(021) 88662276 - 88660955 info@dr-sanaee.com
دکتر افسانه ثنایی / پیکر تراشی و تناسب اندام / انجام جراحی با بی حسی یا بیهوشی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

انجام جراحی با بی حسی یا بیهوشی

استفاده از بی حسی موضعی در در جراحی های پلاستیک به جای بیهوشی عمومی نیز از جمله روش های جراحی خانم دکتر ثنایی در بسیاری از جراحی های زیبایی است.
یکی از خصوصیات منحصر به فرد که در خدمات پزشکی خانم دکتر ثنایی از آن بهره برده می شود، به کار بردن بی حسی موضعی به جای بیهوشی عمومی است.

در ادامه می توانید به توضیحات خانم دکتر ثنایی در این خصوص توجه نمایید.

انجام جراحی با بی حسی یا بیهوشی

این که خانم دکتر ثنایی بیان می کنند که این روش برای تیم جراحی ایشان منحصر به فرد است، روشی خاصی است که ایشان مطمئن هستند که هیج جا و هیچ پزشک جراح پلاستیک دیگری نمی تواند این روش را انجام دهد.
این روش منحصر به فرد و به خصوص توسط خود دکتر افسانه ثنایی ابداع شده است و با تیم مخصوص خودشان می توانند عمل های وسیعی را بدون بیهوشی انجام دهند، بدون آنکه بیمار دردی را متوجه شود.

نحوه جراحی های زیبایی با بی حسی

جراحی های زیبایی با بی حسی به دین ترتیب است که بیماران بدون ریسک بیهوشی های عمومی که به هر حال و به ندرت وجود دارد با امنیت کامل توسط یک روش بی حسی ،جراحی های وسیع و طولانی مدت را به راحتی انجام داد.
بیمار طی عمل تقریبا خواب است، هیچ دردی ندارد و در ضمن اگر لازم باشد می تواند با جراح پلاستیک همراهی نماید زیرا فرد بیهوش نیست. به طور مثال در حین جراحی می توان از بیمار خواست به پهلو و یا به شکم بخوابد و یا دست و پاها را حرکت دهد.

مزایای بی حسی موضعی

این روش مزایای چشمگیری نسبت به جراحی ها با بیهوشی عمومی دارد که به دین صورت می توان خلاصه نمود:

 •  عدم نیاز به بیهوشی ودر نتیجه نداشتن عوارض بیهوشی که کم و بیش افراد با این عوارض آشنایی دارند.
 •  پایین آمدن چشمگیر احتمال آمبولی لخته ، زیرا زمانی که فرد بیهوش نیست و بی حرکتی طولانی ندارد آمبولی نیز اتفاق نمی افتد.
 •  ماده ای که به فرد به منظور بی حسی تزریق می شود در کنار بی حسی باعث می شود تا خونریزی عمل بسیار کاهش یابد و فرد بعد از جراحی زیبایی دچار کم خونی نمی شود. همچنین افرادی که کم خونی دارند نیز می توانند با این روش جراحی زیبایی انجام دهند بدون آن که بعد از عمل نیاز به تزریق خون داشته باشند زیرا خونریزی بسیار کم است.
 •  یک الی دو روز بعد از عمل هم بی حسی نیز در بدن فرد می ماند و بیمار در اصل بعد از عمل درد ندارد. به طور مثال بیمار زمانی که عمل ماموپلاستی انجام می دهد، برخلاف مواردی که در خصوص این جراحی شنیده است بعد از جراحی ماموپلاستی اصلا دردی ندارد.این مورد به دلیل استفاده این روش بی حسی به خصوص می باشد که یک الی دو روز نیز اثر دارو باقی می ماند.
 •  همکاری بیمار با جراح از بهترین مزایا به شمار می رود که اگر در حین جراحی نیاز به تغییر موقعیت باشد و یا تغییر حالت نیاز است نیز به جراح کمک نماید. به طور مثال بچرخد، به شکم بخوابد و یا دست ها و پا ها را تکان دهد.

نکات مهم در خصوص روش جراحی زیبایی با بی حسی

دکتر افسانه ثنایی از این روش بی حسی موضعی برای همه جراحی های زیبایی استفاده می کنند به جز جراحی سینه . به دلیل آن که زمانی که داروی بی حسی را به سینه ها تزریق می کنند، دقت عمل پایین می آید و سینه ها بعد از جراحی قرینه در نمیاید. پس بنابراین جراحی های زیبایی سینه را با بی حسی موضعی نمی توان انجام داد و تماما با بیهوشی عمومی انجام می شود و به ندرت بی حسی در این نوع از جراحی های زیبایی استفاده می شود آن هم برای افرادی که ریسک بیهوشی دارند و یا آسم شدید دارند و نمی توان این افرائ را بیهوش کرد و ممکن است از بی حسی موضعی برای جراحی سینه استفاده نمود.

انجام تمامی جراحی های زیبایی با بی حسی موضعی نیز از جمله خدمات و سرویس هایی است که فقط تیم جراحی خانم دکتر افسانه ثنایی در اختیار افراد خواستار جراحی های زیبایی هستند، می گذارد. انجام این روش بی حسی و جراحی زیبایی تقریبا برای تمامی افراد نیز موثر است. دکتر افسانه ثنایی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک می تواند در این خصوص نکات مهمی را در اختیارتان گذارد.  میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188662276 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

روش بی حسی خانم دکتر ثنایی کاملا خاص می باشد، ممکن است از سایر جراحان پلاستیک بپرسید و آن ها ذکر کنند که جراحی های زیبایی را با بی حسی انجام می دهند ولی بی حسی که سایر جراحان زیبایی و پلاستیک انجام می دهند، در بسیار مواقع بی حسی از نخاع و یا اپیدورال و یا مابقی روش هاست. که استفاده از این روش ها دارای عوارض زیادی است و اصلا این روش ها با روشی که خانم دکتر ثنایی برای انجام جراحی های زیبایی از آن استفاده می کند نیز برابری نمی کند.
ممکن است برخی از پزشکان بخواهند همانند دکتر افسانه ثنایی از روش بی حسی استفاده کنند ولی به دلیل آن که به طور کامل به این روش بی حسی تسلط ندارند و ممکن است اتفاقات خطرناکی برای بیمار نیز بیوفتد، خطرناک تر آن که در بیهوشی عمومی وجود دارد.
برخی از جراحان در زمان جراحی زیبایی به طور صحیح بی حس نمی کنند و بیمار دائم در حین جراحی درد دارد و اذیت می شود. بنابراین نمی توانند از روش خانم دکتر ثنایی به طور صحیح استفاده نمایند.
البته خانم دکتر ثنایی با کمک تیم جراحی خود توانسته این چنین روشی را ابداع و استفاده نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]
خانم دکتر ثنایی

دکتر افسانه ثنایی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی، زیبایی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1377 می باشد.

وی از سال 1381 به طور اختصاصی در زمینه جراحی پلاستیک فعالیت می نماید و طی سالهای فعالیت خود دوره های علمی و عملی متعدد را جهت یادگیری تکنیک های جدید در جراحی پلاستیک در خارج از کشور ( آمریکا، ایتالیا، دبی) گذرانده است.
همچنین ایشان با بکارگیری تکنیک های مدرن و جدید اقدام به فیکس کردن بافت سینه به قفسه سینه جهت نگهداری و حفظ شکل سینه می کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر ثنایی خسته نباشید من ۲۲ سالمه و ۳ ماه از عمل بینی و پلک داشتم ک با بیهوشی بود و الان خانواده با بیهوشی کاملا مخالفت کردن چون میگن افسرده شدم و یکجورایی از بیهوشی ترسیده شدن عمل پروتز سینه برای دختری مثل من انجام میشه با بی حسی؟

  پاسخ
  • سلام خیر باید بیهوش بشید

   پاسخ
 2. سلام پروتز باسن با بی حسی انجام میدین؟

  پاسخ
  • خیر بیهوشی لازمه -در ضمن فقط تزریق چربی انجام میشه -پروتز باسن کار عمل نمیکنم

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

تماس با دکتر ثنایی