(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / تکنیک های غیر جراحی / تزریق چربی به باسن از فریب تا واقعیت!
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق چربی به باسن از فریب تا واقعیت!

امروزه تبلیغات وسیعی درباره پیکرتراشی و تزریق چربی به باسن در بین پزشکان و بیماران رایج شده است. تصاویر کمرهای بسیار باریک همراه با باسن های بسیار برجسته در اینستاگرام به وفور دیده می شود. با دیدن این تصاویر، بیماران به شدت تشویق می شوند که این نوع از انتقال چربی یا فت ترانسفر برای آنها هم انجام شود. ولی آیا میدانید نتیجه واقعی آن چیزی نیست که شما درعکس های بلافاصله بعد از عمل مشاهده می کنید!

تزریق چربی به باسن

 

تزریق چربی به باسن چیست؟

این یکی از راه­های افزایش حجم و اصلاح فرم باسن می باشد. روش اصلی برای افزایش سایز باسن استفاده از پروتز باسن می باشد، ولی علاوه بر پروتز، می توان از تزریق چربی یا انتقال چربی بدن افراد برای فرم دهی (BBL) و افزایش سایز باسن استفاده کرد.

BBL یا Butt Lift Brazilian (لیفت باسن برزیلی) یکی از اعمالی است که امروزه در تمام دنیا طرفداران زیادی دارد. اینکار با استفاده از تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن انجام می شود.

روش کار صحیح چگونه است؟

تحت بی حسی موضعی و یا بی هوشی عمومی چربی های اضافه در ناحیه شکم، پهلو، پشت و یا رانها با یک روش لیپوساکشن برداشته شده و بعد از تصفیه و شسته شدن چربی ها توسط سرنگ های مخصوص به ناحیه مورد نظر از باسن تزریق می شود.

از آنجاییکه تزریق چربی در واقع انتقال چربی و یا پیوند چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر بدن می باشد، پس معمولاً درصد زیادی از سلولها پیوند موفقیت آمیزی ندارند و فقط درصد کمی از چربی ها به منطقه مثل باسن پیوند می شوند و باعث افزایش سایز می شوند.

بدین ترتیب بلافاصله بعد از عمل که حجم زیادی چربی مثلاً 500 تا 1000 سی سی به هرطرف باسن تزریق شده است، باسن بسیار بزرگ و برجسته دیده می شود و پزشکان و حتی افراد غیرپزشک از صحنه بلافاصله بعد عمل عکاسی کرده و برای تبلیغات بهره برداری می کنند، در حالیکه نتیجه واقعی حدود 3 ماه بعد عمل حاصل می شود.

یعنی 3 ماه طول می کشد تا ورم برطرف شده و چربی های پیوند شده از زیرپوست جذب بدن شوند و باقیمانده فقط درصد کمی از چربی تزریق شده می باشد که توانسته است به بافتهای باسن پیوند شود مثلاً از 500 تا 1000 سی سی تزریق شده فقط 150 تا 300 سی سی به بافت باسن پیوند موفق پیدا می کند.

مقدار حدوداً 200 سی سی افزایش سایز در ناحیه باسن بسیار ارزشمند است ولی به هیچ وجه آن نیست که بلافاصله بعد از عمل وجود دارد و در تصاویر بلافاصله بعد از عمل می بینید!

BBL یا Butt Lift Brazilian (لیفت باسن برزیلی) یکی از اعمالی است که امروزه در تمام دنیا طرفداران زیادی دارد. اینکار با استفاده از تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن انجام می شود..دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بیماران یا متقاضیان تزریق یا انتقال چربی به باسن باید بدانند که نتیجه ای که از تزریق چربی بدست می  آورند سه ماه بعد از عمل خودش را نشان می دهد و به هیچ وجه افزایش سایز آنقدر که در عکس ها دیده می شود اتفاق نمیافتد در واقع عکس هایی که اینستاگرام از باسن ها تزریق چربی شده می­بی نند تماماً ورم و یا مایع اضافی است که در زمان عمل به ناحیه باسن تزریق می شود و طی مدت کوتاهی مقدار بسیار زیادی از بزرگی از بین می رود.

چگونه نتیجه ی خوب از تزریق چربی به باسن می توان گرفت؟

برای کسب نتیجه خوب از تزریق چربی  موارد زیر حتماً باید رعایت شوند:

  1. انتخاب بیمار مناسب
  2. توضیح کامل درباره نتیجه و ارائه واقعیت به بیمار
  3. برداشته شدن همزمان چربی های اضافه پهلو، کمر، پشت و خارج ران ها
  4. تکنیک صحیح انتقال چربی(چربی ها باید با ملایمت خارج شوند درغیراینصورت سلولهای چربی آسیب می بینند و بعد از وارد شدن به باسن خود به خود و سریع از بین می روند).
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 24 میانگین: 3.1]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 7 =

تماس با دکتر ثنایی