شگفتی های درمان قطعی عرق زیر بغل با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به زیر بغل

با شروع فصل تابستان و گرمای شدیدی که هر ساله تجربه می کنیم میزان تعرق در ناحیه زیر بغل هم بیشتر از قبل می شود و افراد زیادی هستند که می خواهند از شر این اتفاق ناخوشایند خلاص شوند.

اغلب این تعرق در بزرگسالان با بوی نامطبوعی همراه است که موجب ناراحتی و آزرده خاطری آن ها در زندگی اجتماعی شان می شود. علاوه بر بوی بد و آثار ناخوشایند آن بر روی لباس ممکن است باعث بروز عفونت های قارچی یا باکتریالی در این ناحیه شود.

پس با مراجعه به متخصصین این حوزه درمانی تزریق بوتاکس به زیر بغل را به عنوان راه حلی مناسب بر می گزینند. در ادامه به چیستی، چگونگی و حتی مزایا انجام آن می پردازیم.

 

تعریفی مختصر از بوتاکس

  • بوتاکس یا به عبارت دیگر سم بوتولینوم از باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود که این باکتری اغلب در بسته های قوطی کنسرو وجود دارد و البته بسیار خطرناک و کشنده است.
  • سال های بسیار دور پزشکان در حین انجام عمل جراحی بوده اند که متوجه خاصیت این باکتری برای درمان خطوط شده اند این اتفاق به عنوان مقدمه ای برای شروع تحقیقات جدیدی در این زمینه بود.
بخوانید  پروتز سینه

در ادامه طی این سال ها به ابعاد مختلف اثرات درمانی و زیبایی این ماده پی بردند که حتی امروزه به پر طرفدار ترین و در عین حال تاثیرگذار ترین روش برای رفع بوی و رد عرق زیر بغل بدل شده است.

هیبروهیدوز زیر بغل

  • هیبروهیدوز اصطلاح پزشکی تعرق بیش از حد ناحیه زیر بغل، اغلب به صورت کانونی در روی نواحی مختلف دیگر بدن دست و پا تاثیر می گذارد.

این اتفاق از منظر روانشناختی می تواند باعث اضطراب اجتماعی شود که به بوی بد در این ناحیه مربوط می شود که برای کاهش و متوقف ساختن این عارضه از تزریق بوتاکس به عنوان روشی کم عارضه کمک می گیرند.

تزریق بوتاکس به زیر بغل

تزریق بوتاکس به زیر بغل

نحوه درمان عرق زیر بغل با تزریق بوتاکس چگونه است؟

در ابتدا ناحیه مورد نظر باید بی حس شود تا فرد متوجه هیچ گونه درد یا ناراحتی نشود، حتی در صورتی که از بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس استفاده کنید در ادامه با تبحر و مهارت بالایی که دارند غدد تعرق فعال را به خوبی شناسایی کرده و سپس با استفاده از قلم های علامت گذاری، محل تزریق را که حدود 10-15 نقطه از زیر بغل را مشخص می کنند.

  • جراح پلاستیک با استفاده از ابزار مخصوص و سوزنی کوچک بوتاکس را در زیر بغل تزریق می کند.
  • البته پیش از انجام چنین کاری با دت فراوان میزان نوروتوکسین موجود در بوتاکس را ارزیابی کرده تا از شدت اثرگذاری آن پیشگیری کند.
بخوانید  لیفت سینه

خبر خوب این که بعد از اتمام فرآیند تزریق بوتاکس به راحتی می توانید به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردید و بعد از گذشت چند روزی این ناحیه توسط پزشک مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد تا بعد تر مشکلی ایجاد نشود.

نکات مراقبتی انجام تزریق بوتاکس به زیر بغل عبارت اند از:

بهتر است بدانید برای این که به نتیجه مطلوبی از درمان خود برسید باید یک سری نکاتی را جهت کسب آمادگی قبل از انجام آن، رعایت کنید.

  • توجه داشته باشید که از 2-3 قبل از انجام تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را اصلاح نکنید.
  • اگر از نسخه ی خاصی پیروی می کنید که داروهای رقیق کننده خون هم جزو آن می باشند از یک هفته قبل از تزریق با مشورت پزشک مصرف آن را قطع کنید.
  • سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.

علاوه بر آن تا یک روز بعد از تزریق بوتاکس به زیر بغل از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید و مواد ضد تعرق را هم کنار بگذارید زیرا ممکن است نتایج بهبودی را به کلی تغییر بدهد.

درمان تعریق زیاد زیر بغل

درمان تعریق زیاد زیر بغل

نتایج تزریق بوتاکس به زیر بغل

معمولاٌ تا چند روز پس از تزریق تعرق زیر بغل به شدت کاهش می یابد و در نهایت محو خواهد شد. در صورتی که افراد با توجه به شدت عارضه شان باز هم بعد از اتمام بوتاکس دچار هیبروهیدوز آن هم به صورت خفیف شده اند می توانند تزریق را تکرار کنند و با تکرار مجدد این فرآیند درمانی، بهبودی کامل حاصل می شود.

بخوانید  واقعیت هایی در مورد عوارض لیپوماتیک

بر اساس تحقیقاتی که محققین بر روی افراد مبتلا به این عارضه انجام داده اند بدین نتیجه رسیده اند که تزریق بوتاکس باید بین 6-9 ماه ادامه داشته باشد و حتی به بیش از این عدد و حدود12 ماه هم طول می کشد تا نتیجه مطلوب کسب شود.

با تزریق بوتاکس به زیر بغل اعصاب موجود در این ناحیه که از آن تحت عنوان عصب سمپاتیک یاد می شود به اندازه ی نرمال خود می رسند و میزان تحریک پذیری به شدت افت می کند و تعرق زیر بغل درمان می شود. ذکر یک نکته الزامیست: نتایج حاصله از این روش درمانی دائمی نخواهد بود و برای افزایش طول عمر آن باید به انجام تزریقی مجدد اقدام کنید.

آیا تزریق بوتاکس به زیر بغل عوارضی هم دارد؟

در صورت روش تزریقی صحیح و استفاده از بهترین نوع ماده بوتاکس امکان بروز هیچ گونه عارضه ای برای فرد وجود ندارد، اما عوارضی مه به صورت نادر تا کنون از تزریق بوتاکس به زیر بغل، گزارش شده است می توان به تورم، التهاب و کمی کبودی نیز اشاره کرد که به صورت موقتی بوده و به مرور زمان برطرف می شود.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

جمع بندی

به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب نتایج مثبت از عمل تزریق خود از بهترین متخصص محل سکونت خود کمک بگیرید. به عنوان مثال: بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در تهران می تواند شما را به نتایج دلخواه تان برساند.

تزریق بوتاکس

برای فلج کردن موقت…

ادامه مطلب

تزریق بوتاکس

بهترین دکتر تزریق بوتاکس

برای یافتن پزشک متخصص

ادامه مطلب

دکتر افسانه ثنایی_ جراح پلاستیک در تهران

تزریق فیلر

حجیم ساختن اعضایی..

ادامه مطلب

تزریق فیلر

پاسخ

3 × چهار =

Call Now Button