشتر نمایان می‌شود. تغییرات پیری گردن همزمان با تغییرات پیری صورت می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس افراد شود، مشکلات گردن که عمدتاً با افزایش سن ایجاد...

جراحی ماموپلاستی با تکنیک اتو پروتز + عوارض و ماندگاری

همواره داشتن اندامی مناسب و ایده آل یکی از خواسته های بانوان بوده است. در بعضی از بانوان به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه‌ها تغییر شکل پیدا کرده و همین مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می‌شود از این جهت جراحی پروتز سینه را انتخاب می‌کنند. بعضی از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *