(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / تکنیک های غیر جراحی / تزریق چربی به سینه آری یا خیر؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق چربی به سینه آری یا خیر؟

روش استاندار، قطعی و کم عارضه برای بزرگ کردن سینه ها، استفاده از پروتز سینه است ولی در کنار این روش تزریق چربی به سینه می تواند به عنوان روش جایگزین استفاده نمود. ولی باید توضیحاتی را در این خصوص در اختیارتان بگذاریم که چرا از تزریق چربی به سینه بسیار کم استفاده می شود.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه به طور خلاصه یعنی این که از چربی های اضافی نواحی مختلف بدن مثل شکم و و ران ها، توسط لیپوساکشن برداشته شود و بعد از آماده سازی توسط یک سرنگ مخصوص از راه یک سوراخ بسیار کوچک به بافت سینه تزریق شود.

تزریق چربی به سینه

روش تزریق چربی به سینه

لازمه ی بهبود نتیجه ی تزریق چربی به سینه، یعنی آن که به بزرگ شدن تا میزان دلخواه سینه برسد، این است که قبل از تزریق چربی به مدت یک الی دو ماه از یک پمپ خلا که کار این پمپ باز کردن بافت های سینه است، استفاده شود.

این پمپ که براوا نام دارد، به طور مثال یک ماه قبل از عمل شب تا صبح به سینه ها متصل باشد و نتیجه این اقدام این می شود که بعد از یک ماه سینه ظاهرا بزرگ و بلند کشیده دیده می شود. البته این بزرگی سینه ها که توسط پمپ ایجاد شده است، موقتی بوده و بعد از مدتی که براوا استفاده نشود، سینه کوچک می شود و به حالت قبل باز می گردد. بعد از یک ماه که از استفاده مرتبط از پمپ خلا و باز شدن بافت سینه ها اتفاق افتاد، مابقی مراحل تزریق چربی شروع می شود.

در این زمان و بعد از یک ماه، بیمار را برای رفتن به اتاق عمل آماده می کنند. در این مرحله از چربی های اضافی مناطق مختلف بدن خود فرد با لیپوساکشن و یا لیپوماتیک، چربی خارج می شود و این چربی ها را به سینه ها تزریق می کنند. که تمامی این اقدامات با بی حسی موقعی انجام می شود و به بی هوشی احتیاجی ندارد.

نتیجه تزریق چربی به سینه

نتیجه چربی تزریق شده به سینه بعد از دو الی سه ماه نیز کاملا معلوم می شود. معمولاً اگر براوا استفاده شده باشد، سینه می تواند تا یک کاپ یعنی حدود 200 سی سی بزرگ تر شود.

با توجه به توضیحات فوق به  بررسی مزایا و معایب این روش می پردازیم.

مزایای تزریق چربی به سینه ها

  • نیاز به پروتز و یا یک جسم خارجی در داخل بدن نیست
  • نیازی به برش برای جراحی نیست، اسکار عمل پروتز سینه ندارد. یک سوراخ بسیار کوچک است که بعد از مدتی اثری از آن نمی ماند.
  • مقدار زیادی از چربی های اضافی بدن خودتان نیز برداشته می شود. بدین معنی که مقداری از چاقی ها نیز برطرف می شود. یعنی با این عمل زیبایی به دو هدف یعنی تناسب اندام و بزرگ کردن سینه می رسید.
  • به دلیل داشتن چنین مزایایی طی 10 الی 20 سال گذشته تبلیغات زیادی در خصوص تزریق چربی به سینه ها شده است و متقاضیان زیادی به جراح پلاستیک مراجعه می کنند و سوالات زیادی در خصوص تزریق چربی سینه نیز می پرسند و تمامی این موارد نیز به دلیل جذابیت مزایای تزریق چربی به سینه نیز می باشد.

معایب تزریق چربی به سینه

همانطور که در بالا توضیح داده شد، در وهله ی اول فرد باید حدود یک الی دو ماه قبل از تزریق چربی باید از دستگاه براوا نیز هر شب استفاده شود. این روش به خودی خود، وقت گیر، هزینه بر و دارای محدودیت است. یعنی این دستگاه براوا باید وجود داشته باشد. که تعداد محدودی از این دستگاه در دسترس است و همه ی افراد نمی توانند از این دستگاه به طور همزمان استفاده می شود و به طور نوبتی تا زمانی که بافت های چربی به طور کامل باز شود، استفاده می کنند و آماده ی تزریق چربی شود.

تزریق چربی به سینه

پس محدودیت در دستگاه براوا باعث می شود که افراد زیادی را کاندید تزریق چربی به سینه ننماییم.

در وهله دوم فرد باید یک چاقی موضعی و متوسطی داشته باشد که بتوان از بخش های دارای بافت چربی، چربی مورد نیاز را برداشت، آماده کرد و به سینه ها تزریق نمود.

بیشتر بدانیم
ترفندهایی برای درمان سریع فرورفتگی جای جوش

یعنی اگر فرد لاغری برای انجام این کار کاندید شود و چربی نداشته باشد این کار غیر ممکن است و تزریق چربی به سینه را نمی توان انجام داد.

مهمترین ایراد این جاست که با وجود استفاده از دستگاه باراوا، حداکثریک کاپ و یا 200 سی سی نهایتا به سینه اضافه می شود، بنابراین اندازه دلخواه به دست نمی آید.

برای اکثر افراد یک کاپ بسیار کم است و بیشتر از این میزان نمی توان به سینه ها چربی تزریق نمود.

تزریق چربی به سینه ها با روش های مختلف جراحی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن نیز انجام می شود تاچربی های اضافی برداشته شده و به سینه ها تزریق شود. دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بافت چربی که در حجم زیادی تزریق می شود، به مقدار زیادی از چربی ها از بین می رود و در بخش هایی که چربی از بین رفته است، کلسیم داخل بدن رسوب می کند و این باعث اشکال در ماموگرافی ها می شود. زمانی که ماموگرافی انجام می شود، باعث می شود که نقاط سفید زیادی در عکس ها دیده شود و از داشتن تصوری مناسب از سینه ها جلوگیری می کند. به طور مثال در افرادی که ممکن است کاندید  سرطان سینه باشند و جزئیات ماموگرافی بسیار در این بررسی ها مهم است و وجود این نقاط سفید در نتیجه این بررسی ها تاثیر گذار است به طور مثال به کندی و با تاخیر تشخیص در سرطان سینه نیز انجام شود.

سینه هایی که تزریق چربی در آن ها انجام شده است نیز لیفت سینه صورت نمی گیرد، معمولا این سینه ها بعد از تزریق نیاز به لیفت سینه دارند. که بعد از تزریق چربی این اتفاق نمی افتد.

نتیجه گیری

با تمامی این توضیحات علت کمتر انجام دادن تزریق چربی به سینه برای بزرگ کردن سینه را متوجه شده اید.  روش  استاندار بزرگ کردن سینه، پروتز سینه است که با انجام این جراحی زیبایی نزد جراح پلاستیک خانم می توانید به سایز دلخواه خود رسید. استفاده از روش تزریق چربی به سینه ها در صورتی که مورد استفاده قرار گیرد نیز بسیار کم و محدود است مثلا در خانم هایی که سینه ها قرینه نیستند و با تزریق چربی نیز نمی توان این ایراد را برطرف نمود، پروتز سینه توصیه می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

Call Now Buttonتماس با دکتر ثنایی